Tko je izdrzljiviji, musko ili zensko ?

Budite Psiholog Online.Pomozimo jedni drugma savjeti vezano za zivotna iskustva, problemi itd...

Poruka
Autor/ica
Avatar
badgirl
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2649
Pridružen/a: 30 Aug 2007 02:00
Lokacija: austrija

Tko je izdrzljiviji, musko ili zensko ?

#1 Post Postao/la badgirl »

vec me dva dana grize nesto ...
Kao sto vecina zna , ja sam razvedena i samohrana majka dvoje djece ..
Prekljucer, sjedi moj bivsi kod mene ..i posto ja sada pocinjem raditi , a u mom poslu moram raditi i nocne smjene, pitam ga ja mozeli on preuzeti djecu kad sam ja u nocnoj .To je odprilike nekih 5 noci u mjesecu, dodatno uz ova dva vikenda kojima svakako ima djecu ..

Kaze on meni..."ma znas , bi ja ...i nije problem ako ne radim , ali znas da ja radim i do 7 , 8 sati navecer ..znaci onda bih morao ici prije sa posla a i problem je kao, sta ako bude morao ici na teren...bla, bla "

Ja ga onako gledam i mislim se ...sa kim ja izgubih 10 godina i dvoje dijece u svjet postavih..
i kazem mu : "pa bem mu ...reci ti meni sta ces ti ako se meni, nedo bog nesto desi. Kako ces onda sa djecom .. :?: "

njegov odgovor je bio:

"pa imaju moji roditelji , oni bi pazili na njih [eusa_wall.gif] "

pa reko ..."nisu djeca njihova , vec tvoja "...On samo nagnu glavom , kao ono , pa sta hoces sad ti od mene . [eusa_wall.gif] [eusa_wall.gif]

Pa jel se ja stvarno moram sa tim pomiriti, da ako mi se nesto desi , da ce moju djecu odgajati dvoje staraca , djed i nana ...koje jos plus ni ocima vidjeti nemogu :!:
Mislim,.... ja sam sa tim problemom svaki dan konfrontirana , djecu ujutro razvesti , popodne pokupiti , gledati gdje cu ih ako radim nocnu ili vikend , gledati tko ce ih pricuvati ako hocu izaci , ako sam bolesna itd...

Jel moguce da su muskarci takvi slabici da tome nisu dorasli , da se brinu sami za svoju djecu ..ili nece :?: :?:
Voli me kada to najmanje zasluzujem !!!!
http://de.youtube.com/watch?v=GAB20l0j8 ... re=related

Avatar
badgirl
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2649
Pridružen/a: 30 Aug 2007 02:00
Lokacija: austrija

Re: tko je izdrzljiviji, musko ili zensko ?

#5 Post Postao/la badgirl »

e nebudem mu ja njegovu djecu naguravala na nos da jos onoliki ...a kad se negdje preselim , negdje daleko onda neki puse sam sebi :!:

a opet zao mi djece ...stvarno covjek ne zna sa kim zivi dok ga ne ostavis . majkemi sam mislila da je to kod njega ne moguce ..da ce se on brinuti ..ma ne samo brinuti nego otimati samnom za svoju djecu ..ali krivo sam mislila [eusa_wall.gif] [eusa_wall.gif]
Voli me kada to najmanje zasluzujem !!!!
http://de.youtube.com/watch?v=GAB20l0j8 ... re=related

Avatar
badgirl
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2649
Pridružen/a: 30 Aug 2007 02:00
Lokacija: austrija

Re: tko je izdrzljiviji, musko ili zensko ?

#7 Post Postao/la badgirl »

najvjerovatnije imas pravo papaya... :!:
no ja sam stvarno miljsenja da smo mi zene puno sposobnije u mnogim stvarima i izdrzljivije ..
eto to sa djecom je najbolji primjer ...koliko je samohranih oceva koji se stvarno sami o svojoj djeci brinu ..a pomoc samo uzimaju kada moraju ..
Voli me kada to najmanje zasluzujem !!!!
http://de.youtube.com/watch?v=GAB20l0j8 ... re=related

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: tko je izdrzljiviji, musko ili zensko ?

#8 Post Postao/la mrki62 »

badgirl je napisao/la: Prekljucer, sjedi moj bivsi kod mene .
Sjedi tvoj bivši kod tebe ?
Kako to ?
Jel doš`o na večeru , jesil mu i sebe dala - da svoju strast zadovolji ?
Bem ti , ti njega ne trebaš ništa mijenjati , mijenjaj sebe , ne dozvoli mu uopšte da uđe kod tebe a kamo li da sjedi ,.............
Ako je došao zbog djece ( a vjerovatno nije ) , daj mu ih s vrata i zatvori i zaključaj ista - da on čuje da si ih zaključala .
To on tebi tako dođe , da se pokaže u društvu , roditelja i famelije kao dobar otac a sve preko tvojih leđa .
Promijeni ti sebe a s tim ćeš promijeniti i njega : kad zaželi djecu , nek dođe po njih i nek ih vodi a nikako da se isjedava kod tebe i tobože dušobrižan otac .
Jesam li bio jasan ili trebam još , ha [eusa_think.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
badgirl
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2649
Pridružen/a: 30 Aug 2007 02:00
Lokacija: austrija

Re: tko je izdrzljiviji, musko ili zensko ?

#10 Post Postao/la badgirl »

mrki62 je napisao/la:
badgirl je napisao/la: Prekljucer, sjedi moj bivsi kod mene .
Sjedi tvoj bivši kod tebe ?
Kako to ?
Jel doš`o na večeru , jesil mu i sebe dala - da svoju strast zadovolji ?
Bem ti , ti njega ne trebaš ništa mijenjati , mijenjaj sebe , ne dozvoli mu uopšte da uđe kod tebe a kamo li da sjedi ,.............
Ako je došao zbog djece ( a vjerovatno nije ) , daj mu ih s vrata i zatvori i zaključaj ista - da on čuje da si ih zaključala .
To on tebi tako dođe , da se pokaže u društvu , roditelja i famelije kao dobar otac a sve preko tvojih leđa .
Promijeni ti sebe a s tim ćeš promijeniti i njega : kad zaželi djecu , nek dođe po njih i nek ih vodi a nikako da se isjedava kod tebe i tobože dušobrižan otac .
Jesam li bio jasan ili trebam još , ha [eusa_think.gif]

jasan si sefe [Happy.gif]

jesam ja bas tuka :!: [icon_help.gif]
Voli me kada to najmanje zasluzujem !!!!
http://de.youtube.com/watch?v=GAB20l0j8 ... re=related

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: tko je izdrzljiviji, musko ili zensko ?

#12 Post Postao/la mrki62 »

badgirl je napisao/la:
jesam ja bas tuka :!: [icon_help.gif]
Ne , nisi tuka, samo si neupućena u neke stvari ;)
Dobričina je u tebi i ljudi te iskorištavaju , navikla si ugoditi drugima a tebi kako bude .
Ih, da mu je moja Krajiškinja, ma letio bi on i to kroz zatvoren prozor :lol:
Samo se ti s njim dogovori ; kad zaželi djecu , nek dođe po njih , jer on kod tebe nema šta tražiti - da si mu valjala, živjeli bi zajedno ,................. ne lažite jedno drugo - nevalja vam zbog djece se promijeni , nek djeca znaju na čemu su , jer vjerovatno djeca misle da će se on jednog dana vratiti.
Budi odlučna i nek djeca znaju na čemu su , misli da bude ustvarena realna slika djeci a njemu kako bude - ne ugađaj mu i to je ono što je najrealnije .
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
PIRAT_SA_KARIBA
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 4009
Pridružen/a: 03 Dec 2008 23:37
Lokacija: Na moru

Re: tko je izdrzljiviji, musko ili zensko ?

#13 Post Postao/la PIRAT_SA_KARIBA »

Neko jest,a ko je :roll: [laugh.gif]
slikaslikaslika

Avatar
badgirl
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2649
Pridružen/a: 30 Aug 2007 02:00
Lokacija: austrija

Re: tko je izdrzljiviji, musko ili zensko ?

#14 Post Postao/la badgirl »

mrki62 je napisao/la:
badgirl je napisao/la:
jesam ja bas tuka :!: [icon_help.gif]
Ne , nisi tuka, samo si neupućena u neke stvari ;)
Dobričina je u tebi i ljudi te iskorištavaju , navikla si ugoditi drugima a tebi kako bude .
Ih, da mu je moja Krajiškinja, ma letio bi on i to kroz zatvoren prozor :lol:
Samo se ti s njim dogovori ; kad zaželi djecu , nek dođe po njih , jer on kod tebe nema šta tražiti - da si mu valjala, živjeli bi zajedno ,................. ne lažite jedno drugo - nevalja vam zbog djece se promijeni , nek djeca znaju na čemu su , jer vjerovatno djeca misle da će se on jednog dana vratiti.
Budi odlučna i nek djeca znaju na čemu su , misli da bude ustvarena realna slika djeci a njemu kako bude - ne ugađaj mu i to je ono što je najrealnije .

ma ne ugadjam bas ...nego eto gledam radi djece da smo kolko tolko u dobrim odnosima
[huh.gif]
ali ne razumijem ...kako se moze sa dva vikenda zadovoljiti(jos da su i oni redovni pa hajd ) ako radi onda budu djeca kod njegovih [eusa_wall.gif] , pa bem mu zar se ne zazeli rodjene djece :?: to je ono sta me nervira ...a one jadnice gledaju u njega ko u boga :!:
Voli me kada to najmanje zasluzujem !!!!
http://de.youtube.com/watch?v=GAB20l0j8 ... re=related

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: tko je izdrzljiviji, musko ili zensko ?

#15 Post Postao/la beca »

Ja mozda nisam dozrela da ti dajem komentare, posto si iskusnija i starija od mene, ali ako smijem primijetiti da je osoba o kojoj smo pisale veceras na nekoj drugoj temi i ova za koju sad pises ista - tvoj bivsi muz...

Ako on uvijek suti na svaki tvoj komentar, ako je potpuno pasivan, a vidimo da jeste, ti to ne mozes promijeniti, to je osoba koja je tako prozivjela svoj cijeli zivot i ti mozes samo pogubiti zivce pokusavajuci ga promijeniti...

Ja bih uradila sljedece: nema sijela u tvome stanu, kad zeli vidjeti djecu neka ih izvede, neka ih vodi sebi, (ti za to vrijeme mozes uraditi nesto sto dugo nisi :) ), neka se navikava malo na cinjenicu da je otac, jer ocito je on malo ustuknuo od te uloge u svom zivotu...naravno da ce ih paziti i njegova su djeca, ako mu znas raspored rada, i kad si ti slobodna odvezi mu ih na neko vrijeme, a ti prosetaj, samo da navikne...pretpostavljam kad nekoliko puta budu kod njega i on i onji ce se navici malo vise...

reci mu sta mislis, naglasi da ga ne zelis u svome stanu, sto ce samo po sebi znaciti da malo treba izvesti djecu, ako ih zeli vidjeti...

sto se cuvanja tice, ne znam koliko imaju godina, ali preporucujem da ostaju sami, ja sam ostajala sa sestrom kad je ona imala 5 a ja 9 godina, same u stanu, tata nas zvao svakih 10 min, sa posla, a mama trcala uvijek kuci s posla, al bukvalno, nije nas imao ko cuvati, obdanista nije bilo blizu...

Odgovori