Kako se nosite s boli?

Budite Psiholog Online.Pomozimo jedni drugma savjeti vezano za zivotna iskustva, problemi itd...

Poruka
Autor/ica
Avatar
belly_dancer
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 3472
Pridružen/a: 18 Dec 2007 02:00

#16 Post Postao/la belly_dancer »

ekranka1 je napisao/la:ja recimo volim ispucat trenutnu bol trcanjem,to mi je dobar katalizator
uf mene trcanje bas mrzi :-k :huh:
..dobro je kad u životu nekoga voliš,neko te voli..

Avatar
Danielle
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1163
Pridružen/a: 31 Jan 2000 02:00
Lokacija: Afghanistan

#17 Post Postao/la Danielle »

kakvo trcanje ekranka pa da me i noge jos zabole :P

Avatar
indeks
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 4246
Pridružen/a: 01 Feb 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

#19 Post Postao/la indeks »

Davno sam shvatila da mi ne moze niko pomoci u mojoj boli,tugujem u sebi,nisam sposobna,ako je to uopste moguce,podijeliti svoj bol s nekim drugim........krenem od sebe,mogu suosjecati s nekim,ali me sigurno ne dotice i ne boli kao nekog s kim suosjecam,koje su to rijeci,djela kojima bih ja pomogla osobi koja tuguje?Uopste se ne trudim pricati bajke u tim momentima,jednostavno,dam do znanja da sam tu,tu sam kad bude sposobna pricati o tome,kad odluci krenuti dalje.......
Lazu,lazu me,da vrijeme lijeci sve......... :( :(

Avatar
belly_dancer
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 3472
Pridružen/a: 18 Dec 2007 02:00

#21 Post Postao/la belly_dancer »

najbolje bi bilo kada bi ljudi trajali zauvijek.. :-k
..dobro je kad u životu nekoga voliš,neko te voli..

Avatar
dugi_74
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 856
Pridružen/a: 05 Mar 2008 02:00
Lokacija: Pristina,Kosovo
Kontakt:

#26 Post Postao/la dugi_74 »

EdeLa67_ je napisao/la:
belly_dancer je napisao/la:najbolje bi bilo kada bi ljudi trajali zauvijek.. :-k
Nebi bilo..

Jer onda se niko nebi borio za dobar zivot, niko nebi mislio da mi je ovo zavrsit ili da mi je to postici.. Jer imam jos
vremena da to postignem.. Zivot bi jednostavno izgubio svoju vrijednost..

neki dan smo bas pricali na filozofiji o ovoj temi.. :chuckel:
:poz: bas interesantan komentar...mozda je bilo prilika kad sam i ja mozda mislio ovako kao belly u jednom trenutku...

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#27 Post Postao/la ra-ja »

Sto bih prosto...kada moze konplikovano..... :-k

Bol za mene je jako konplikovana stvar....tesko se podnosim.... :mad:

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#29 Post Postao/la ra-ja »

EdeLa67_ je napisao/la:
belly_dancer je napisao/la:najbolje bi bilo kada bi ljudi trajali zauvijek.. :-k
Nebi bilo..

Jer onda se niko nebi borio za dobar zivot, niko nebi mislio da mi je ovo zavrsit ili da mi je to postici.. Jer imam jos
vremena da to postignem.. Zivot bi jednostavno izgubio svoju vrijednost..

neki dan smo bas pricali na filozofiji o ovoj temi.. :chuckel:
Po mom misljenju covjek treba da zivi ....i ja bih voljela zivjeti...dok nam mozak pravilno reaguje i rezonije.... :-k
Kada prestane ta funkcija...ni sam nezna da je ziv....Samo predstavla problem za ljude oko sebe.... :-k
O kakvoj besmrtnosti je rijec... :baa:

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#30 Post Postao/la sabinax »

Ja se iskreno...jos nisam srela s pravom boli zbog gubitka vazne osobe...ili mi jednostavno nije umro nitko zaista vazan...ili sam bezosjecajna osoba...ne znam, od bliskih osoba umrli su mi samo nona (mamina mama) bilo mi je zao, iako je bila malo luckasta meni je bila draga...ali ja smrt shvacam kao nesto prirodno, tj.prirodno je u njenom slucaju kada imas 80-tak godina...
Opet kada su nam umirali neki prijatelji isto mi je bilo zao, ali zanimljivo je to da mi je uvijek bilo vise zao njihovih porodica, majki, oceva, brace i sestara, supruga, djevojki i djece...nego li same osobe (sve te smrti su bile izazvane nekim...po meni neodgovornim ponasanjem).
Jedino sto me stegne u srcu pri pomisli da mi umru roditelji, brat, suprug... ali najgore bi mi bilo, nedaj boze da mi se nesto desi kcerkama...ne mogu zamisliti da bih to mogla prezivjeti...
Ne znam ni dali bih vise voljela da me netko tjesi...ili bih ipak vise voljela da me svi pusta na miru (mislim da bi prije bilo ovo drugo)...da se povucem i sa sobom rjesim tugu
Hvala bogu da jos nisam upoznala taj osjecaj :huh:
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Odgovori