Kazem sama od sebe

Budite Psiholog Online.Pomozimo jedni drugma savjeti vezano za zivotna iskustva, problemi itd...

Poruka
Autor/ica
irma26
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 658
Pridružen/a: 13 Mar 2007 02:00

Kazem sama od sebe

#1 Post Postao/la irma26 »

Nemam nameru za nikakav savet vec onako da kazem od sebe
U zivotu nam se desavaju raznorazne neprijatne stvari
Neke od njih mozemo izbeci
Neke NE pogotovo ne one koje su se desile u proslosti desile su se pa su se desile
A neke i mozemo pih ali ponekada je bolje da to ne ucinimo
da se bar ne nerviramo oko toga vec da prihvatimo da je to tako i "guramo dalje"
Svi mi pravimo greske i svako bi se mogao setiti stvari koje je ucinio a da na njih uopste nije ponosan
Niko nije savrsen niti je talentovan za sve nije potrebno da ga zbog toga i osudjuje
Nista drugo ne preostaje je da pomirite sa sobom i sa nezeljenom situaciom koja vam je poremetila zivot i okrenula ga u sasvim drugom pravcu od onog kojim ste mogli hodati "kao sav ostali normalan svet"
Da glumite pomirenje sa celim svetom ili unakazenu srecu a pri tom vam se place od muke svaki put kad se zazelite zivota onog na koji imate pravo
pa da opet ponovim "kao sav ostali normalan svet" da i vi zadovoljni sa prirodnim stanjem stvari mozete reci tu sam tamo pripadam

Znaaaaaaam da nema nikoga kome je uvek "sve potaman"
Aliiii ako nesto od onoga sto nam se ne dopada i ne odgovara mozemo da promenimo bar nekada se potrudimo da to i ucinimo zasto onda to ne ucinimo
U redu i to znam da neke stvari se ne mogu promeniti
ali onda ajde dobro ajmo prihvatiti ih kao takve kakve su i probati da idemo dalje

Avatar
Bijesanpuz
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1463
Pridružen/a: 18 Apr 2008 02:00

Re: Kazem sama od sebe

#2 Post Postao/la Bijesanpuz »

ma kad te zivot stisne... opali mu cvoku i nastavi dalje...
It's nice to be important but is more important to be nice!
Zivot je samo crtica izmedju dva datuma na nadgrobnoj ploci

irma26
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 658
Pridružen/a: 13 Mar 2007 02:00

Re: Kazem sama od sebe

#3 Post Postao/la irma26 »

BijesanPuz je napisao/la:ma kad te zivot stisne... opali mu cvoku i nastavi dalje...
:lol: :lol: :lol: :lol:

ADMIN_BOL-CHAT.DE

Re: Kazem sama od sebe

#5 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

Ja cu kratko i jasno
Ukrasti logo od @VD
SUTI I TRPI

Avatar
badgirl
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2649
Pridružen/a: 30 Aug 2007 02:00
Lokacija: austrija

Re: Kazem sama od sebe

#7 Post Postao/la badgirl »

Vec predugo trazim temu u koju bi pasalo sve sta zelim momentalno reci ....pa pasalo ne pasalao ja cu ovdje da ispraznim svoju dusu ...da se malo izjadam i ispusem .

Sa jedne strane pokusavam razumjeti ovaj muski rod ..ili mozda samo jednu musku osobu u ovom slucaju, a sa druge strane ljuta sam sama na sebe .
Vec sam u nekim temama rekla kako kad se zaljubim nemam kontrole niti to zapravo zelim ....e sad zbog toga moram nokte da si grizem i od glavu da mi se obija . Da mi je znati kako muskarci uspjevaju , ono kad su zaljubljeni a da se ne zaokupe voljenom osobom ...
mislim oni ono vole, ljube ali i furaju dalje po svome . Ja budala nesto to nemogu ili neznam ...sta ja znam uglavnom ne ide mi . Nije vec prvi put da mi se ovo desava , skoro u svakoj vezi jedna te ista stvar . I jos kad cujem izrecicu ...pa radi sta hoces ....ili nemoj na mene cekati .....uhhhhh hocu da prsnem :evil: :evil:
Pa bem mu ako kazem vidimo se danas popodne a sad je 21 h i mi se jos uvjke vidjeli nismo ....pa reci te mi ko tu nebi poludio !! Pa nije valada toliko tesko ukucati tih par rijeci u mobitel i poslati jedan sms ...javiti , nemogu doci !! Nista vise :roll:

Ako bude kakvih komentara na ovo ...nemoj te moilm vas ono ...ti si mu svejedna ili slicno jer, znam da nisam , znam da mu mnogo znacim .

I tako se sad sama na sebe ljutim jer zapravo sama sebe budalmo pravim . Trebam fino poslusati savjet i bas ne cekati ni na koga ....samo se pitam kamo li to vodi . No eto ovim sadasnjim vaktom obecavam sama sebi da nema vise cekanja ...jesi tu nisi ...nema veze idemo dalje .
Problem kod toga svega je sto to , tj. takvo ponasanje mene dovodi , lagano ali sigurno do onog hladjenja , pa mozda i do toga da mi postane svejedan ...a to ne zelim !!!

eto sad mi je malkice lakse ...
Voli me kada to najmanje zasluzujem !!!!
http://de.youtube.com/watch?v=GAB20l0j8 ... re=related

Avatar
Bijesanpuz
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1463
Pridružen/a: 18 Apr 2008 02:00

Re: Kazem sama od sebe

#8 Post Postao/la Bijesanpuz »

eh kosmiluk.. sta reci na ovo... Ljubav je cudna stvar.. nisu samo momci u pitanju.. isto je to i na suprotnoj strani..
sto vise dajes ljubavi teze bude.. sto manje.. nekako cini mi se da bude bolje...

evo primjer mene..u zadnje vrijeme se cesto svadjam sa curom. i bas juce doslo mi sve preko glave.. nemogu vise ni svadja niti bilo sta drugog..
i kaze ona meni ili to ili je kraj.. i ja kazem .. ako je tako onda je kraj..
i onda ona meni... ja ne zelim da odes ne zelim kraj.. bla bla bla...i eto sad je opet sve uredu..

ima onaj i stih.... JER Samo dobrim curama uvijek se ruzno desava.... tako do dodje nekako.. Sto si bolji.. prema tebi su gori.. jer kontaju... kako god da urade ti ces to prihvatiti jer previse volis.. A kad pokazes da neces sve prihvatiti.. onda ce nastojati i da budu bolji..


nadam se da ce se sredit i kod tebe sve.. Poslije svake kise dolazi sunce.. to moras znati
It's nice to be important but is more important to be nice!
Zivot je samo crtica izmedju dva datuma na nadgrobnoj ploci

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: Kazem sama od sebe

#9 Post Postao/la sabinax »

prvo za bad...upravo onako kako sam rekla...iskustvo, hebi ga...godine (hvala bogu imam ih na pretek) ...nikad se ne daj da ti se sve vrti oko njega, jer oni su takvi, sve im je prece od nas...pa stoga zaigrajmo njihovu igru...zabavljajmo se vise, a kad pokuca na vrata...dobro pokuca, ne zamaraj se gdje je bio i sta je radio...kad ga to ne pitas i kad vidi da ti je svejedno...tek tad ce poletiti

a sad malo na temu...ako sam je dobro shvatila
posije..hebanja nema kajanja...kad uprskas nema plakanja, samo onu energiju koju trošis na ocajavanje i čupanje kose zbog ucinjene stete preusmjeri na to kako ispraviti stetu ili kako se izvuci iz "govana" u koje si upao/la...uvjek postoji novi dan koji je bolji od prethodnog, a ako se steta ne moze popraviti...tada usmjeriri energiju na to kako zivjeti u novonastaloj situaciji...proci ce i to lose vrijeme...nista nije vjecno, kako sreca tako ni nesreca
http://www.youtube.com/watch?v=Q4abOWTG ... annel_page
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
badgirl
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2649
Pridružen/a: 30 Aug 2007 02:00
Lokacija: austrija

Re: Kazem sama od sebe

#10 Post Postao/la badgirl »

BijesanPuz je napisao/la:eh kosmiluk.. sta reci na ovo... Ljubav je cudna stvar.. nisu samo momci u pitanju.. isto je to i na suprotnoj strani..
sto vise dajes ljubavi teze bude.. sto manje.. nekako cini mi se da bude bolje...

evo primjer mene..u zadnje vrijeme se cesto svadjam sa curom. i bas juce doslo mi sve preko glave.. nemogu vise ni svadja niti bilo sta drugog..
i kaze ona meni ili to ili je kraj.. i ja kazem .. ako je tako onda je kraj..
i onda ona meni... ja ne zelim da odes ne zelim kraj.. bla bla bla...i eto sad je opet sve uredu..

ima onaj i stih.... JER Samo dobrim curama uvijek se ruzno desava.... tako do dodje nekako.. Sto si bolji.. prema tebi su gori.. jer kontaju... kako god da urade ti ces to prihvatiti jer previse volis.. A kad pokazes da neces sve prihvatiti.. onda ce nastojati i da budu bolji..


nadam se da ce se sredit i kod tebe sve.. Poslije svake kise dolazi sunce.. to moras znati


ma znam da ce se srediti ....nije to nista strasno ali ne volim "probleme" na taj nacin rijesavati !! Ja sam neko ko o svemu pricati moze i zeli , ne sad razglabati i svaku sitnicu prepricavati . Ali nadama se da cu se jednog dana nauciti boljemi nadam se da bas sad ne cinim gresku ...jer tako mi nekako dodje , jer djelujem na silu ...frcim se i pravim se ljutom a najradje bi da o tom otvoreno pricamo ...ali nekad to nije moguce ...hajde vidjet cemo sta ce biti !!
Voli me kada to najmanje zasluzujem !!!!
http://de.youtube.com/watch?v=GAB20l0j8 ... re=related

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: Kazem sama od sebe

#12 Post Postao/la sabinax »

ja sam to slusala godinama: "radi sta hoces, idi bez mene" ................i ode ja
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
badgirl
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2649
Pridružen/a: 30 Aug 2007 02:00
Lokacija: austrija

Re: Kazem sama od sebe

#14 Post Postao/la badgirl »

ma meni nije normalno ...to me boli sad vise nego ovo sve prije . evo bio je na msn i ja se nisam htjela javiti .. prije mu napisala poruku da mi je pun nos cekanja .
eto ja i dalje cekam iako on to nezna ....i je** ga razdera me to
Voli me kada to najmanje zasluzujem !!!!
http://de.youtube.com/watch?v=GAB20l0j8 ... re=related

Odgovori