Kritičnost ili samokritičnost

Budite Psiholog Online.Pomozimo jedni drugma savjeti vezano za zivotna iskustva, problemi itd...

Odgovori
Poruka
Autor/ica
Avatar
beba80
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 887
Pridružen/a: 15 Mar 2009 22:34

Kritičnost ili samokritičnost

#1 Post Postao/la beba80 »

Dali ste upoznali sami sebe,jeste li kritični il samo kriticni.
Ja sam više samokritican nego kritican ,a sebe nisam još upoznao u svim situacijama

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: kritičnost il samokritičnost

#2 Post Postao/la nella26 »

Pa više sam samokritična nego što sam sklona kritikovanju drugih, tačnije rijetko upućujem kritiku, radije samo iznesem mišljenje, ljudi su jako osjetljivi na kritiku
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
beba80
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 887
Pridružen/a: 15 Mar 2009 22:34

Re: kritičnost il samokritičnost

#4 Post Postao/la beba80 »

papaya je napisao/la:Sebe vrlo dobro poznajem, i zato se nekad cudom cudim kako mogu da reagujem burno, temperamentno, bezobrazno...da nisam ja JA, bjezala bih od mene
E ima nesto sto te može izmjenit a to je mudrost godina

Avatar
beba80
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 887
Pridružen/a: 15 Mar 2009 22:34

Re: kritičnost il samokritičnost

#5 Post Postao/la beba80 »

nella26 je napisao/la:Pa više sam samokritična nego što sam sklona kritikovanju drugih, tačnije rijetko upućujem kritiku, radije samo iznesem mišljenje, ljudi su jako osjetljivi na kritiku
da osjetljivi jesu al im prilazis sa one strane sto oni vole okolo pa onda ono sto ti je bio cilj da kazes i onda se ne ljute a gledaj da je to nasamo

Avatar
beba80
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 887
Pridružen/a: 15 Mar 2009 22:34

Re: kritičnost il samokritičnost

#6 Post Postao/la beba80 »

papaya je napisao/la:Sebe vrlo dobro poznajem, i zato se nekad cudom cudim kako mogu da reagujem burno, temperamentno, bezobrazno...da nisam ja JA, bjezala bih od mene
znaci nije odlicno tako da se sigurno nađeš u nekoj novoj situaciji ko zna kako bi reagovala kad bi srela osobu slicnu sebi a u konfliktnoj situaciji.razmisli o ovom zakucito je i tesko.mislis da je lako

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: kritičnost il samokritičnost

#7 Post Postao/la paparaci »

pa mogao bih reci da se prilicno dobro poznajem [Happy.gif]
ma da se nadje i po koja situacija gdje sam ne znam kako da reagujem ili kako da se postavim. imam svoje neke principe kojih se koliko je moguce i drzim. kritican sam prema samom sebi i znam obicno gdje grijesim i sta mi ne valja. zna se desiti da mi nesto i "promakne", pa sam zahvalan kad mi neko skrene paznju na to. sto se tice kritikovanja drugih, pa sve zavisi s kim imam posla. koliko mi je ta osoba bliska, itd. ne postupam jednako prema svima.

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: kritičnost il samokritičnost

#10 Post Postao/la ra-ja »

kako bih mogla kritikovati druge....ako predhodno nisam samokriticna..To ide jedno uz drugo....

Mislim da sam uvijek isuvise bila samokriticna.Dok sam od ljudi prihvatala i prihvatam ono sto je najbolje ...

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: kritičnost il samokritičnost

#12 Post Postao/la sabinax »

beba80 je napisao/la:Dali ste upoznali sami sebe,jeste li kritični il samo kriticni.
Ja sam više samokritican nego kritican ,a sebe nisam još upoznao u svim situacijama
ja sam previse samokriticna i nekad sta god da se dogodi krecem prvo od sebe da se to desilo radi nekog mog propusta...to mi ne valja jer se na taj nacin previse opterecujem stvarima na koje mozda ne mogu osobno utjecati
a sad dali sam kriticna, jesam ali vrlo umjerena volim reci sta mislim i reci nekom svoje misljenje o pojedinoj stvari...ali kazem to uglavnom samo jednom jer smatram da bi covjekova svijest trebala biti takva da onda i on o tome razmisli...a ako ne poslusa kritiku onda mu dajem na pravo da misli da je ispravno ono njegovo
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
beba80
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 887
Pridružen/a: 15 Mar 2009 22:34

Re: kritičnost il samokritičnost

#13 Post Postao/la beba80 »

sabinaX je napisao/la:
beba80 je napisao/la:Dali ste upoznali sami sebe,jeste li kritični il samo kriticni.
Ja sam više samokritican nego kritican ,a sebe nisam još upoznao u svim situacijama
ja sam previse samokriticna i nekad sta god da se dogodi krecem prvo od sebe da se to desilo radi nekog mog propusta...to mi ne valja jer se na taj nacin previse opterecujem stvarima na koje mozda ne mogu osobno utjecati
a sad dali sam kriticna, jesam ali vrlo umjerena volim reci sta mislim i reci nekom svoje misljenje o pojedinoj stvari...ali kazem to uglavnom samo jednom jer smatram da bi covjekova svijest trebala biti takva da onda i on o tome razmisli...a ako ne poslusa kritiku onda mu dajem na pravo da misli da je ispravno ono njegovo
sabinax da samo znas sta ti mislim castila bi me al .......

Odgovori