Ko pita za sirotinju?

Budite Psiholog Online.Pomozimo jedni drugma savjeti vezano za zivotna iskustva, problemi itd...

Poruka
Autor/ica
Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Ko pita za sirotinju?

#31 Post Postao/la beca »

ja samo znam da ih je svaki dan sve vise i vise....a niko nista ne poduzima po tom pitanju, niko ih i ne gleda, to je strasno....naravno da im ne mozemo svima pomoci, ali pomazemo li ikome..............da svako od nas pomogne koliko moze, minimalnim iznosom novca, necim sto nece ni osjetiti, sve ovo ne bi bilo ovako....grozim se na nase ljude, mi smo najgori ljudi na svijetu...nama samo daj da mi imamo, a ne vidimo ljude oko sebe, kojima bi nasa marka dobro dosla....treba da se stidimo....mi smo nikakvi ljudi, totalno nehumani.....

Avatar
dugi_74
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 856
Pridružen/a: 05 Mar 2008 02:00
Lokacija: Pristina,Kosovo
Kontakt:

Re: Ko pita za sirotinju?

#32 Post Postao/la dugi_74 »

otvaras neke interesantne teme i sa malo reci kazes sve. pokusavao sam i na drugu temu i na ovo da dam svoj komentar ali bio je samo jedan copy/paste tvog komentara i zato sam je izbrisao.

sto se mene tice pomazem koliko mogu...uvjek mi je ova tema u glavu, stalno me prati...mada cesto sanjam otvorenih ociju kako bih pomagao ovome onome, kako bih gradio kuce beskucnicima, kako bih gradio bolnice i kupio aparaturu za bolnice i mnogo sta drugo da sam bogatiji ...

sta reci drugo...svet je takav kakav je...ima siromasnih i bogatih i srednju klasu valjda....to se spominje i u kuranu...gdje poziva one koji imaju vise da pomazu siromasnima....jer je to jedan test za njih.... a sdruge strane i za siromasne , sirotinja je jedan test koliko ce oni biti u stanju da se ne tako reci "ljute" na boga...

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Ko pita za sirotinju?

#33 Post Postao/la beca »

dugi_74 je napisao/la:otvaras neke interesantne teme i sa malo reci kazes sve. pokusavao sam i na drugu temu i na ovo da dam svoj komentar ali bio je samo jedan copy/paste tvog komentara i zato sam je izbrisao.

sto se mene tice pomazem koliko mogu...uvjek mi je ova tema u glavu, stalno me prati...mada cesto sanjam otvorenih ociju kako bih pomagao ovome onome, kako bih gradio kuce beskucnicima, kako bih gradio bolnice i kupio aparaturu za bolnice i mnogo sta drugo da sam bogatiji ...

sta reci drugo...svet je takav kakav je...ima siromasnih i bogatih i srednju klasu valjda....to se spominje i u kuranu...gdje poziva one koji imaju vise da pomazu siromasnima....jer je to jedan test za njih.... a sdruge strane i za siromasne , sirotinja je jedan test koliko ce oni biti u stanju da se ne tako reci "ljute" na boga...
[evojele9.gif] svaka ti cast, jedan si od rijetkih, ali zaista....mene mozda ova tema i previse opsjeda, kad se ponekad naprimjer nadjem na javnom mjestu, gdje ima nekoliko prosjaka u samo nekoliko metara, recimo Bascarsija u Sarajevu, uhvatim sebe kako posmatram ponasanje ljudi od kojih se trazi pomoc.....LJUDI NE OBRACAJU PAZNJU NA NJIH..........ne govorim ja o Romima kojiponekad znaju biti i bezobrazni i kojih je zaista previse, cinjenica je da su ta djeca poslana od oceva alkoholicara i sl. na ulicu i da moraju donijeti kuci novac, a ostati gladni, takvima cu radije u pekari kupiti kifli i znacu da sam uradila dobro djelo, ali ja govorim o nasim nanama na kojima se vii da su vjernice, LJUDI MOJI, PA U OCIMA TIH LJUDI SE VIDI DA IH JE STID, POGLEDI SU IM OBORENI, ONE SJEDNU NA ULICU, ALI NE ISPRUZE RUKU, POGLED IM JE ZAKUCAN U ASFALT, OI NEMAJU SA JESTI, prinudjeni su prositi, ali ih je stid.....E O TOJ VRSTI SIROTINJE JA GOVORIM.....i uhvatim pogledom stotine ljudi koji bruje u tom trenutku Carsijom, koji se smiju, sljaste od luksuza, nemaju pojma koliko imaju u tom trenutku u novcaniku, ali nemaju toliko obzira, savjesti, humanosti u sebi da pomisle da ce nana ili mozda neki clan njene porodice umrijeti od gladi.........

nisam u tolikoj mjeri bogata, ustvari uopce nisam bogata, bar ne materijalno, da sam sebe zamisljala kako im gradim sve to sto si naveo, ali jesam o mnogim drugim stvarima, desavalo mi se da u tom trenutku pomislim koliko bi ta nana odnijela novca kuci, kad bi svaki taj prolaznik prisao i dao joj pola marke damo, zena bi imale da jede sigrno narednih mjesec dana sa svojom porodicom.....

joj kako se ja ucrnjacim na ovu temu..........uh.....napisem toliko toga a ne kazem nista....

Avatar
dugi_74
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 856
Pridružen/a: 05 Mar 2008 02:00
Lokacija: Pristina,Kosovo
Kontakt:

Re: Ko pita za sirotinju?

#34 Post Postao/la dugi_74 »

beca_jovi je napisao/la:joj kako se ja ucrnjacim na ovu temu..........uh.....napisem toliko toga a ne kazem nista....

pa uvjek je to slucaj...kad ima mnogo da se kaze, ne kaze se nista...

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Ko pita za sirotinju?

#35 Post Postao/la beca »

dugi_74 je napisao/la:
beca_jovi je napisao/la:joj kako se ja ucrnjacim na ovu temu..........uh.....napisem toliko toga a ne kazem nista....

pa uvjek je to slucaj...kad ima mnogo da se kaze, ne kaze se nista...

i sto je jos gore, ne radi se nista....

Odgovori