Dodir

Budite Psiholog Online.Pomozimo jedni drugma savjeti vezano za zivotna iskustva, problemi itd...

Poruka
Autor/ica
Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: DODIR

#16 Post Postao/la beca »

papaya je napisao/la:Ja ne podnosim kad me neko trljaka po nozi..ili stalno za nogu pipa dok prica....

[To funny.gif]

pa zavisi ko je [Happy.gif]

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: DODIR

#17 Post Postao/la ra-ja »

Dodiri su veoma vazni od samog rodjenja djeteta...Zar nismo primjetili kada mala beba place bas bez razloga..pa mu majka tjesi milijuci ga po licu ..nosajuci po koci..ono prestane isto tako bez razloga plakati ...To samo mislimo da je beba usutila bez razloga,medjutim dodirima majke ona je osjetila sigurnost i da nije sama..
Dodiri su veoma vazni i kod ljudi,partnera koji se vole...to je iskazivanje njeznosti..

Kada je covjek bolestan..daj te mu ruku..on je sam nudi..jer i bolesniku ta ruka predstavlja neku sigurnost,nadu...ako bi se moglo tako reci...

Svi ostali dodiri za mene neprestavljaju vaznost..je nisu pozitivni...
Licno nevolim ...... NEPRIMJERNEI BEZRAZLOZNE DODIRE ...... cak niti slucajno... :!:
Zadnja izmjena: ra-ja, dana/u 11 Okt 2009 21:05, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: DODIR

#19 Post Postao/la ra-ja »

Ra-Ja je napisao/la:Dodiri su veoma vazni od samog rodjenja djeteta...Zar nismo primjetili kada mala beba place bas bez razloga..pa mu majka tjesi milijuci ga po licu ..nosajuci po koci..ono prestane isto tako bez razloga plakati ...To samo mislimo da je beba usutila bez razloga,medjutim dodirima majke ona je osjetila sigurnost i da nije sama..
Dodiri su veoma vazni i kod ljudi,partnera koji se vole...to je iskazivanje njeznosti..

Kada je covjek bolestan..daj te mu ruku..on je sam nudi..jer i bolesniku ta ruka predstavlja neku sigurnost,nadu...ako bi se moglo tako reci...

Svi ostali dodiri za mene neprestavljaju vaznost..je nisu pozitivni...
Licno nevolim ...... NEPRIMJERNEI BEZRAZLOZNE DODIRE ...... cak niti slucajno... :!:
Morala sam se ispraviti...vidim nisam svacena... [smile.gif]

Avatar
venecija
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7782
Pridružen/a: 09 Feb 2009 15:31
Lokacija: medju zvijezdama

Re: Dodir

#20 Post Postao/la venecija »

Jako bitan... [smile.gif]
http://www.youtube.com/watch?v=e_F6IEPH ... ure=relate


slika

I nikad nikom nemoj ih dati
ako ne ume da ti ih vrati
toplije, mekše, mladje i sladje.
Jer usne samo zato postoje
da osmeh po tvome osmehu skroje .....

Odgovori