Djevojacko prezime

Budite Psiholog Online.Pomozimo jedni drugma savjeti vezano za zivotna iskustva, problemi itd...

Poruka
Autor/ica
Avatar
alyssa_27
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2766
Pridružen/a: 02 Nov 2008 11:46
Lokacija: u njegovom srcu ♥

Re: Djevojacko prezime

#46 Post Postao/la alyssa_27 »

djevojacko nisam zadrzala uzela sam muzevo [smile.gif]
slika

Avatar
nnejra
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7303
Pridružen/a: 15 Apr 2009 19:48

Re: Djevojacko prezime

#47 Post Postao/la nnejra »

Pa ja sam mislila zadržati svoje i dodati muževo. Ne mislim da time manje poštujem budućeg muža ili da odbacujem neki tradicionalni običaj, već jednostavno ja već imam toliko godina da sebe ne mogu zamislit isključivo sa nekim drugim prezimenom. Uostalom svi me u poslovnom krugu, u kojem se krećem, znaju pod mojim imenom i prezimenom, tako da mislim da je jednostavnije zadržati svoje i dodati prezime budućeg muža. Koliko nekoga cijeniš i voliš ne pokazuješ promjenom prezimena, već svakodnevnim postupcima. Uostalom , ako me cijeni i poštuje kao osobu mislim da mu neće smetati što zadržavam svoje prezime jer je ono dio mene i ne tražim ni ja od njega da se odrekne svoga prezimena, pa zašto bi to on tražio od mene, pa ravnopravni smo valjda danas u 21 vijeku. Mislim da je važnije kako ga ja poštujem kao osobu i to pokazujem običnim malim stvarima već da isključivo uzmem njegovo prezime , a onda baš me briga kako se ponašam. Važna su djela , a ne riječi, odnosno uzimanje prezimena.

Odgovori