Ko pita za sirotinju?

Budite Psiholog Online.Pomozimo jedni drugma savjeti vezano za zivotna iskustva, problemi itd...

Poruka
Autor/ica
Avatar
vornevljev
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2338
Pridružen/a: 04 Jun 2008 02:00
Lokacija: ukraina

Re: Ko pita za sirotinju?

#16 Post Postao/la vornevljev »

Nije mi prvi put da ovo vidim i nisu me prvi put proboli srsi,ali ako ih ON stvara zar nije odgovoran djemilično za njihovo stanje.

I nemojte mi molim vas pričati priču kako je to iskušenje (pored ostalih) za vjernike na ovom svijetu,da bi im oni trebali pomoći.

Jedna munara (minaret) u Mekki ili Medini (i ne samo tamo) da ne svijetli samo jednu noć,te pare od električne energije bi mogli upotrijebiti za nesto drugo.

Isto tako Benedikt XVI i Aleksej II da odriješe kese,otvore svoje podrume u kojima je vijekovima skupljano blago,niko,ama baš NIKO,na svijetu ne bi bio gladan.

Ne izuzimam ja ovdje ni utjecaj politike,jer vjera i politika su ko šipka uz bubanj,mogu oni palamuditi Rahiminoj materi da nisu,ali jesu;ko je skont'o,skont'o je,ko nije,neće nikad ni skontati i fertig!

Povraća mi se,ne zato što pijem jeftino vino,nego od munafikluka-licemjerja.
U SLUŽBI DOBRA I ZLA

Avatar
belly_dancer
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 3472
Pridružen/a: 18 Dec 2007 02:00

Re: Ko pita za sirotinju?

#17 Post Postao/la belly_dancer »

Došao je kod nas neki novi zakon-Sanader ga izjavio ovih dana-ukida se redovno povečanje plate državnim dužnosnicima u vrijeme božičnih blagdana.E to mi je bilo posebno drago jer bez obzira na to šta če se oni svejedno tovit a neki gladovat bar če država prikupljat za otplačivanje duga...Sramota teška je to da smo dužni masu para,da nam saborski zastupnici jedu u izobilju i bacaju neznam ni ja kolko hrane a neki če umrt od hladnoče i gladi...čak i u ovoj našoj državi...a di je tek onda Afrika...bam! :evil:
..dobro je kad u životu nekoga voliš,neko te voli..

Avatar
badgirl
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2649
Pridružen/a: 30 Aug 2007 02:00
Lokacija: austrija

Re: Ko pita za sirotinju?

#18 Post Postao/la badgirl »

maida draga ...majekmi me rasplaka sa ovim slikama :cry: :cry:

iskreno ja zatvaram oci od toga , mene to boli to nije normalno , mozda bi se moglo reci da kroz neke ruzicase naocale gledam , ali sta cu ....moram :cry:
dajem gdje mogu i pomazem gdje mogu ali ovakve slike gledati nemogu , niti slicno , pogotovo kad se o djeci radi , ma srce mi se para , sve bi od sebe dala ...sve . najvoljela bi da ja nemam nista samo nek je djeci dobro .

Avatar
probisvjet
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 297
Pridružen/a: 06 Okt 2008 02:00
Lokacija: tu na njemu

Re: Ko pita za sirotinju?

#19 Post Postao/la probisvjet »

ev citam vase komentare i mislim se .... sve to zalosno !! i prvu me u srce dira ..
svi smo mi tome krivci ... ne po tome sto ne dajemo nista , sto se ne osvrcemo ljudima koji su u takvoj situaciji .... krivi smo tome sto biramo "vladu" koja ne cini nista ama bas nista za ljude u neimastini ...

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Ko pita za sirotinju?

#20 Post Postao/la mrki62 »

probisvjet je napisao/la: .... krivi smo tome sto biramo "vladu" koja ne cini nista ama bas nista za ljude u neimastini ...
Bravo, to je to ,........... narod uvijek pravi grešku kad su izbori u pitanju ,......... uvijek glasaju za nekoga ko im se sviđa a nikako ko ima makar malo soli u glavi.
Nikad simpatiziranja u politici nisu ništa dobrog donijele .
Glasaj za nekog ko ti je mrsk, koga očima ne možeš gledati ( ako je pametan u donošenju odluka ) a nikad nemoj glasati za nekog ko dobro izgleda i tobože fino priča .

U BiH od osamostaljenja pa naovamo je to za mene Krešimir Zubak - osoba što se je suprostavila i Tuđmanu i Aliji i Miloševiću a i međunarodnim čimbenicima = nije htio potpisati Dejtonski sporazum , nije htio potpisati etničku podjelu BiH , nije htio potpisati RS , koja čak i na ovom forumu ( članovima ) smeta a ne smetaju tim članovima potpisnici .
Ne !
Članovima smeta Dodik , koji uopšte nije bio potpisnik .
Članovima smeta RS a ne smetaju tvorci te genocidne tvorevine - tome se kaže licemjerje i cinizam .

Imaš piće i prc prc od mene za ovo tvoje javljanje :wink:
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
belly_dancer
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 3472
Pridružen/a: 18 Dec 2007 02:00

Re: Ko pita za sirotinju?

#21 Post Postao/la belly_dancer »

Meni nije jasno kako oni mogu mirno spavat kad znaju da će netko umrt,a oni u posteljini od čiste svile koja je uvezena iz Indije,Kuwayta itd. :evil:
..dobro je kad u životu nekoga voliš,neko te voli..

Avatar
Bijesanpuz
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1463
Pridružen/a: 18 Apr 2008 02:00

Re: Ko pita za sirotinju?

#23 Post Postao/la Bijesanpuz »

belly_dancer je napisao/la:Meni nije jasno kako oni mogu mirno spavat kad znaju da će netko umrt,a oni u posteljini od čiste svile koja je uvezena iz Indije,Kuwayta itd. :evil:
isto onako kao sto i ti mirno spavas a imas tuce obuce u ormaru koje obujes jednom godisnje ili nijednom....
It's nice to be important but is more important to be nice!
Zivot je samo crtica izmedju dva datuma na nadgrobnoj ploci

Avatar
belly_dancer
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 3472
Pridružen/a: 18 Dec 2007 02:00

Re: Ko pita za sirotinju?

#24 Post Postao/la belly_dancer »

BijesanPuz je napisao/la:
belly_dancer je napisao/la:Meni nije jasno kako oni mogu mirno spavat kad znaju da će netko umrt,a oni u posteljini od čiste svile koja je uvezena iz Indije,Kuwayta itd. :evil:
isto onako kao sto i ti mirno spavas a imas tuce obuce u ormaru koje obujes jednom godisnje ili nijednom....
:( ovo sad nije bila istina...ono šta sam prerasla ide mojoj seki...ona uvjek nekako kaska iza mene...ništa se kod mene ne baca...kako možeš tako nešta reč :cry:
..dobro je kad u životu nekoga voliš,neko te voli..

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Ko pita za sirotinju?

#26 Post Postao/la paparaci »

nevjerovatno kako neki razmisljaju [eusa_wall.gif]

evo samo da se kratko nadovezem na vornija i njemu slicnim koji krive Boga za sve ljudske nedace!

On nam je ostavio propise, pravila, upozorenja, primjere i postavio smjernice! i sad nam je On kriv sto se vecina toga nije pridrzavala i dan danas se ne pridrzava i sto smo zbog toga se sami prema sebi ogrijesili i doveli do ovoga sto jeste?!!!!! [eusa_wall.gif]

uvijek je lakse potraziti krivicu kod drugoga, nego samog sebe preispitati i priznati krivicu [wink.gif]


a sto se tice teme.
pa razlog tome je ljudska pohlepa i oholost! samo profit jarane! gazi se preko mrtvih! koliko se samo hrane baci u velikim supermarketima, koja je sasvim u redu! pa koliko tona i tona zitarice zavrsi u moru! baci se tek tako, umjesto da se da npr sirotinji u africi itd. stvarno me dusa boli kad vidim koliko se naroda i kako pati! stegne me u grudima i knedlu svaki put skoro progutam! boli me sto nisam u stanju da svakom od njih pomognem! to mi je zivotni san i zelja, ali.... pomognem koliko mogu.
sjecam se jednom kad sam sa rodicom setao jednim sokakom u Sarajevu i prosli smo kraj jednog covjeka koji je zastao kod kontejnera za smece sa svojim kolicima, puna njegovog "imetka". poceo je da rovi po njemu u nadi da ce naci nesto za jesti [huh.gif]
to sam sve posmatrao onako kroz pricu sa rodicom. kako me je to zabolilo i shokiralo! nakon sto smo ga prosli, zavukao sam ruku u dzep i izvadio sam dvije marke(nisam imao nazalost vise sa sobom!), rekao rodici da me saceka i odnio mu. "evo bar sebi kruha uzmi kako treba" - rekao sam [huh.gif]

Avatar
maida_20
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 6068
Pridružen/a: 05 Maj 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

Re: Ko pita za sirotinju?

#27 Post Postao/la maida_20 »

paparaci je napisao/la:nevjerovatno kako neki razmisljaju [eusa_wall.gif]

evo samo da se kratko nadovezem na vornija i njemu slicnim koji krive Boga za sve ljudske nedace!

On nam je ostavio propise, pravila, upozorenja, primjere i postavio smjernice! i sad nam je On kriv sto se vecina toga nije pridrzavala i dan danas se ne pridrzava i sto smo zbog toga se sami prema sebi ogrijesili i doveli do ovoga sto jeste?!!!!! [eusa_wall.gif]

uvijek je lakse potraziti krivicu kod drugoga, nego samog sebe preispitati i priznati krivicu [wink.gif]


a sto se tice teme.
pa razlog tome je ljudska pohlepa i oholost! samo profit jarane! gazi se preko mrtvih! koliko se samo hrane baci u velikim supermarketima, koja je sasvim u redu! pa koliko tona i tona zitarice zavrsi u moru! baci se tek tako, umjesto da se da npr sirotinji u africi itd. stvarno me dusa boli kad vidim koliko se naroda i kako pati! stegne me u grudima i knedlu svaki put skoro progutam! boli me sto nisam u stanju da svakom od njih pomognem! to mi je zivotni san i zelja, ali.... pomognem koliko mogu.
sjecam se jednom kad sam sa rodicom setao jednim sokakom u Sarajevu i prosli smo kraj jednog covjeka koji je zastao kod kontejnera za smece sa svojim kolicima, puna njegovog "imetka". poceo je da rovi po njemu u nadi da ce naci nesto za jesti [huh.gif]
to sam sve posmatrao onako kroz pricu sa rodicom. kako me je to zabolilo i shokiralo! nakon sto smo ga prosli, zavukao sam ruku u dzep i izvadio sam dvije marke(nisam imao nazalost vise sa sobom!), rekao rodici da me saceka i odnio mu. "evo bar sebi kruha uzmi kako treba" - rekao sam [huh.gif]

žalosno stvarno...
a vidi mene danas molila neka žena na putu da joj dam marku...nema šta jesti...
A pošto je takvih desetoro dok dođem kući ja nju ponudila kiflama koje sam nosila kući...reko ako si gladna,izvoli uzmi koliko hoćeš...a ona će ti meni na to"tooo,šta će mi to...neću ja to"-hoću da kažem kako u božijoj bašti ima svega,neko moli Boga danas da ne bude gladan a nekoga dere pohlepa...Bože sačuvaj...

Avatar
diisaaa
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2663
Pridružen/a: 28 Maj 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

Re: Ko pita za sirotinju?

#28 Post Postao/la diisaaa »

maida_20 je napisao/la:

žalosno stvarno...
a vidi mene danas molila neka žena na putu da joj dam marku...nema šta jesti...
A pošto je takvih desetoro dok dođem kući ja nju ponudila kiflama koje sam nosila kući...reko ako si gladna,izvoli uzmi koliko hoćeš...a ona će ti meni na to"tooo,šta će mi to...neću ja to"-hoću da kažem kako u božijoj bašti ima svega,neko moli Boga danas da ne bude gladan a nekoga dere pohlepa...Bože sačuvaj...
ja gdje sam radila u jednom restoranu svaki dan po treoje ih je dolazilo bio jedan mali das mu marku on ode u trgovinu i ocu pivu kupi umjesto sevapa da zaradis covjek grijeh zaradi
najljepše mjesto na svijetu...je biti pored tebe

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Ko pita za sirotinju?

#29 Post Postao/la paparaci »

ma takvim ne treba ni dati! imao sam i ja slicna iskustva. ja cu uvijek prije dati onom ko trazi "par" feninga, a ne par maraka. ima ovih ciganki u Kljucu sto prose sa djetetom na ulici kad je pijaca. covjece, kako se ja na njih jezim!dodje mi da je sutnem! koja je to bagra [baaa.gif] nije to ono da nemaju, vec im je to vise profesionalan posao :evil: [eusa_wall.gif] ne ide mi u glavu covjece to nikako! ako je ona odrasla u bijedi ili losim okolnostima, kako onda moze pustati djete u svijet!uh!

Avatar
diisaaa
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2663
Pridružen/a: 28 Maj 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

Re: Ko pita za sirotinju?

#30 Post Postao/la diisaaa »

paparaci je napisao/la:ma takvim ne treba ni dati! imao sam i ja slicna iskustva. ja cu uvijek prije dati onom ko trazi "par" feninga, a ne par maraka. ima ovih ciganki u Kljucu sto prose sa djetetom na ulici kad je pijaca. covjece, kako se ja na njih jezim!dodje mi da je sutnem! koja je to bagra [baaa.gif] nije to ono da nemaju, vec im je to vise profesionalan posao :evil: [eusa_wall.gif] ne ide mi u glavu covjece to nikako! ako je ona odrasla u bijedi ili losim okolnostima, kako onda moze pustati djete u svijet!uh!
ja sam ih jedno vrijeme tjerala iz kafane ili zakljucam vrata kad vidim da hoce da udu pljuvale mi po vratima a na vratima staklo psovale mi sve i svasta i na kraju ako ja radim samo se okrenu i odu ljudi jedu a one smrde jos i prljave da mi gostima prilaze ja nisam dala na kilometar im trag smrdi fuj jadna ona djeca s njima ja bi im zabranila prilazak djeci a kamoli da ih nosaju sa sobom
najljepše mjesto na svijetu...je biti pored tebe

Odgovori