Kopiranje osoba!!!

Budite Psiholog Online.Pomozimo jedni drugma savjeti vezano za zivotna iskustva, problemi itd...

Poruka
Autor/ica
Avatar
PIRAT_SA_KARIBA
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 4009
Pridružen/a: 03 Dec 2008 23:37
Lokacija: Na moru

Re: Kopiranje osoba!!!

#16 Post Postao/la PIRAT_SA_KARIBA »

no coment [cool.gif] [oha.gif]
slikaslikaslika

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Kopiranje osoba!!!

#17 Post Postao/la paparaci »

pa nekad mi se svidi necija fora ili uzrecica pa to onda prisvojim. obicnon nakon nekog vremena to izgustiram i izbacim iz upotrebe. nekad volim imitirati meni drage osobe, da li govorom ili ponasanjem. rijetko kad se desi da mi se svidi neki dio odjece od jarana sto je sebi uzeo, pa i ja sebi to onda priustim. ali to je stvarno rijetkost. inace sam bas svoj.

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Kopiranje osoba!!!

#18 Post Postao/la beca »

Ra-Ja je napisao/la:Da li ste skloni kopirati osobe iz vaseg drustva ili okoline... :?:

Kao u odjevanju...
ponasanju...
upotrebi izraza...
rukopisa...
uredjenju stana...ili ili ...

Da li Vam smeta ako Vas neko kopira... :?:
u oblačenju nipošto...
u ponašanju - možda, ali ne bih to nazvala kopiranjem, ako uočim da neko ima neke pozitivne markantne crte u ponašanju, pa pomislim kako bi bilo lijepo da ih većina raje ima...
u upotrebi izraza - ne bih rekla
rukopisa - ne, nikako
uređenju stana - pa ne znam, i ako kopiram, kopiram mamu možda.....ali ipak, mislim da sam u većini slučajeva orginalna, zapravo, uređujem stan po vlastitom nahođenju, onako kako muž i ja mislimo da će nam se svidjeti...

mislim da me niko ne kopira, i da u mom drušvu nema takvih osoba...

jedno je svjesno kopirati nekoga - to nekako povezujem sa ljubomorom na nekoga zbog nečega što nemaš, a drugo je, nesvjesno kopiranje - npr. ako se dugo družiš sa nekim, pa počneš koristiti fraze koje i sam koristi...to je sasvim drugo...

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Kopiranje osoba!!!

#19 Post Postao/la ra-ja »

beca je napisao/la:
Ra-Ja je napisao/la:Da li ste skloni kopirati osobe iz vaseg drustva ili okoline... :?:

Kao u odjevanju...
ponasanju...
upotrebi izraza...
rukopisa...
uredjenju stana...ili ili ...

Da li Vam smeta ako Vas neko kopira... :?:
u oblačenju nipošto...
u ponašanju - možda, ali ne bih to nazvala kopiranjem, ako uočim da neko ima neke pozitivne markantne crte u ponašanju, pa pomislim kako bi bilo lijepo da ih većina raje ima...
u upotrebi izraza - ne bih rekla
rukopisa - ne, nikako
uređenju stana - pa ne znam, i ako kopiram, kopiram mamu možda.....ali ipak, mislim da sam u većini slučajeva orginalna, zapravo, uređujem stan po vlastitom nahođenju, onako kako muž i ja mislimo da će nam se svidjeti...

mislim da me niko ne kopira, i da u mom drušvu nema takvih osoba...

jedno je svjesno kopirati nekoga - to nekako povezujem sa ljubomorom na nekoga zbog nečega što nemaš, a drugo je, nesvjesno kopiranje - npr. ako se dugo družiš sa nekim, pa počneš koristiti fraze koje i sam koristi...to je sasvim drugo...
I STA JE PISAC HTIO RECI.... :?:

Oko sredjivanja stana nikada nikoga nisam kopirala..Svoju mamu nisam mogla kopirati jer sam sama sredjivala stan po svojoj zelji jos od malih nogu...

Pokusala sam da naucim svirati gitaru,kopirati svoju kolegicu ,ali mi nije mi se dalo... :!:

Avatar
venecija
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7782
Pridružen/a: 09 Feb 2009 15:31
Lokacija: medju zvijezdama

Re: Kopiranje osoba!!!

#20 Post Postao/la venecija »

Svaka osoba je licnost za sebe,pa tako i nacin zivota koji vodi,jer,u sustini niko nikoga nemoze kopirati,a odjevni predmeti,pa istih u serijskoj proizvodnji ima na milione,pa tako mora biti i kopija,jer danas nista ne postoji da nije kopirano...
jedino moja malenkost...ja sam original.. koja se ne moze kopirati.. [cool.gif]
http://www.youtube.com/watch?v=e_F6IEPH ... ure=relate


slika

I nikad nikom nemoj ih dati
ako ne ume da ti ih vrati
toplije, mekše, mladje i sladje.
Jer usne samo zato postoje
da osmeh po tvome osmehu skroje .....

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: Kopiranje osoba!!!

#22 Post Postao/la im_ex »

Nekad, daaaavno, odusevljena Tomasom inace, odusevih se i njegovim rukopisom. Vjezbala sam satima dok ne "skidoh" njegov stil pisanih slova: I, M, J ... mozda jos kojih - ukratko, uljepsah rukopis.
Toliko sto se kopiranja tice.
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Kopiranje osoba!!!

#23 Post Postao/la ra-ja »

kopirajte ..preslikavajte...ucite...radite na svom licnom usavrsavanju [icon_flower.gif]

Ali neka to nebude provokacija radi...primjenjujte lijepe i dobre stvari neka ostanu zauvjek u vama .... [icon_flower.gif]

Avatar
nnejra
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7303
Pridružen/a: 15 Apr 2009 19:48

Re: Kopiranje osoba!!!

#24 Post Postao/la nnejra »

Kopirati nekoga po meni znači da ste nesigurni u sebe i svoje izbore. Svaka osoba je individua za sebe i rijetko da ćete naići na dvije osobe koje imaju apsolutno iste ukuse u pogledu odijevanja , uređenja interijera i sl. Može vam se svideti košulja od prijateljice , ali ćete toj košulji dati neki svoj pečat npr. nekom maramom oko vrata, brošem, kaišem ili na neki drugi način. Onda to ne smatram kopiranjem. Međutim, rijetko mi se dešava ili skoro nikako da kupim nešto što ima moja prijateljica . Jednostavno, ukusi i stilovi su nam različiti. Ja sam zadovoljna sobom i svojim izborima, tako da nemam želje kopirati nekoga i biti nečija kopija , ja volim biti orginal [mmmux2.gif] .

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Kopiranje osoba!!!

#25 Post Postao/la ra-ja »

Nemora znaciti da ljudi kopiraju samo odjecu i obucu...nego i namjestaj ,tepih.sredjivanje stana.Boju kose,frizuru,nacin izrazavanja, nacin pisanja,slova,rijeci, i sve ono sto se da kopirati.... [icon_flower.gif]

Sve to nebi bilo tako lose..da nepocne u pocetku da djeluje veoma provokativno,da moras doci i do konflikta ..Da bih nastavila dalje to upotrebljavati kao normalno... :!:

Avatar
alyssa_27
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2766
Pridružen/a: 02 Nov 2008 11:46
Lokacija: u njegovom srcu ♥

Re: Kopiranje osoba!!!

#26 Post Postao/la alyssa_27 »

ja kopiram sviju sa foruma
svakog koga stignem [laugh.gif]
slika

Avatar
alyssa_27
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2766
Pridružen/a: 02 Nov 2008 11:46
Lokacija: u njegovom srcu ♥

Re: Kopiranje osoba!!!

#27 Post Postao/la alyssa_27 »

mene @srebrni kopira, oche moj kacket [laugh.gif]
slika

Odgovori