Dosada, psihološki fenomen ili ........

Budite Psiholog Online.Pomozimo jedni drugma savjeti vezano za zivotna iskustva, problemi itd...

Poruka
Autor/ica
Avatar
vornevljev
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2338
Pridružen/a: 04 Jun 2008 02:00
Lokacija: ukraina

Dosada, psihološki fenomen ili ........

#1 Post Postao/la vornevljev »

Ne znam da li postoji ova tema ili neka slièna njoj,ako postoji onda ovu zatvorite.

Dakle ¹ta mislite o dosadi,da li je to nekakav fenomen,jer èesto se mo¾e èuti kako neko ka¾e da mu je dosadno i da ne zna ¹ta æe od sebe u slobodno vrijeme.Ja mislim da su ljudi kojima je dosadno na niskom stepenu inteligencije,te da uopæe nemaju dovoljno razvijen svoj unutarnji svijet.Meni lièno nije dosadno nikad,ali mo¾da postoje situacije kad satima mogu sjediti sam,i neko bi mo¾da pomislio da mi je dosadno,ali taj se grdno vara.

eto zanima me ¹ta vi mislite o tome,da li vam je dosadno ponekad,ako jeste,kako "ubijate" dosadu.
U SLUŽBI DOBRA I ZLA

Avatar
diisaaa
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2663
Pridružen/a: 28 Maj 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

#3 Post Postao/la diisaaa »

ukad sagledam sve meni i nije nikad dosadno kad nemam sta da radim uzmem knjigu u ruke i citam ili sam ovdje na forumu

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: DOSADA, PSIHOLO©KI FENOMEN ILI ........

#4 Post Postao/la paparaci »

vornevljev je napisao/la:Ne znam da li postoji ova tema ili neka slièna njoj,ako postoji onda ovu zatvorite.

Dakle ¹ta mislite o dosadi,da li je to nekakav fenomen,jer èesto se mo¾e èuti kako neko ka¾e da mu je dosadno i da ne zna ¹ta æe od sebe u slobodno vrijeme.Ja mislim da su ljudi kojima je dosadno na niskom stepenu inteligencije,te da uopæe nemaju dovoljno razvijen svoj unutarnji svijet.Meni lièno nije dosadno nikad,ali mo¾da postoje situacije kad satima mogu sjediti sam,i neko bi mo¾da pomislio da mi je dosadno,ali taj se grdno vara.

eto zanima me ¹ta vi mislite o tome,da li vam je dosadno ponekad,ako jeste,kako "ubijate" dosadu.
ako je tako, onda se ja ubrajam u tu maloumnu skupinu :lol: a mislim da je jako velika :D
za mene je dosada normalna pojava. naidje jednostavno nekad. mislim da je manje do inteligencije, nego do osobnog raspolozenja. nekad covjeku i one stvari sto su mu inace zabavne, budu tad dosadne. ono izgustirane. ja bih cesto znao sta bi volio uraditi u takvim momentima, ali me tu obicno mogucnosti ogranicavaju tj. sprjecavaju :lol:

Avatar
vornevljev
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2338
Pridružen/a: 04 Jun 2008 02:00
Lokacija: ukraina

#6 Post Postao/la vornevljev »

kristalina je napisao/la:Dugotrajna dosada je negativno pona¹anje i mo¾e biti znak ni¾e inteligencije kod ljudi . Odmarati se , opu¹tati i izvrsno zabavljati svojim mislima , ne znaèi nu¾no i dosaðivati se . Ali , dosaðivati se zbog osjeæaja praznine i ne znati ¹to kvalitetno uèiniti sa svojim vremenom i sa svojim ¾ivotom znak ozbiljnog poremeæaja osobnosti .
Dosada u smislu gubljenja vremena i ljenèarenja jest psiholi¹ki problem .
sla¾em se,a to sam i gore napisao =D>
U SLUŽBI DOBRA I ZLA

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#7 Post Postao/la sabinax »

Rijetko kada mi je dosadno...cak i onda kada ubijam dosadu, cinim to s dusom i iskreno se zabavljam :)
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
senadix
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 409
Pridružen/a: 22 Mar 2008 02:00
Lokacija: Sandzak

#8 Post Postao/la senadix »

Ne dozvoljavam sebi da mi je dosadno, uvek nadjem nacin da se zabavim...

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#9 Post Postao/la sabinax »

sabinaX je napisao/la:Rijetko kada mi je dosadno...cak i onda kada ubijam dosadu, cinim to s dusom i iskreno se zabavljam :)
samo za to trebam biti dobro raspolozena, a nekad me bad uhvati neka letargija :P
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
dugi_74
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 856
Pridružen/a: 05 Mar 2008 02:00
Lokacija: Pristina,Kosovo
Kontakt:

#11 Post Postao/la dugi_74 »

u mene ba dosada izgradila svoju vilu izgleda..pa cesto skrene na posjetu :huh:

Avatar
zapisnicar
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2167
Pridružen/a: 28 Jul 2008 02:00
Lokacija: Burma

#15 Post Postao/la zapisnicar »

kad mi je dosadno, uzmem knjigu i citam i dosada je adaktirana :)

Odgovori