Kako i da li oprastate greske

Budite Psiholog Online.Pomozimo jedni drugma savjeti vezano za zivotna iskustva, problemi itd...

Poruka
Autor/ica
Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Kako i da li oprastate greske

#16 Post Postao/la ra-ja »

Ra-Ja je napisao/la:
Ra-Ja je napisao/la:Zbog toga sto ste dozvolili da ´vas zavade,
zbog djecaka iz Srebrenice koji je ostao bez ociju
zbog majke koja je izgubila 4 sina i muza..
zbog poginule mladosti na kapiji...i Markalama
zbog pusaka ,granata.i stresa od toga....kao i mnogoh poginuli gradjana.kao i boraca ....zbog krvi i zivog mesa..i svih dogadjaja vezanih za to.....
pa i sadasnjeg stanja......

zbog moje tuge.mojih neprospavanih noci...zbog mojih suza...
Dali bih trebala da vam oprostim :!: :!: :!:




O boze koliko sam ja vas puno voljela .....vise nego sto mislite..Vec odavno nerazmisljam dali kome treba sta oprostiti ili ne...jer nemam vremena za to...Jedino kada me neko spotakne o tome :( ma ko sam ja ..u pravu ste..... da ja vama prastam....???
Bog ce nama svima suditi... kazniti ili prastati....
mozda nisam bas najbolje svacena...moram reci da moja drzava nikada nije bila tako mala...jer ja sam rodjena u centru jedne velike drzave....sa mnogo nacionalnosti, u onoj dugoj ulici ,gdje me je zateklo nevrijeme kada sam bila mala.
Sa desnu stranu se nalazi djamija...sa lijevu stranu nalazi se katolicka crkva ...a iza mene gdje je pocela oluja ...koju sam spominjala nalazi se srpska varos i srpska crkva...Znaci rodjena sam u jednom trokutu izmedju tih konfesija....a sada je tu malo jezerce....
Posto se drzava raspala...i jos malo kako smo poceli podjelit
ce se i na mahale....ako se to desi onda ja nemam svoje mahale tj svog rodnog mijesta vise....
Dok se svi u svijetu udruzuju mi se zelimo i dalje dijeliti...sta vam je...???
Ovo je bila moja drzava...
Kada je poceo rat u Sloveniji osjetila sam ga bas na svojoj kozi...
Rat u Hrvatskoj pratila sam ga budno...Tako sam slusala SOS Sarajevsku emisiju ..koju je vodio Zlatan ..mislim da se tako zove....poginuo je odmah sa pocetka rata....
I pored sviju ostalih poruka ..Zapala mi za sluh jena poruka oca i sesrte ,koji su trazili jedinog sina /brata...Branimira Krsmanovica...iz krusevca...Danima i nocima trazili su ga ...
Dobijali su lazne dojave...i tek tada vidite koji grc i zelja da ga pronadju..pa i u lazi pocinju vjerovati...Kazu dosao je do nekog mosta u Vukovaru..i vise nitraga..Tada su se vodile grcevite borbe na tu....
Kako ce oprostiti ona zena Hrvatica koja je bila zavezana za sto zajedno sa sinom ..i slusala plac bebe ..koju su zli ljudi ..stave u pec da se pece...samo zato sto nije znala gdje joj se nalazi muz inace borac HVO......

Iznad mog grada nalazi se planina na kojoj ima puno vocnjaka..Kada su prevozili djevojke kao navodno na slobodnu teritoriju..skidali su ih sa autobusa...vezali za te vocke..a u dimije stavljali slamu...i palili ih ...Dok su one vristale i umirale fanatici su pili akohol i orgijali...
Ovu je samo jedan primjer od mnogih....
Kako svima objasniti zasto se to desilo...i traziti od njih oprost.....
Ja sam vas voljela do beskraja i vjerovala vam....Zato sam svoj zivot i zivot mojih stavila na kocku ...ostala dole kao patriota.....[/quot
xxx

Avatar
belly_dancer
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 3472
Pridružen/a: 18 Dec 2007 02:00

Re: Kako i da li oprastate greske

#18 Post Postao/la belly_dancer »

Mic_Sokoli je napisao/la:Muslimanima uvijek jednu oprostim.
A drugima posle revansa....
:cry: ja sam po tebi niža rasa...meni se ne oprašta...samnom se revanšira...jel?
..dobro je kad u životu nekoga voliš,neko te voli..

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Kako i da li oprastate greske

#19 Post Postao/la beca »

greske oprastam, ali mi je potrebno vremena za potpuni oprost....

ipak, nikada ih ne zaboravljam

Avatar
JAS
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1183
Pridružen/a: 07 Okt 2008 02:00
Lokacija: Macedonia

Re: Kako i da li oprastate greske

#20 Post Postao/la JAS »

Bas tako....oprastam greske, al treba da prodje verovatno taj neki period da sve to izbledi ono.....i nikad ne zaboravljam da!

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Kako i da li oprastate greske

#22 Post Postao/la nella26 »

Teško je oprostiti grešku nekome , naročito ako je velika , ali je ljudski je praštati i mislim da svi zaslužuju drugu priliku.ALI SAMO DRUGU!!!!
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
nnejra
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7303
Pridružen/a: 15 Apr 2009 19:48

Re: Kako i da li oprastate greske

#23 Post Postao/la nnejra »

Greške oprostim ako nisu učinjene iz zle namjere i ako imam na drugoj strani kajanje i izvinjenje. Naravno ne opraštam svaku grešku, ako se ona ponavlja onda to više ne gledam kao grešku već kao oblik ponašanja. Smatram da svako može pogriješiti, pa da zato treba i praštati. Znam da kada se ja iskreno pokajem za neku grešku koju učinim , ako mi se ta greška oprosti, to ću cijeniti i nastojati da je ne ponovim.

Avatar
Bebana_de
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 6786
Pridružen/a: 11 Jan 2009 21:27
Lokacija: put u Ljubicastom

Re: Kako i da li oprastate greske

#24 Post Postao/la Bebana_de »

Ne mogu a da ne oprostim,,jer imam tako srce da ne mogu kabulit da se naljutim ili da ne oprostim,,,,
ponekad sama sebe grizem tj,,zeludac sto presutim ili kazem ma dobro ajde nemoj vise,,,a znam da nije u pravu,,,ali sta mogu takva sam,,,mada znam da nije dobro,,,
Jedan Zivot gde,prestajem Ja,gde pocinjes Ti
jedna Ljubav,gde stali smo Mi gde sad su Drugi


http://www.youtube.com/watch?v=BpgmT9u0fDM

Odgovori