Paradigma

Budite Psiholog Online.Pomozimo jedni drugma savjeti vezano za zivotna iskustva, problemi itd...

Poruka
Autor/ica
Avatar
dare__71
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1286
Pridružen/a: 12 Dec 2007 02:00
Lokacija: tuzla

#2 Post Postao/la dare__71 »

prosvjetli nas ekranka :-k

Avatar
dare__71
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1286
Pridružen/a: 12 Dec 2007 02:00
Lokacija: tuzla

#6 Post Postao/la dare__71 »

okej nasa stvarnost i lokalno stanje je pravi izazov za tako nesto,kao sam shvatio pitanje je prilagodljivosti okolini i koliko zelis vidjeti okolinu onakvom kakva jeste

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#9 Post Postao/la sabinax »

Programska paradigma odreðuje stil programiranja.

Programska paradigma odreðuje pogled koji programer ima nad programom i njegovih izvr¹avanjem. Kao primjer, u objektnom programiranju programer razmi¹lja o programu kao o skupini interaktnih objekata, dok u funkcionalnom programiranju program gleda kao redoslijed naredbi.


Ja sam samo ovo nasla na Wikepediji, prevedeno na covjeka moglo bi se reci da je ovo sto EdeLa rece da je to, znaci skup teorija (dali sopstvenih ili opcih :-k ) kojima stvaramo sliku stvarnosti...hm :-k

Mislim da tu nesto poveliko fali....po meni fale osjecaji, teorije, analize, stvarnost,...bla, bla (mislim da nismo strojevi) a s druge strane ima jos dosta neobjasnjivih stvari kojima um nije dosegao i koje samo osjecaj moze objasniti...
Mislim da se na zivot ne moze tako gledati, strogo i po pravilima, treba cesto odstupati a to odstupanje uglavnom dolazi prema feelingu (bar kod mene)
Nadam se da sam bar nesto ubola od paradigme :D
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
dare__71
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1286
Pridružen/a: 12 Dec 2007 02:00
Lokacija: tuzla

#12 Post Postao/la dare__71 »

kako nazvati takve osobe ali ekranka rece paradim,nego kako sam utvrdio da je to nasa karakteristika(kakav nam je pogled na odredzene situacije i okolinu)i spremnost da ga promjenimo,bez fiktive.Licno moje misljenje je da taj izazov je ovdje kod nas najveci,dali ces biti pionir u tome ,inovator ili tek klasik..cisto stvar nase zelje hocemo li se mjenjati ili ne

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#13 Post Postao/la sabinax »

Ljudski um jos nije toliko razvijen da za svaku stvar moze razviti teoriju, ne znaci da nece ili da neka druga bica nemaju vec razvijene neke spoznaje ili imaju senzore koje mi nemamo...npr sismis osjeti vibracije koje ljudski um i organizam ne poznaje...sto ne znaci da ne postoje, tako i mnoge druge stvari za koje jos niti ne znamo da postoje...sigurno postoje i uzrok su nekim dogadajima koje ne mozemo objasniti, po meni to nije nista cudno, ono sto ne vidi ljudsko oko, ne cuje ljudsko uho, ne osjeti se, ne opipa ne znaci da ne postoji.
Dosta filozofiranja od mene 8)
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
dare__71
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1286
Pridružen/a: 12 Dec 2007 02:00
Lokacija: tuzla

#15 Post Postao/la dare__71 »

pravo pitanje bi bilo kako promjeniti nas nacin razmisljanja i vidzenja okoline,tko je taj sto nas moze ubijediti u suprotnost nasih vidzenja ako ne nettko kompetentan ali kako opet biti siguran da je ista osoba u pravu.Grijesim li ili je to nacin odrastanja i odgoja taj koji pravi oblicje svega toga

Odgovori