Kutak za mame i tate

Budite Psiholog Online.Pomozimo jedni drugma savjeti vezano za zivotna iskustva, problemi itd...

Poruka
Autor/ica
Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: KUTAK ZA MAME I TATE

#48 Post Postao/la ra-ja »

Svaka majka voli svoje dijete,da bih mu skinula zvijezdu sa neba ako zatrazi..a kako i nebi kada je ono dio nje... [smile.gif]
Bez obzira koliko god voljeli svoje dijete..Moramo ga vaspitavati, a to za sobom vuce i momente nekih uskracenja prohtjeva, ucenja kako i dje se treba ponasati kao i sve ostalo...U to spada i ucenje obavljanje bilo koje nuzde..To treba uciti da nosa stoji u wc,i da tamo treba sve obavljati....Kada malo odraste treba ga stavljati na dodatni poklopac na wc solju za djecu....

Nekada davno je jedna majka javno pitala za savjet psihologa...Moje dijete ima deset mjeseci,kada je vrijeme da ga pocnem vaspitavati...Odgovorio joj je...pa ako niste poceli,vec dosta kasnite....To je tada kada sam slusala za mene bilo cudno.Medjutim to je istina,djete se vaspitava vec od pocetka rodjenja..
Ovo je odgovor na @dzemile pitanje...

U svemu oko djece i za djecu u svim momentima njegovog razvoja vazni su oba roditelja...Po mogucnosti zivjeti u zajednici bez stresova... :!:
Ako ne...?Svakako je bolje da djeca zive u miru sa sjednim , nego u ratu sa dva roditelja.... :!:

Odgovori