Nagovaranje od Zena

Budite Psiholog Online.Pomozimo jedni drugma savjeti vezano za zivotna iskustva, problemi itd...

Poruka
Autor/ica
ADMIN_BOL-CHAT.DE

Nagovaranje od Zena

#1 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

Uh
Procitah onu dramu od Sekspira Lady Macbeth sta sve moze nagovaranje zena istoriju da mjenja
Nagovaranje je veoma opasna stvar
Rijec je o prenosenju tudjih ideja i zamisli na vas
A u tome su najvicnije zene od nastanka pa do danasnjeg dana :)

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#2 Post Postao/la ra-ja »

Nisam citala knjigu o kojoj je rijec...ali vidim da govori o nabacivanju ili uticaju misljenja nekoga na drugu osobu.....

Nepada mi na pamet da nabacujem svoje misljenje drugima...jer ja imam svoj stav i stojim iza njega.....Ali ko smatra da je to moje misljenje dobro prihvati ce ga....
Prihvatam svaciji stav...parlamentarno gledam na to...jer svako ima svoje ...Bas mislim da je opasno nekoga nagovarati na nesto....

Ali nezelim da potpadam pod tudji uticaj nikada isto.... :-k

Avatar
sredovjecni_33
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 473
Pridružen/a: 30 Aug 2007 02:00
Lokacija: Bosnia

#3 Post Postao/la sredovjecni_33 »

mislim da zene, ako nagovaraju nagovaraju samo da bi njima bilo bolje, a ne za nekoga. to im je u krvi. :ballbounce: :ballbounce:
-samo lagano i opu¹teno-

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#5 Post Postao/la sabinax »

nagovorit se mozes samo ako si totalno glup, povodljiv i nemas svoje misljenje...druga je stvar, ako realno razmislis i vidis da ta stvar na koju te se nagovara drzi vodu (jer vjerovali vi ili ne ima i ok zena koje rade uglavnom u interesu obitelji i kuce) treba biti racionalan i samostano zakljuciti dali je ono na sto te se nagovara dobro ili lose
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
Bijesanpuz
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1463
Pridružen/a: 18 Apr 2008 02:00

#7 Post Postao/la Bijesanpuz »

kazu da je zbog zena propalo sve i jedno veliko carstvo..
cak je i veliko hunsko carstvo na celu sa zloglasnim Atilom, palo zbog zene..

Kako kazu kad ne mozes pobjediti pridruzi im se.. Neprijatelji su poslali zenu koja je otrovala Atilu u postelji.. i tako propalo carstvo..

ZEne znaju manipulirati,,

Imaju scim znaju kako... pa zasto da ne onda.. :D
It's nice to be important but is more important to be nice!
Zivot je samo crtica izmedju dva datuma na nadgrobnoj ploci

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

#9 Post Postao/la paparaci »

sabinaX je napisao/la:nagovorit se mozes samo ako si totalno glup, povodljiv i nemas svoje misljenje...druga je stvar, ako realno razmislis i vidis da ta stvar na koju te se nagovara drzi vodu (jer vjerovali vi ili ne ima i ok zena koje rade uglavnom u interesu obitelji i kuce) treba biti racionalan i samostano zakljuciti dali je ono na sto te se nagovara dobro ili lose

potpisujem =D>

ADMIN_BOL-CHAT.DE

Re: Nagovaranje od Zena

#10 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

kristalina je napisao/la:
LAFF je napisao/la:Uh
Procitah onu dramu od Sekspira Lady Macbeth sta sve moze nagovaranje zena istoriju da mjenja
Nagovaranje je veoma opasna stvar
Rijec je o prenosenju tudjih ideja i zamisli na vas
A u tome su najvicnije zene od nastanka pa do danasnjeg dana :)

Jesu li ¾ene , uistinu , manipulatorice? Pitanje je sad ...
Mogle bi biti , ali , upravo onoliko koliko im dozvoli¹ i koliko se sam da¹ izmanipulirati .
Ovisi iskljuèivo o tebi.
Ha Ha
Da mislim i ja da zavisi od samog sebe
A da li su u istinu manipulatorice mozda i nisu.. ali da su privlacne i lijepe
to jesu :P

Avatar
vornevljev
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2338
Pridružen/a: 04 Jun 2008 02:00
Lokacija: ukraina

#11 Post Postao/la vornevljev »

Mislim da se samo ogradim od misljenja da su carstva propadala zbog zena jer je to neozbiljna tvrdnja koja je plod nekakvih laièkih naklapanja,jer politika je nesto mnogo slo¾enije.

Eh sad da se vratim na temu,mislim da ima zena koje su manipulatorice,ali obièno takve nekad ne mo¾e¹ prepoznati,i najèe¹æe se to odnosi na manipulaciju povezanu sa materijalnom koristi.

©to se mene tièe ne znam da li sam povodljiva osoba ni u kolikoj mjeri bih mogao biti izmanipuliran,samo znam da se kajem sto na neke sugestije i nagovaranja djevojaka koje su bile samnom nisam pristao jer se to kosilo sa mojim nekakvim principima.

Sad mi je ¾ao zbog nekih stvari jer sam uvidio da je to bilo sa najboljom namjerom upuæeno meni,ali ja to nisam prihvatio.©to ka¾u u narodu:"Kasno se hebenom kajati."
U SLUŽBI DOBRA I ZLA

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#14 Post Postao/la sabinax »

baustelac-de je napisao/la:To je vecini zena u genu,kao sto je muskarcima zavidljivost :baa:
Sta ti je to zavidljivost, mislis zavist...ja mislim da su tome vise podlozne opet zene, ako si na to mislio...
u svakom slucaju mislim da su zene jace u verbalnom izrazavanju i posto nemaju jacu fizcku snagu, moraju se sluziti mozgom da dodu do necega do cega ne mogu sakama...vrlo jednostavna stvar, majke prirode...a kako se ono kaze..."Um caruje a sanga klade valja" :D
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Odgovori