Problem-kuda, kome?

Budite Psiholog Online.Pomozimo jedni drugma savjeti vezano za zivotna iskustva, problemi itd...

Poruka
Autor/ica
Avatar
dare__71
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1286
Pridružen/a: 12 Dec 2007 02:00
Lokacija: tuzla

#2 Post Postao/la dare__71 »

Ko to radi bolje od psihologa....ali hajd stisni petlju i najavi se psihologu trazi misljenje.U firmi imam sistematski svake godine gdje je naravno i psiho pregled ali bilo tko se zadrzi i koji minut vise od prosjeka bude posramljen ispred mase kolega....proci ce mnogo vremena dok to ne sazivi na nasem podrucju i tek nekolicina se usudi kako cujem od prijatelja da se pojavi i savjetuje,tako da je sretan onaj ko ima dobrog prijatelja a ja se svrstavam u njih(sretnike)

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#4 Post Postao/la sabinax »

Nisam za psihologa, psiholog je osoba koja te slusa i ceka da sam doneses zakljucke (pokusala sam, pa znam o cemu pricam) i jos za to moras dati pare, prije sam za partnera ili prijatelja koji zna i zeli slusati (potpuno isto ko psiholog) samo sto je besplatno...i mozda ti jos da koji pametan savjet jer ipak te pozna i tvoju situaciju bolje od psihologa (jedino sto mora biti neutralan)
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
lien
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 238
Pridružen/a: 18 Dec 2006 02:00
Lokacija: Slovenia

#5 Post Postao/la lien »

ni ja nisam za psihologa, jer mi je to previse america style, ljudi su tamo tako usamljeni da nemaju vise kome da se povjere, pa plate psihologu.
Mislim da ima skoro svako od nas, dovoljno u glavi da rijesi probleme. A kad problemi prerastu u nesto vise, onda dolazi u obzir psihiatar a njega odobravam jer nekima stvarno treba .

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

#6 Post Postao/la paparaci »

tajfun je napisao/la:ja vec mislio problem nekog KUDa u pitanju :D
kupi majki nove case i posle se mozes razpricat do mile volje
nebi psiholga odabrao,jer su i oni samo ljudi sa svojim interesima
normalno da su i oni samo ljudi, ali skolovani i strucni ljudi tj. osobe za ljudsku psihu. u stanju su da na osnovu nekih postojecih sablona/okvira okarakterisu psihu i problem osobe koja im se obrati i daju dobar savjet. ne mozemo ih staviti sve u isti kos. ima ih dobrih, koji ti iskreno zele pomoci i trude se i onih kojima je samo eto da strpaju pare. a naravno da im je svima interes zarada, kao i svima nama. radimo, jer moramo. a ne sto zelimo. dobro, ima i takvih. ali....

a sad da se vratim na temu.
pa zavisi sve od problema. obicno se obratim najbliznjima, znaci sestri, mami, jaranu. mada sam vec vise puta pomisljao na to da posjetim psihijatra. cisto iz radoznalosti, da saznam koliki sam psihopata :lol: i da pokusam razjasniti neke stvari. ali eto nije mi se dalo do sad.

Avatar
sanjalica
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 181
Pridružen/a: 30 Aug 2008 02:00

#7 Post Postao/la sanjalica »

Mozda je bas najbolje posjetiti psihijatra jer nema onog sto nisi ovo ,sto nisi ono..kao kad kazemo nasim najblizim :) Nekad i treba samo neko da te saslusa i ne gleda u tebe kao da si s Marsa pao zbog toga sto si rekao i to samo pomogne i ucini stvar boljom.
Bolje da me mrze zbog onog sto jesam nego da me vole zbog onog sto nisam.

Avatar
vornevljev
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2338
Pridružen/a: 04 Jun 2008 02:00
Lokacija: ukraina

#8 Post Postao/la vornevljev »

LiEn je napisao/la:ni ja nisam za psihologa, jer mi je to previse america style, ljudi su tamo tako usamljeni da nemaju vise kome da se povjere, pa plate psihologu.
Mislim da ima skoro svako od nas, dovoljno u glavi da rijesi probleme. A kad problemi prerastu u nesto vise, onda dolazi u obzir psihiatar a njega odobravam jer nekima stvarno treba .
Tipiènim amerièkim porodicama psihijatar je k'o èlan familije,ime mu stoji na popisu domaæinstva. :lol:

Ja nisam razmi¹ljao da ga posjetim,imam par osoba sa kojima razgovaram kad imam problem.
U SLUŽBI DOBRA I ZLA

Avatar
Xzelenookax
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 483
Pridružen/a: 31 Aug 2000 02:00
Lokacija: Svedska
Kontakt:

#9 Post Postao/la Xzelenookax »

Nazalost previse puta sam se oprzila na prijatelje a POGOTOVO prijateljice tako da svoje probleme drzim u sebi. Sto se tice psihologa radije nebi sabina je u pravu izvlace lovu i cekaju da sam dodjes do zakljucka.

Avatar
Bijesanpuz
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1463
Pridružen/a: 18 Apr 2008 02:00

#11 Post Postao/la Bijesanpuz »

Uzdaj se use i u svoje kljuse :D
It's nice to be important but is more important to be nice!
Zivot je samo crtica izmedju dva datuma na nadgrobnoj ploci

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

#12 Post Postao/la paparaci »

pa ja mislim da ti on pomaze da sam dodjes do zakljucka, zbog cega imas odredjene probleme. u tome i jeste poenta. da sam shvatis bit problema i rasvjetlis ga.

Avatar
Xzelenookax
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 483
Pridružen/a: 31 Aug 2000 02:00
Lokacija: Svedska
Kontakt:

#13 Post Postao/la Xzelenookax »

da to mu je posao samo opet zavisi od velicine problema...ako su manji ipak lakse je sam zakljuciti sta i kako. Ali ako se tice bas malo vecih problema koji otezavaju covijeku zivot e onda je potrebna strucna pomoc...

Avatar
Xzelenookax
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 483
Pridružen/a: 31 Aug 2000 02:00
Lokacija: Svedska
Kontakt:

#15 Post Postao/la Xzelenookax »

Ja mislim licno da bi meni trebao jedan pravo dobar psiholog...Al se neusudjujem jos otici bojim se zakljucaka

Odgovori