Kako ga nauciti?

Budite Psiholog Online.Pomozimo jedni drugma savjeti vezano za zivotna iskustva, problemi itd...

Poruka
Autor/ica
Avatar
badgirl
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2649
Pridružen/a: 30 Aug 2007 02:00
Lokacija: austrija

Re: Kako ga nauciti?

#46 Post Postao/la badgirl »

paparaci je napisao/la:
badgirl je napisao/la:TEAM :!:
Toll Ein Anderer Macht 's [mmmux2.gif] [laugh.gif]

:lol: :lol:
Toll Er Arbeitet Mit :D
Voli me kada to najmanje zasluzujem !!!!
http://de.youtube.com/watch?v=GAB20l0j8 ... re=related

Avatar
odysseus
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 1970
Pridružen/a: 20 Nov 2008 21:29
Lokacija: Medju javom i med snom

Re: Kako ga nauciti?

#48 Post Postao/la odysseus »

Ja radim sve!!!Kod mene je pocelo tako sto sam se rano osamostalio!Kod roditelja je bilo dobro,...ali,...Prvi stan,samostalnost,meni 22,...sloboda,...U pocetku sam jos uvijek isao kod mame da se dobro najedem,da mama ispegla odjecu,...Ali me je pocelo interesovati i da sam nesto skuham(a ne samo sendvic,gotova jela,...)Primjetio sam takodje da kod prijateljica kada dodju ostavlja dobar utisak,cist i uredjen stan,a tek prijedlog da nesto skuham..."Upola su bile vec same skuhane"...Vremenom je kuhanje preslo u hobi,a kucni poslovi su dio svakodnevnice,nesto sto obavljam automatski i za sto ne ocekujem NAGRADU.I ja i zena radimo,ja u smjenama,a ona uvijek samo prije podne,tako da kada sam ja prva ona vodi djecu u vrtic i kuha rucak,a kada sam ja druga onda ja vodim i dovodim djecu,kuham rucak i naravno,ubacim ves u masinu,prostrem ves,usisam,...peglam takodje ali malo sporije tako da uglavnom taj dio posla zena preuzima na sebe.Moram napomenuti da pored toga sto mi je to sve vec dio navike i dalje godi svaka pohvala,a smeta kad zena neke stvari i ne primjeti!Problem sa muskarcima sa Balkana je taj da im je to iz "Ponizenja"(ja mislim da je to vise zbog drustva i okoline),a i nase zene to olako prihvataju!Zene pokazite malo vise maste,uvedite ga u kuhinju da pomogne,zajednicko kuhanje...zajednicko spremanje stana...pohvale...komplimenti...pa cak i "Nagrada",ali sve lagano...bez "MORANJA"!Ja ne smatram da sam manje "MACHO",cak sta vise...Uvijek i u svakoj prilici hvalim se time,ne razbijajuci glavu nasim balkanskim malogradjanstvom(u pocetku su me ovdje u austriji nase muskarcine ismijavale i zbog ljubavi prema knjizi i citanju)! Ne postoji formula kako muskarca sa Balkana nauciti kucnim poslovima,ali problem je i u "NASIM" zenama,jer jednostavno sve preuzimaju na sebe kao sasvim normalnu pojavu!Zene,da bi promjenile vaseg muskarca morate prvo promjeniti sebe [huh.gif] [Happy.gif]
Svijet moje maste! I igra moga duha!

Covjece,gospodar si svojih rijeci dok ih ne izgovoris,a kad ih izgovoris postajes njihov rob!

Kakva bi samo tisina nastala kad bi ljudi govorili samo ono sto znaju!

Kakve su ti misli,takav ti je zivot!

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Kako ga nauciti?

#50 Post Postao/la paparaci »

ma vrlo jednostavno. hvatajte se zapadnjaka, a ne "zaostalih" balkanaca [cool.gif]

Avatar
PIRAT_SA_KARIBA
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 4009
Pridružen/a: 03 Dec 2008 23:37
Lokacija: Na moru

Re: Kako ga nauciti?

#52 Post Postao/la PIRAT_SA_KARIBA »

Kako nauciti pa fino brate,reknes mu dacu ti veceras.........zaleti se on ocisti opegla,kad zavrsi sve,dovrsis misao............oklagiju po ledjima [icon_peace.gif]
slikaslikaslika

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Kako ga nauciti?

#53 Post Postao/la paparaci »

papaya je napisao/la:ejs...
ja sam npr.mislila muskarce, nebitno odakle su. Pa imas koliko hoces njemaca "balkanaca", ako cemo ih tako nazvati, mada nije fer. nisu balkanci tako zaostali, papajaci, kako vi to mislite [cool.gif]
ne mislim ja tako, nego se vecina tako oglasava ;)
vidis kako se ja i ti razumijemo - mislim na ovo boldirano. [evojele9.gif]

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: Kako ga nauciti?

#55 Post Postao/la sabinax »

odysseus je napisao/la:Zene,da bi promjenile vaseg muskarca morate prvo promjeniti sebe [huh.gif] [Happy.gif]
Mislim da si u pravu...evo pokusat cu pa cu da kazem rezultate [cool.gif]
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

hamdija69
Pocetnik
Postovi: 10
Pridružen/a: 27 Okt 2008 11:25

Re: Kako ga nauciti?

#56 Post Postao/la hamdija69 »

DRAGA SABINA
Tuj nema ucenja sabaina tuj prevladiva ljdski razum jer samo sa lijepim ponasanjem i lijepom besijedom sa njime mozes to postic a sa nekom galomom ili svadom samo ces sebi naudit verujmi za pomaganje kucni poslova muz zeni to ti je isto da dunav trebas navratit u bosnu ali ipak se moze postic trebaceti vremena ali potrudise sa lijepim razgovorom da njemu neke stvari ucinis nap.otodi sa njim na utakmice u ribalov tenis se igrat itd.tako da on uvidi da ga cijenis njega ne samo kao covijeka vec kao zivotnog sudruga ili partnera i jos jedan mali savet nikada muza ne lomi u sobi i van stana vec ga lomi u krevetu tu je najmeksi i na sve pristaje
toliko od mene

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: Kako ga nauciti?

#58 Post Postao/la sabinax »

hvala hamdija na savjetu...ima tu puno detalja na koje treba obratiti paznju, istina je da je najveca stvar u njegovoj glavi....samo je na nama da im malo razbistrimo misli
oni ponekad ne vide jednako stvari koje mi vidimo, neke stvari su im manje vazne no nama, ali smatram da lijepim razgovorom se to moze objasniti...a ako imaju malo zdravog razuma shvatit ce da je to za opce dobro obitelji...a raspodjelom snage moze se puno olaksati svima u kuci
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
badgirl
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2649
Pridružen/a: 30 Aug 2007 02:00
Lokacija: austrija

Re: Kako ga nauciti?

#59 Post Postao/la badgirl »

papaya je napisao/la:Zdravo hamdija, ja sam papaya...

Ovako, dok god vi muskarci mislite da vi nama pomazete u kuci, nema od toga nista.
Obaveze se djele, nisu muskarci gosti u toj kuci, vec ravnopravni...

ma ....ev je [smileycrushhx9.gif]
Voli me kada to najmanje zasluzujem !!!!
http://de.youtube.com/watch?v=GAB20l0j8 ... re=related

Odgovori