Kutak za mame i tate

Budite Psiholog Online.Pomozimo jedni drugma savjeti vezano za zivotna iskustva, problemi itd...

Poruka
Autor/ica
Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: KUTAK ZA MAME I TATE

#17 Post Postao/la ra-ja »

Mic_Sokoli je napisao/la:
Naravno snjom su razgovarali..da mora da djeci priusti sve sto traze....inace mogu joj djecu oduzeti..
Kada su otilsli majka je dobro istukla ..i zapretila da to nesmije nikada vise uciniti.
..


U kojoj to zemlji takvi zakoni vladaju :?:
Gore sam napisala da je to bilo u Danskoj... :!:

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: KUTAK ZA MAME I TATE

#21 Post Postao/la ra-ja »

odgovor @Mic...nemam razloga da se izvlacim...nije se meni dogodilo nego toj zeni..

Zakone o djeci nepoznajem , jer ta me tematika nikada nije interesovala.Ako se vec to desilo a u to nesumnjam .a nije zakon takav,onda su je vjerovatno htjeli uplasiti....
Nisam nigdje citala .ali cula sam da je zakon u nekim Evropskim drzavama, ako neko prijavi da maltretiras ili tuces dijete,mogu ti ga oduzeti....sto je po mom misljenju sasvim logicno i normalno... :!:

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: KUTAK ZA MAME I TATE

#24 Post Postao/la im_ex »

Ra-Ja je napisao/la: Naravno snjom su razgovarali..da mora da djeci priusti sve sto traze....inace mogu joj djecu oduzeti..
Izmisljotina

Ra-Ja je napisao/la:Kada su otilsli majka je dobro istukla ..i zapretila da to nesmije nikada vise uciniti...
Ovo je vec razlog za oduzimanje djeteta

@papaya
Sve je jos "mala maca" dok se igra Mario ... kad dodje vrijeme da se zaigra igra poput danas jedne od najaktuelnijih, Metin2, tad insan u ulozi roditelja frca.
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: KUTAK ZA MAME I TATE

#26 Post Postao/la ra-ja »

Mic_Sokoli je napisao/la:
Ra-Ja je napisao/la:odgovor @Mic...nemam razloga da se izvlacim...nije se meni dogodilo nego toj zeni..

Zakone o djeci nepoznajem , jer ta me tematika nikada nije interesovala.Ako se vec to desilo a u to nesumnjam .a nije zakon takav,onda su je vjerovatno htjeli uplasiti....
Nisam nigdje citala .ali cula sam da je zakon u nekim Evropskim drzavama, ako neko prijavi da maltretiras ili tuces dijete,mogu ti ga oduzeti....sto je po mom misljenju sasvim logicno i normalno... :!:
Radi maltretiranja mogu ti oduzeti djete,al za neispunjenje njihovih zelja ne mogu.

Logicno i normalno
Svasta je logicno iz nase perspektive, ali kada se nadjes u toj poziciji onda je sve drugacije.. Rekli su joj da novac koji dobijaju za djecu drzava daje da se nabavi sve za njih sto im je potrebno....to je isto logicno...
Ali poenta ove teme nije to ...poenta je sasvim nesto drugo...
Nisam protiv citanja knjiga o vaspitanju djeteta..Ja sam isto citala knjige mnogo ranije nego sto su mi potrebnea a iz raznoraznih pozicija svatila i naucila..kako to sve izgleda u stvarnom zivotu....
I dosla do zakljucka da se dijete nevaspitava po teoriji iz knjiga ..vec po tome kako kada moras da reagujes,Zbog toga sam navela primjere koji su se desili u bliskoj sadasnjosti,tj svezi primjeri.... :!:

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: KUTAK ZA MAME I TATE

#28 Post Postao/la paparaci »

jes da nisam mama, a ma da je rodjeno moje - mrsh u wc :lol:


mislim da to nije nista strasno sto si je pitala. najzad, za moj pojam je pametnije da se dijete uci da to obavlja u wc-u, jer je tome tamo i mjesto.

Avatar
lattemma
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 281
Pridružen/a: 16 Mar 2009 14:53

Re: KUTAK ZA MAME I TATE

#29 Post Postao/la lattemma »

Moj sin ima sve sto mu je potrebno...
Zna nekad i da se naljuti na mene sto mu bas necu da kupim neku igracku.
Mada mislim da mu i precesto popustim,zaradzujem dobro nemam krizu.
Ipak mislim da bih trebala malo vise gledat kad mu sta kupujem,jer primjetim da sve sto je veci vise zna i trazi....
Thank´s god i´m a women

Odgovori