Usamljenost

Budite Psiholog Online.Pomozimo jedni drugma savjeti vezano za zivotna iskustva, problemi itd...

Odgovori
Poruka
Autor/ica
Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: Usamljenost

#2 Post Postao/la sabinax »

Mislim da je ovo prava tema bas za SVE nas ovdje, bez obzira bili u vezi, bez veze, udati, ozenjeni, u domovini, u dijaspori, s djecom, bez nje...mislim da je prava rijec usamljenost, ne samoca...jer usamljen mozes biti i u vecem drustvu
ja sam usamljena vec godinama...to sto sam toliki ovisnik foruma je upravo taj razlog jer "S forumom nikad nisi sam"...uvjek je netko tu ili odgovaras na upise ljudi koji jednako tako teze tome da budu zapazeni i da s nekim izmjenjuju iskustva. Davno sam vec rekla da ovo sto tu iznosimo imamo podjeliti s nekim pored sebe (imali ga fizicki ili ne blizu) ne bismo bili tu, i svatko ko nestane s foruma ja velim...krenulo mu
ajd da se vratim na cyrusova pitanja:

1. kako covjek postane usamljen....ja mislim tako da prestane prosirivati svoj krug ljudi koje poznaje i malo pomalo pocinje se ogranicavati na neke ljude s kojima vremenom pocinje gubiti onaj kontakt koji su imali na pocetku

2. Kad nacesce covjek postane usamljen....onda kada mu um nije zaokupljen nekim drugim stvarima, npr. kad nesto radim iako sam sama ja to ne primjecujem...cim imam prazan hod i vrijeme za sebe koje ne znam pametno utrositi ja sam sama

3. Ko je kriv ako si usamljen...odgovori iznad navode nas...MI SAMI...ili cemo stalno prosiriati krug poznanika, prijatelja i dragih osoba ili cemo si stalno nalaziti nekakve poslove koji nas zaokupljaju

4. Koje su posljedice usamljenosti...ako cesto mislimo o tome kako smo usamljeni i ako ne radimo na tome da to vise ne budemo (ja satisfakciju nalazim na netu) i ako smo skloni depresijama, te misli nas mogu doesti cak i do samoubojstva

5. Kako se usamljenost moze prevazici...evo ja mislim ovako: prvo moramo se natjerati da se pokrenemo, da se upoznajemo s ljudima, ili da okrenemo broj prijatelja koje davno nismo culi, da prihvatimo pozi na kavu, na setnju, da se uclanimo u neki klub ili drustvo, da se pocnemo baviti nekim zanimljivim stvarima
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Usamljenost

#3 Post Postao/la beca »

dobro pitanje...

prva stvar, koje se bojim, osim bolesti, u zivotu je usamljenost...ne daj Boze...

sad imam puno prijatelja, ali ko zna sta vrijeme nosi, gledam ove komsinice penzionerke, stare, sve su same, najbolji prijatelj tv, pa ni rodbine, neke ni porodice nemaju, uzas...ne daj Boze bolesti i samoce...

a sve kontam da cu, ako nista drugo, kad ostarim, bar jednog momka imati [Happy.gif]

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Usamljenost

#5 Post Postao/la beca »

Definitivno najgori osjećaj...

Ali gore od svega toga jeste kad čovjek sam sebi umisli da je usamljen, a to se desi u situacijama kad ti nedostaje jedna osoba, a onih stotine sto su oko tebe i uz tebe ne vidiš...

Sve je to stvar volje i psihe

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Usamljenost

#6 Post Postao/la nella26 »

Najgore što se čovjeku može desiti jeste samoća, naravno ako je nisi sam izazvao.
A ponekad i samo čovjek umisli da je sam zato što je napušten od drage osobe koju ne može niko zamijeniti u tom trenutku.
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Odgovori