Odbijanje

Budite Psiholog Online.Pomozimo jedni drugma savjeti vezano za zivotna iskustva, problemi itd...

Odgovori
Poruka
Autor/ica
Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#2 Post Postao/la sabinax »

Ne razumijem to NE jeli to kao neki princip (o tome smo vec pricali) ili NE u smislu nekog odbijanja (npr.kod zavodenja i sl.)
Molim te pojasni
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#4 Post Postao/la sabinax »

pa ovako...na toj temi sam odgovorila sta mislim o previse principijelnim ljudima, kao prvo ja nisam principijelna i mjenjam stavove ako ih dobro proucim i ako mi netko da dovoljno jake argumente da nesto nije tako kako ja mislim ili je onako kako taj misli, nisu mi dragi ljudi koji se drze svojih principa a ne znaju ga objasniti zasto je to tako.
Imam primjer principijelnosti u svojoj blizini i to na jedan nacin bezrazlozne (u smislu, ne znam zasto sam takav, takav sam oduvijek) s tim principima zivim, ali ne mogu reci da sam sretna, znam da to ne mogu promjeniti (jer te se osobe ne mjenjaju) jedino sto mogu je to da promjenim svoj zivot i svoj status u njemu ili da cekam, za sada cekam dok nesto ne promjenim, a kad cu......onda kada za to dode vrijeme
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#6 Post Postao/la sabinax »

Joj, ekranka moja, ja sam davno naucila da se ljudi ne mogu mjenjati, nekad davno sam se ziva znala pojesti sto se netko nece promjeniti i sto ne cini nesto (ne sto ja tako zelim, vec stoga sto bi svima bilo bolje) ali toga nema, od kad sam to shvatila odgovaram smo za svoje postupke...
A njih ne pokusavam promjeniti, jedino se prilagodavam nastaloj situaciji i trpim dokle mogu, a prag trpljenja mi je stvarno velik, ali takve interakcije medu ljudima (gdje nema dogovora i popustanja) su uglavnom osudene na propast (na zalost, tako je) ili da zivis u patnji (pogotovo ako se radi o velikim stvarima...jednom smo nabrajali koje su velike stvari a koje male...sjecas li se)
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

ADMIN_BOL-CHAT.DE

#10 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

NE ima svoje znacenje
Dobro znam razlikovati od DA ili MOZDA
Samo ima nekih koje sam sretao da svoje NE izgovaraju da li iz afekta ne razmisljanja ili pa imaju drugi razlog za to ,pa ga kasnije povlace sami!
Samo tada cesto puta udare na tvrd orah... :P

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Odbijanje

#11 Post Postao/la beca »

bolje ne nego mozda, pa da ja razbijam glavu...i bacam grah...

Odgovori