Prijetelji i prijateljice

Budite Psiholog Online.Pomozimo jedni drugma savjeti vezano za zivotna iskustva, problemi itd...

Poruka
Autor/ica
Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#2 Post Postao/la sabinax »

Uh koliko pitanja a razlicitih....cekaj malo
1. Prijateljski odnos...biti s osobom kojom mi je ugodno, nakon cijeg razgovora odlazim puna srca, koja me moze saslusati i ja nju

2. Kako se osjecam...pa vjerojatno izdano, ali zasto bi me iznevjerio, mislis odao tajnu, rekao nesto sto nije trebao...pa desi se svakom, pravom prijatelju ne treba zamjeriti...a ako nije pravi onda mi je svejedno ako ga izgubim.

3. e na ovo sam odgovorila gore...ako je rekao nesto sto sam se povjerila a nije trebao, ili ako mi nesto zamjera a ne zeli me pokusati shvatiti ( nije nuzno da se slaze sa svim mojim misljenjima), ako se recimo ponasa ko neprijatelj...ne postuje ono sto je moje ( :P ) i sl....o ovoj tocki bi se mogla napraviti lijepa tema

4. Imam vise muskih prijatelja nego zenskih...ne znam zasto ali uvijek sam se lakse nalazila u muskim pricama nego zenskih, imam vise interesovanja za muske teme nego li tipicne zenske...i mislim da su muskarci manje skloni tracu i ogovaranju.
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#4 Post Postao/la sabinax »

Znaci ta prijeteljica nije imala vrena za tebe kada je trebalo....samo zbog toga te je iznevjerila...ili :P

mislim da ima vise razloga zasto pucaju prijateljstva....
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

ADMIN_BOL-CHAT.DE

Re: Prijetelji, Prijateljice

#7 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

Butterfly je napisao/la:
Da li imate vise muskih ili zenskih prijatelja, i ima li razlike izmedju tih prijateljstava?
Imam naravno
I naravno da postoje razlike kao i dileme :)

Avatar
danjel
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 605
Pridružen/a: 11 Dec 2006 02:00
Lokacija: Bosnia

#8 Post Postao/la danjel »

Ima se prijatelja,ima!!!!
Ali prijateljice me odlièno razumiju,uvijek naðemo zajednièki jezik,hehe....
Prave prijateljice znaju ¹ta prijateljima treba...Tak da sa njima imam prisniji odnos... :mir:

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

#9 Post Postao/la paparaci »

pa prijateljski odnos je kad se mogu opustiti "k'o kod kuce". malo je pravih prijatelja! vecinom je to sve nesto na odredjenoj distanci. ono obicno druzenje, bez nekog izlijeva vecih emocija, itd. u tim slucajevima me i ne razocara puno takva osoba, ako me "izda" na neki nacin. takvih prijateljstava obicno ima za sutati. pod pravim prijateljstvom smatram, da smo jedno za drugo tu u bilo kakvoj situaciji i u bilo koje vrijeme ako zatreba, da se mozemo jedno drugom povjeriti i o svemu popricati, a pri tome ne morati strahovati ili uopste pomisliti na to da li ce to otici dalje i slicno. da ta osoba osjeti kad sam lose i da zna kako me podici opet, itd. ne kaze se dzaba, ako imas jednog prijatelja bogat si covjek(osoba) - a ako imas dva najbogatiji si na svijetu ;)
mislim da su prijateljstva suprotnih spolova eventualno bolja, jer ne postoji neki rivalitet. a i svakako jedno drugom moze biti od dobre pomoci, kada se radi o suprotnom spolu.

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#10 Post Postao/la sabinax »

papaya je napisao/la:Ja sam izgubila najbolju drugaricu prije 3 godine :(
posle je tesko naci opet nekog ko je slican, bar malo
meni je zbilja zanimljiv razlog...zasto gubimo prijatelje i zasto se mozemo tako jako posvadati

Evo npr. jednom sam se posvadala s najboljom prijateljicom, jer je meni mama branila vezu s jednim momkom (to je kasnije bio moj prvi muz) i ona je stala na njenu stranu...ja sam joj to zamjerila....ma bile su mozda one obje u pravu, ali mislim da se treba jednom reci...a taj neko kome se kaze ako ne poslusa, pa pustiti ga da pogrijesi....
ali eto opet sam se s tom prijateljicom pomirila i bila mi je cak kuma na tom vjencanju....i opet zivot ide dalje, mislim da nema bas neke stvari da bih toliko zamjerila da se ne bi mogli pomiriti s prijateljem
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#11 Post Postao/la ra-ja »

Nikada u zivotu nisam se posvadjala sa bilo kojom prijateljico...pa da negovorim....

Pa kakva bih to prijateljica bila kada bih se za bilo sta ljutila...iako bih doslo do rasprave...Rasprava je samo neslaganje u misljenju...i nije za ljutnju...
Cak i drugarice koje su se dopisivale sa mojim jednim momkom ...ostala sam u dobrim odnosima....
Nije drugarsvo samo djeliti dobre stvari...nego i lose....
Sve se podjeli i lose i dobro...i ako mozes to sve podnijeti i opet ostati prijatelj to je kumst.....

Imas sestru ili brata pa se nekada neslazes...i dodje do rasprave... :-k

Sada ako se posvadjam ...treba ga zakopati...ma glupost...iako ima takvih slucajeva... :-k

Avatar
Bijesanpuz
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1463
Pridružen/a: 18 Apr 2008 02:00

#14 Post Postao/la Bijesanpuz »

Imam i jednih i drugih.. Prijatelje za poigrat nogomet, otici na izlet gledati filmove i slicno.. A prijatejice kad treba savjet. kad mi treba onako opusteni razgovor i slicno.. Jer zene bolje pricaju i saslusaju od muskih...

A imam svakakvih prijatelja.. Od onih koje mene samo koriste pa do onih koje ja koristim :D :D Al u sustini sve je to skoro isto...
It's nice to be important but is more important to be nice!
Zivot je samo crtica izmedju dva datuma na nadgrobnoj ploci

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#15 Post Postao/la ra-ja »

Posto se nalazim u sredini gdje ima samo jedan bracni par iz nase drzave....Sa njima imam kontakt....ostalo je samo cao..za cao.....

Ovdje se nemoze birati niti prijatelji niti neprijatelji...sta imas uzimas....

Imam auslendere...i Njemce ali samo u prolazu.... :-k

Odgovori