Kupovina iz frustracije?!

Budite Psiholog Online.Pomozimo jedni drugma savjeti vezano za zivotna iskustva, problemi itd...

Poruka
Autor/ica
Avatar
pasa74
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2589
Pridružen/a: 29 Nov 2007 02:00
Lokacija: France

#2 Post Postao/la pasa74 »

mislim da u tu kategoriju "frustriranih" kupaca spadaju uglavnom zene...
ja licno kupujem samo kada mi nesto treba i nisam od onih koji puno razmisljaju sta da kupe...kupim odmah i ne gledam na cijenu....
xxx...

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

#4 Post Postao/la paparaci »

kad sam ljut, isfrustriran ili tuzan, to najbolje saniram muzikom. najvise mi prija setnja uz slusanje muzike i pjevanje. nakon toga se obicno bolje osjecam. a sto se tice kupovine, idem samo kad mi bas nesto treba i nekad sebe da obradujem, ako pozelim nesto. ali ne zbog toga sto sam frustriran ili slicno.

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#5 Post Postao/la mrki62 »

©ta ova tema radi ovdje :lol:
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
indeks
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 4246
Pridružen/a: 01 Feb 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

#6 Post Postao/la indeks »

Ne kupujem nikad iz frustracije,nego me isfrustrira kada trazim nesto,a toga nema........evo,recimo cipele...prilicno sam `teska`dok nadjem model koji mi se svidja.......i kad trazim svoj broj,obicno ga nemaju! :mad: Ili ako mi pokaze cipele,moj broj,odvalim se smijati :lol: :lol: :lol: :lol:` Pa zar mi je toliko stopalo????` :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Sva sreca,nemam toliko para,da kad sam isfrustrirana,odem sebi kupovati.........rodila me mama skromnu.......
:D :D

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#7 Post Postao/la sabinax »

ne nemam taj obicaj....moja bivsa sefica je bila pravi bolesnik u tom smislu, mislim da cam i postoji ovisnost o kupovanju, ona bi kada bi bila nezadovoljna (a to je bilo cesto :D ) donosila vrecice i vrecice robe....zanimljivo samo je sebi kupovala...hehhehe, sinu i muzu nista 8)
Ja nemam taj obicaj....kada sam isfrustirana...volim prosetati u prirodi, drziti se s ljudima....biti na forumu (hehhehehe zato sam tako cesto tu :D )
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
maida_20
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 6068
Pridružen/a: 05 Maj 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

Re: kupovina iz frustracije?!

#8 Post Postao/la maida_20 »

Ja u zadnje vrijeme kada trebam da idem na neki ispit i to,pokupim drugarice i prije ispita u shoping :mrgreen:

Posto nas dobro trema drma,posebno kada izlazimo na usmeni odemo obavezno u parfimeriju ili se zavucemo tamo u one trgovinice s nakitom,đžiđžamiđžama...tako se zabavimo i ne mislimo na ono predstojece :D

Avatar
Bijesanpuz
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1463
Pridružen/a: 18 Apr 2008 02:00

Re: kupovina iz frustracije?!

#10 Post Postao/la Bijesanpuz »

moze bit moze bit :D
meni kad nesto ne stima.. odem kupim cips... sok... kokice... i odem kuci izvalim se pred TV... i neustajem dok to sve ne pojedem... :D

u zadnje vrijeme... uglavnom kilu mandarina... i stucem za nekih 10 minuta :D i onda pola sata lezim dok dodjem sebi :lol: :lol: :lol:
It's nice to be important but is more important to be nice!
Zivot je samo crtica izmedju dva datuma na nadgrobnoj ploci

Avatar
maida_20
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 6068
Pridružen/a: 05 Maj 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

Re: kupovina iz frustracije?!

#12 Post Postao/la maida_20 »

BijesanPuz je napisao/la:moze bit moze bit :D
meni kad nesto ne stima.. odem kupim cips... sok... kokice... i odem kuci izvalim se pred TV... i neustajem dok to sve ne pojedem... :D

u zadnje vrijeme... uglavnom kilu mandarina... i stucem za nekih 10 minuta :D i onda pola sata lezim dok dodjem sebi :lol: :lol: :lol:

ooo pa gulis li ih? :lol: :P :P :P

Avatar
Bijesanpuz
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1463
Pridružen/a: 18 Apr 2008 02:00

Re: kupovina iz frustracije?!

#13 Post Postao/la Bijesanpuz »

pa najveca draz je upravo u guljenju :D :D
It's nice to be important but is more important to be nice!
Zivot je samo crtica izmedju dva datuma na nadgrobnoj ploci

Avatar
vornevljev
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2338
Pridružen/a: 04 Jun 2008 02:00
Lokacija: ukraina

Re: kupovina iz frustracije?!

#14 Post Postao/la vornevljev »

Ja nikad nisam kupovao iz frustracije nešto,mislim da je kapitalistička izmišljotina i marketinška podvala sve to "liječenje" kupovinom.

Ja kad sam isfrustriran nečim ili nekim slušam ovo ili nešto ovome slično:

http://www.youtube.com/watch?v=3lzqdamO510

P.S.Moraš pojačati!
U SLUŽBI DOBRA I ZLA

Avatar
probisvjet
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 297
Pridružen/a: 06 Okt 2008 02:00
Lokacija: tu na njemu

Re: kupovina iz frustracije?!

#15 Post Postao/la probisvjet »

no, ionako mi je mrsko kupovati kada sam u normalnom stanju :lol: ... trenutci kupnje su poprilicno uz setnju ako naidjem pored trgovine i ako mi se nesto svidi onda tada i kupim ... ali kada dodju izvodi iz banke .. pricini mi se da se previse setam :lol:

Odgovori