Da li oprostiti prijevaru?

Budite Psiholog Online.Pomozimo jedni drugma savjeti vezano za zivotna iskustva, problemi itd...

Poruka
Autor/ica
Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#17 Post Postao/la ra-ja »

papaya je napisao/la:Draga raja, zasto bi bilo ponizenje za tebe?
To ne razumijem nikako, ti u tom slucaju nista nisi uradila da bi se tako osjecala, jer je ON taj koji je zgrijesio. Sad, iz kojeg razloga se to desi, to je druga prica.


Ja bi oprostila prevaru (tz. one-night-stand), kako bi zivjela s tim ne znam, ali da saznam da ima pored mene vezu-to je vec druga prica.
Licno za mene je to najveca prevara kada su i osjecaji u pitanju.
Opet sam se morala ukljuciti...iako sam rekla da necu vise komentarisati o ovoj temi....
Zasto bih bilo ponizenje za mene da me muz prevari sa drugom zenom...zato sto je to moj muz...zato sto je to moja ljubav...zato sto je to moja carobna krpa ...zato sto je to moj zivot....muz se nikome neposudjuje to je samo moje.kao i ja samo njegova....Zasto sluzi onaj ugovor kada se vjencavas u dobru i u zlu do kraja zivota.... :)
Pitala bih se zasto je otisao u krevet drugoj....
Cim je legao sa drugom u krevet ...znaci nevoli me....
Cim je odlucio da me prevari...znaci da je ta bolje ...vrednija od mene....
a zna se sta je prevara.....sama rijec je ponizenje za mene....Moja carobna krpa bih bila upropastena :baa:
Sta je uopste zena u toj situaciji...ili sta je covjek u takvoj situaciji...Stvar koju mozes da gazis kada god hoces....malo morgen.....da to ide tako... :huh:
____________________________________

Znas ba ...kvalitet se ipak cijeni...... :P

Avatar
Baraba-it
Los Korisnik/ Banovan Korisnik
Postovi: 1228
Pridružen/a: 12 Mar 2008 02:00
Lokacija: Italy

#18 Post Postao/la Baraba-it »

Policajac ustrijelio Talijana i djevojku iz Opatije pa sebe

U neposrednoj blizini restorana Pu¾ev Breg u Pobrima iznad Opatije u subotu oko 21.30 sati do¹lo je do krvavog obraèuna u kojem je policajac iz graniène policijske postaje Rupa Edo Vuèemiloviæ (43) ustrijelio talijanskog dr¾avljanina Marija Zambellija (47) i 24-godi¹nju Anu Kukuljan iz Opatije koja se nalazila u njegovom dru¹tvu. Nakon toga je pucao sebi u glavu te od zadobivenih rana sat kasnije umro u rijeèkoj bolnici.

Prema dostupnim informacijama, Vuèemiloviæ je ne¹to iza 21 sat zapoèeo prepirku s djevojkom iz Opatije na parkirali¹tu ispred restorana, nakon èega je izvukao pi¹tolj i prostrijelio njenog pratitelja u nadlakticu. Odmah zatim pucao je i u nju, prostijeliv¹i je kroz obje potkoljenice. Potom je ispalio metak u vlastitu glavu.

Ranjeni Talijan uspio je uæi u restoran i zatra¾iti od osoblja da zovu policiju i hitnu pomoæ, koji su vrlo brzo stigli na lice mjesta. Sve troje stradalih ¾urno je prebaèeno u rijeèki KBC na Su¹aku, ali je Vuèemiloviæ umro nakon nepunih sat vremena ¹to je dovezen u bolnicu.

Kako doznajemo, Zambelli i ranjena Opatijka nalaze se izvan ¾ivotne opasnosti, a o svemu ¹to se dogaðalo pro¹le noæi provodi se opse¾na istraga. Iako je policija u subotu davala vrlo ¹ture informacije o cijelom sluèaju, glasnogovornica Mirjana Kula¹ potvrdila je da je preminuli policajac prilikom obraèuna koristio slu¾beni pi¹tolj, èe¹ku zbrojevku, kalibra 9 milimetara, ali je te veèeri bio izvan slu¾be.

Neslu¾beno se nagaða da moguæe motive krvavog obraèuna treba tra¾iti u moguæem ljubavnom trokutu i financijskim nesuglasicama troje stradalih osoba.

(Jutarnji.hr)
slika

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#19 Post Postao/la sabinax »

Hehheheeh ovo smo ja i muz gledali pa smo se pitali...ko je koga volio, dali pandur talijana a zena je trosila pare u kockarnici :lol:
Dobro si prelistao stampu....nema sta
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
Baraba-it
Los Korisnik/ Banovan Korisnik
Postovi: 1228
Pridružen/a: 12 Mar 2008 02:00
Lokacija: Italy

#20 Post Postao/la Baraba-it »

Bice da su bili prijatelji...
Samo shto pandur nije na vrijeme svatio neke stvari...
Granica se chuva od neprijatelja a zena od prijatelja :D
slika

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#23 Post Postao/la sabinax »

ne znam i ja mijesam uvijek i uvjek...mislim da je pravilno prijevara, ali je prevariti
U svakom slucaju...ponekad se trebamo upitati zbog cega pa barem razmisljamo o prevari, dali iz dosade ili zbog toga sto nam nesto fali a to ne mozemo dobiti u braku :-k
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
vornevljev
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2338
Pridružen/a: 04 Jun 2008 02:00
Lokacija: ukraina

#25 Post Postao/la vornevljev »

u prfiksu PREvara,nije postojao jat,pa ne znam kako je moguæe da je ispravno oboje,a i po zvuku kad ka¾e¹ npr. "prijevarant" ¹to je izvedenica,nekako je otegnuto
U SLUŽBI DOBRA I ZLA

Avatar
vornevljev
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2338
Pridružen/a: 04 Jun 2008 02:00
Lokacija: ukraina

#27 Post Postao/la vornevljev »

Ma znam ,ali evo Aniæ je samo spomenuo tu moguænost,ali je nigdje ni sam ne koristi jer nije ba¹ prikladna.
P.S. Ne bih ni ja da idemo u off,ne volim poklapati druge,ali volim razmijeniiti mi¹ljenja,mislio sam ti ovo poslati u pp,ali kad ne postoji¹.
U SLUŽBI DOBRA I ZLA

Avatar
senadix
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 409
Pridružen/a: 22 Mar 2008 02:00
Lokacija: Sandzak

#29 Post Postao/la senadix »

Ne bih znala rec, hvala Allahu nikad mi se nije desila.
Mislim da je nije problem oprostiti, ali tesko je zaboraviti.. :baa:

Odgovori