Covjek u njegovoj sredini..

Budite Psiholog Online.Pomozimo jedni drugma savjeti vezano za zivotna iskustva, problemi itd...

Odgovori
Poruka
Autor/ica
Avatar
belly_dancer
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 3472
Pridružen/a: 18 Dec 2007 02:00

Covjek u njegovoj sredini..

#1 Post Postao/la belly_dancer »

..sta je to sta covjeka cini zanimljivim i privlacnim..svi pricamo o nekoj unutrasnjosti al znamo da ne vidimo prvo to..koje su to odlike koje mora imat zanimljiva osoba,pozeljna u drustvu i okolini?? :huh:
I dal se smatrate pozeljnom osobom u drustvu?? :-k

moj odgovor sljedi
..dobro je kad u životu nekoga voliš,neko te voli..

Avatar
belly_dancer
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 3472
Pridružen/a: 18 Dec 2007 02:00

#3 Post Postao/la belly_dancer »

ali recimo dal je iskrenost bitna??jer ima puno ljudi koji nevole kad im se kaze sta neko misli..? :-k
..dobro je kad u životu nekoga voliš,neko te voli..

Avatar
belly_dancer
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 3472
Pridružen/a: 18 Dec 2007 02:00

#5 Post Postao/la belly_dancer »

onda dolazimo do teme postenja,jer nije fer nekom lagat da mu stoji nesta il ne..sta nije tako??tek se na to ljute.. :-k
..dobro je kad u životu nekoga voliš,neko te voli..

Avatar
Tourniquet
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1204
Pridružen/a: 31 Aug 2000 02:00
Lokacija: Cuvaj me Boze, prijatelja, jer se neprijatelja cuvam sam..

#6 Post Postao/la Tourniquet »

Bit i sustina toga da budes nekom blizak tj. da si u nekom drustvu.. jeste ulizivanje..

Postenje te samo izbaci iz toga.. ako lazes.. kad tad sazna i opet izbacen...
Znaci ostaje solucija da budes kao oni... Tj da se ulizivas, i onda prolazis dobro, ali samo dok ulizivas.. Cim prestanes.. kao da nista nije ni bilo..

A ima i druga situacija, a to je da se tebi ulizuju, al to znaci da si ti neka faca u drustvu, mozda da imas love pa stalno castis, mozda imas Play station 3 doma pa ti jarani dolaze igrat( i zato se ulizuju)... iLi sta ti ja znam,,


Ako sam fulio temu.. krive su oci.. :D :D

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

#7 Post Postao/la im_ex »

Smatram da je iskrenost jedna od presudnih odlika opstanka u pozeljnom drustvu/okolini.
Kao sto si i sama navela, susti kontrast su osobe koje ne vole da im se ukaze u lice na neke pogresne postupke.
U kontaktu s osobama koje osjetim kao takve ustrajem po svome.
U svemu tome od presudnog znacaja je imati argument, uvijek imati nesto konkretno a da bi ostavilo efekat tog, pocesto, neugodnog kontakta.

Draze su mi osobe koje cute i kad se ocekuje da nesto kazu u odnosu na osobe koje stupaju neargumentovano, i precesto s tonom "podizanja nosa" pokusavaju nesto reci a to nesto je u svakom slucaju gore od nista.

I to je nesto sto vezujem za *zivotnu skolu* - nakon faze koju pripisujemo mladosti u kojoj tolerisemo svasta nesta pa i ulizivanja ma s cije strane da dolaze (sto rece Tourni), dalje kroz zivot vecinu cine oni koji su "polozili ispit" pa startaju odlucno, drzeci se sopstvenog stava, ali, opet ponavljam, imajuci kao OBAVEZNO argument.

Ulizica je uvijek bilo i uvijek ce ih biti, na zalost, taj materijalizam cini svoje. Ali, priznacete, ulizice brzo padnu u ocima drustva i nikad im ne polazi za rukom steci prave prijatelje, biti neko ko je pozeljan u drustvu.
Ulizice su spremne u svakom pogledu uzdizati *svoju zrtvu* a sebe *spustati* da bi postigli svoj cilj koji pocesto zna biti jako niske vrijednosti kao vrijednosti.

Imam jako veliki krug prijatelja i konstatujem da sam rado vidjena u drustvu.

Avatar
belly_dancer
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 3472
Pridružen/a: 18 Dec 2007 02:00

#10 Post Postao/la belly_dancer »

pitam jer sam puno svega citala u nasoj temi Alfa muski il tako nest..
mislim da i u svakom drustvu ima neka alfa osoba koja svima kordinira kad ce ic na wc i tako neke stvari..osoba koja nemoze podnjet da neko ima nesta vise a ta osoba ne..

to su cesto ljubomorne osobe..zavist je losa stvar..
naravno naivcima su takve osobe hodajuci bogovi na zemlji
ali alfe se neslazu sa jednostavnim i obicnim osobama..

to je neka filozofija drustva..ako si poznat i omiljen-vjerovatno je da si u nekom drugom drustvu nepozeljan..
..dobro je kad u životu nekoga voliš,neko te voli..

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#12 Post Postao/la sabinax »

pa vrlo je vazno da ta osoba zraci pozitivnom energijom, da ima dobar smisao za humor, da je zanimljiva i da zna dosta toga ali i da to sto zna za zna inerpretirati (znaci da nije zatvorena i povucena)
Da pokrece situaciju i daje dinamiku i ideje
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
dare__71
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1286
Pridružen/a: 12 Dec 2007 02:00
Lokacija: tuzla

#13 Post Postao/la dare__71 »

Da mislim da se smatram pozeljnim ali ne kao sponzor pijanki i sl. stvari nego kao neko ko mu daje zivost i trudi se da digne atmosferu te pojedince koji nisu skloni tome pokusavam da aktiviram......da reci cete da je to vec sve nabrojano fizicki posao ali sve to i opet stici uzivati cini vas pozeljnim...naravno imam i ja svojih zutih minuta i tada uopce ne razmisljam da kvarim raspolozenje svojim prisustvom a naravno za to sve slijedi nagrada PRVI PRIJATELJ(sa punim paketom).
Takvih zaista imam mnogo koji cijene iskrenost i bez dlake na jeziku komentar mada postoje sanse da izazove podozrenje i opreznost pojedinca ali sa nastavkom se ipak sve izgladi

Odgovori