Vjeran sam sebi?!

Budite Psiholog Online.Pomozimo jedni drugma savjeti vezano za zivotna iskustva, problemi itd...

Odgovori
Poruka
Autor/ica
Avatar
lien
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 238
Pridružen/a: 18 Dec 2006 02:00
Lokacija: Slovenia

Vjeran sam sebi?!

#1 Post Postao/la lien »

Kako podrazumijevate recenicu : Be true to yourself - ostani vjeran sam sebi?

Ja je dugo nisam ni razumjela, sve dok nisam u vezi s nekom osobom totalno izgubila sebe, kad vise ja, nisam bila ja. Prijatelji su mi govorili:hej ko si ti, i sta si napravila nasoj kolegici?!
Tek poslije te veze shvatila sam sta to ustvari znaci... a vi? jeste li ikad u zivotu prevarili, izdali sami sebe?
hmm..nadam se da sam dovoljno objasnila... [eusa_think.gif]

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Vjeran sam sebi?!

#3 Post Postao/la beca »

Ili ostati dosljedan sebi...

pa ljudi se mijenjaju vremenom, pogotovo ako nas neki bliski ljudi ne vide dugo vremena, ono, upitaju, sta se desilo sa tobom, pravooo si se promijenila....normalno je sve to, ali takodjer, nadati se da ti ljudi kazu u pozitivnom smislu da si se promijenila...

Mada, malo mi je nejasno,
LiEn je napisao/la:sve dok nisam u vezi s nekom osobom totalno izgubila sebe, kad vise ja, nisam bila ja. Prijatelji su mi govorili:hej ko si ti, i sta si napravila nasoj kolegici?!
Tek poslije te veze shvatila sam sta to ustvari znaci...[eusa_think.gif]
ti hoces reci da te veza sa jednom osobom promijenila....ma naravno da i to moze da se desi, mada mi je nejasno sad ovdje na koji nacin se to tebi desilo i tvoji prijatelji da li su mislili u pozitivnom ili negativnom smislu....pa ne bih da nagadjam


meni se to desavalo prije, nazalost u negativnom smislu, a bijim se da se toga nikada necu u potpunosti odreci, jer sam takva osoba, koja kada se zaljubi ne vidi puno daleko od sopstvenog nosa, a taj je osjecaj, kako je poznato kod mene cest [inlove.gif]

Avatar
lien
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 238
Pridružen/a: 18 Dec 2006 02:00
Lokacija: Slovenia

Re: Vjeran sam sebi?!

#4 Post Postao/la lien »

kod mene je to bilo u negativnom smislu...uvjek sam bila djevojka, koja je imala svoje JA, a sa njim sam imala samo njegovo JA... [eusa_wall.gif]
jos se sjecam njegovih rijeci: sredicu ja tebe, mala...
i sredio me...uf... :roll:

ali ne mislim da se to moze desiti samo u vezama...tu su i druge stvari zbog kojih izgubis sebe..neki naprimjer zbog novca..drugi zbog neke druge koristi..itd.

Avatar
lien
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 238
Pridružen/a: 18 Dec 2006 02:00
Lokacija: Slovenia

Re: Vjeran sam sebi?!

#6 Post Postao/la lien »

papaya je napisao/la:LiEn, to se upravo desava JAKIM zenama, koje previse gledaju na svoje JA. To muskarac osjeti i onda mu je najveci cilj to da slomi u njoj...
hmm..ali da bi stvarno bila jaka, on nje nikad ne bi slomijo... [eusa_think.gif]

Avatar
venecija
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7782
Pridružen/a: 09 Feb 2009 15:31
Lokacija: medju zvijezdama

Re: Vjeran sam sebi?!

#8 Post Postao/la venecija »

tesko je kad sebe izgubis,a strasno puno treba da se ponovo nadjes i dodjes na ono sto si nekad bio , neko prije neko kasnije,,mislim da svi prodju kroz taj period u zivotu, uticaj drugih na nas zavisi od svega pomalo,,,nacin zivota, olako vjerovanje ljudima i pojedinim osobama,,u principu mi smo
lakovjernici,,inace dok ne zadesi upravo takvo nesto,kao sto je tebe ..LiEn,,,mi i dalje vjerujemo u sebe,,, [oha.gif]
http://www.youtube.com/watch?v=e_F6IEPH ... ure=relate


slika

I nikad nikom nemoj ih dati
ako ne ume da ti ih vrati
toplije, mekše, mladje i sladje.
Jer usne samo zato postoje
da osmeh po tvome osmehu skroje .....

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: Vjeran sam sebi?!

#9 Post Postao/la sabinax »

izgubila sam se jedno tri puta u zivotu....svaki put sam znala da to nisam vise JA ali nisam imala snage niti mogucnosti da se vratim sama sebi...trebalo je vremena da se vratim i svaki put je trebalo uciniti neku drasticnu promjenu da se resetujem
srecom uvijek bih se ponovo nasla....Lien mislim da je sve tu za ljude i u redu dok si svjesna da vise nisi ti i dok nades put i nacin da ponovo sebe nađes
kad toga ne bude....onda je zeznuto
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: Vjeran sam sebi?!

#10 Post Postao/la andro »

Ma uvijek postoji pomocni padobran [oha.gif]
slika
slika

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Vjeran sam sebi?!

#11 Post Postao/la nella26 »

Mislim da ne postoji osoba koja bar jednom u životu nije "izgubila " sebe, odnosno, izdala samu sebe, ali je bitno povratiti se.
Naravno da mi se to desilo ali sam sreća na vrijeme skontala i vratila se.
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Odgovori