Kako pomoci ???!!!

Budite Psiholog Online.Pomozimo jedni drugma savjeti vezano za zivotna iskustva, problemi itd...

Poruka
Autor/ica
Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

#17 Post Postao/la im_ex »

hmm ... sumnje se morala rijesiti, naravno ... jako, jako, jako nezgodan slucaj :(

Ako je bracni par jos skupa - imam neki predosjecaj da ce i ostati skupa. Ranjivo jeste, ali ... hmm, pa on voli to "svoje" dijete ... ako su jos skupa - i ostace skupa. hjoooj, ide mi na nerve intuicija ... sta vi mislite kako ce okoncati ? :baa:

Autorko - kazi mi sta ti mislis ?
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
becanka
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 8666
Pridružen/a: 25 Apr 2007 02:00
Lokacija: VieNNa

#18 Post Postao/la becanka »

BijesanPuz je napisao/la:
IM_ex je napisao/la:
BijesanPuz je napisao/la:
upravo je i to problem.. sto je toliko vremena skrivala.. i upravo zbog toga za mene bi bilo jedino moguce rijesenje razlaz svako na svoju stranu...


:-k
A mozda ni ona do tad nije znala da tom djetetu nije bioloski otac njen muz :-k

a da ono slucajno joj neko napravio dijete...

NE volim kad zena vara a onda svi okrecu kao da je ona zrtva....

Da je rijec o tome da je on imao negdje dijete svi bi ga napali odma...
Ili zamjena u bolnici [-(

Avatar
Bijesanpuz
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1463
Pridružen/a: 18 Apr 2008 02:00

#19 Post Postao/la Bijesanpuz »

Pa BEcanka da je to u pitanju onda nebi bilo nikakvih problema...

ONo bilo bi nezgodno sto nije bas njegova krv ali lako se rijesi... Zena mu vjerna bila sve ok...
DIjete nije njegovo ali ga odgajao kao svoje voli ga sigurno..


ali u ovom slucaju.. dijete samo moze podsjecati na tu losu stvar sto mu zena uradila...

i tesko da se moze ostat skupa i dalje..

i ako ostane nikad nece biti isto kao sto bilo.
It's nice to be important but is more important to be nice!
Zivot je samo crtica izmedju dva datuma na nadgrobnoj ploci

Avatar
becanka
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 8666
Pridružen/a: 25 Apr 2007 02:00
Lokacija: VieNNa

#21 Post Postao/la becanka »

Tako je Puz.
Mogu vjerovati da je njemu sada naj teze.
Jer velike godine su u pitanju... hmmm...
Tesko ce biti i da se razvedu, zbog djece, kako njima reci sto se razdvajaju, itd. [-( Stvarno teska situacija...

Avatar
becanka
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 8666
Pridružen/a: 25 Apr 2007 02:00
Lokacija: VieNNa

#23 Post Postao/la becanka »

Lagala je covjeka i dijete, a i sama sebe... [-(

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: kako pomoci ???!!!

#24 Post Postao/la ra-ja »

hypnose je napisao/la:Prosle sedmice sam dozivjela sok !!Moj dobar prijatelj je igrom slucaja saznao ,da jednom od troje njegove djece (srednje djete 10 god) nije bioloski otac. Grozno sav je van sebe. Obozava svoju zenu i djecu.
UVJEK SAM IH SMATRALA ZA IDEALAN I HARMONICAN PAR.
Ona je jako mirna i povucena osoba bar smo svi tako mislili.
Situacija je mucna, covjek nezna sta bi rekao ili kako bi pomogo u takvoj situaciji narocito kad ih obadvoje volim.Za sad sam za oboje rame za plakanje.Nalazim se izmedu dve vatre nemoguca situacija i za mene.
Iako mi nije jasno zasto je to ucinila NEMOGU JE OSUDIVATI PREVISE MI JE DRAGA A SDRUGE STRANE ZAO MI JE NJEGA KAD VIDIM KOLIKO PAT. :-k
Mislim da je to zalosna situacija....Ali se pitam kako se nije prije konstatovalo da to dijete nije njegovo...nego kroz 10 godina...bogati u kojem vremenu zivimo....

Bilo kako bilo...ako je istinito...valjda njih dvoje trebaju da to rijese...
sta treba da urade.....
Meni nebih nikada palo na pamet ..da svom dragom muzu priredim takvo nesto....Ali eto nismo svi isti......
Ali kada bih moj muz krio da ima dijete sa drugom zenom...Ja bih mu momentalno dala razvod..... :-k
Treca mogucnost nepostoji......

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#29 Post Postao/la ra-ja »

Znas sta @hypnoza....

Kao prvo ostavi ljude na miru neka rjesavaju svoj problem kako hoce...
Kao drugo...kada se dijete prima u skolu vadi se ljekarsko gdje ima sve o djetetu pa cak i krvna grupa...To znam da postoji u Bosni ..a ovdje da i negovorim..
Moja sestra je imala krvnu grupu 0+...kao i zet....Tako da je oboje djece imaju tu krvnu grupu...Znaci to je dokaz da je on otac...

Dali je taj covjek ozenjen ...a tako prisan sa tobom.....da ti se ispovjeda i dolazi u posjetu pa i da je bolnica u pitanju.....Neka on sebe preispita... :)

Te stvari treba da rjesava isa svojom zakonitom suprugom....a imaju i ustanove gdje se treba da obrati..... :-k
Inace se moze pomisliti da ti se udvara zabranjena osoba.... :)

Znas ono ...nelaje pas zbog sela..... nego zbog sebe..... :D

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

#30 Post Postao/la paparaci »

Stvarno zalosna prica i interesantni komentari.
moje misljenje je, da se rastanu! covjece, pa kako je mogla?! ne odobravam tako nesto ni musku ni zensku! mogu samo zamisliti koliko mu je tesko! da sam na njegovom mjestu, ostavio bih je bez razmisljanja. odnos i osjecaje prema djetetu ne bi trebao promjeniti. jer ga je odhranio i odgojio kao svoje. djete za to nije krivo! a istinu djeci treba svakako treba reci, koliko god bolna bila! mozda ne sad, ali za koju godinu ili kad postane punoljetan. a to, da li je ona znala ili ne da dijete nije njegovo, uopste ne igra nikakvu ulogu. stvar je u tome sto ga je prevarila sa drugim i to nakon prvog djeteta! fuj! iskreno receno, ni sekunde mi je nije zao! jer sad zenje ono sto je posijala! stvarno me je dirnula ova prica! nek im Bog dragi bude u pomoci! (djeci i njemu).

Odgovori