Zivot prije Braka

Budite Psiholog Online.Pomozimo jedni drugma savjeti vezano za zivotna iskustva, problemi itd...

Poruka
Autor/ica
Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: Zivot prije Braka

#46 Post Postao/la sabinax »

Dinko je napisao/la:Da li bi ste pristali na zivot prije braka sa curom/deckom.Ako da koje bi ste uvjete imali za takav zivot ... kako bi vam se to cinilo za nas sistem zivota u Bosni i Hercegovini ...
Ja sam uvijek za zajednicki zivot prije braka...po meni se ljudi ni nebi trebali zeniti...brak je ionako ustanova nastala zbog ekonomske zastite ili zbog reguliranja odnosa naspram djece...ali i to nije lose ako oba partnera slucajno nemaju postene namjere...
Sta su postene namjere...ono kada se zivi u zajednici za zajednicku korist, kada si svjestan da imas jednake obaveze prema djeci i kucanstvu...
E za te koji to ne shvacaju...za njih je stvoren brak, mada sada kada razmisljam o tome..mislim tko bi se i udavao za takvu osobu, a s druge strane tesko je nekoga upoznati, pa cak i nakon puno godina braka znamo se razocarati
A sada da se malo nadovezem na tradiciju...jednom sam cula od jedne starije zene kada kaze "Cure ne dozvolite si da vas decko isprobava prije braka...na taj nacin se nikada necete udati" :)
Ima nesto i u tome :D
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

poznata
Pocetnik
Postovi: 10
Pridružen/a: 17 Apr 2008 02:00
Lokacija: Afghanistan

#47 Post Postao/la poznata »

Naravno, da sam za zajednicki zivot prije braka. Pa sta tu ima lose zivjeti .skupa, zasto mora taj papir da ima neko znacenje ako se dvije osobe vole. moze samo da pokvari sve bar po statistici gledanja danas ti se razvodi svaki drugi brak mada to u bosni nevjerujem da ce ikad da bude normala da dvoje zive skupa a da nisu vijencani:)

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#49 Post Postao/la ra-ja »

papaya je napisao/la:Ja i moj suprug smo otisli zajedno "na " stan kad smo znali da ce mo se vjencati. U svakom slucaju, ako je moguce, preporucujem da se zivi i prije braka zajedno.
Dali ste se ikada vas dvoje vjencali...ili je pao na probnom...ili je bio ozenjen..... :-k


Sto me ova atleticarka posjeca na jednu dole.... :)

Avatar
pasa74
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2589
Pridružen/a: 29 Nov 2007 02:00
Lokacija: France

#50 Post Postao/la pasa74 »

Ra-Ja je napisao/la:
papaya je napisao/la:Ja i moj suprug smo otisli zajedno "na " stan kad smo znali da ce mo se vjencati. U svakom slucaju, ako je moguce, preporucujem da se zivi i prije braka zajedno.
Dali ste se ikada vas dvoje vjencali...ili je pao na probnom...ili je bio ozenjen..... :-k


Sto me ova atleticarka posjeca na jednu dole.... :)

Ra-ja tebi je potreban,hitno,dobar sex,da se oslobodis tih frustracija...
pobogu zeno,mozes li ti prestati pametovati i pricati o postenju....
Allahu dragi,prosvijetli je ili uputi meni da ja to uradim... :chuckel: :chuckel: :chuckel:
xxx...

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#51 Post Postao/la ra-ja »

pasa74 je napisao/la:
Ra-Ja je napisao/la:
papaya je napisao/la:Ja i moj suprug smo otisli zajedno "na " stan kad smo znali da ce mo se vjencati. U svakom slucaju, ako je moguce, preporucujem da se zivi i prije braka zajedno.
Dali ste se ikada vas dvoje vjencali...ili je pao na probnom...ili je bio ozenjen..... :-k


Sto me ova atleticarka posjeca na jednu dole.... :)

Ra-ja tebi je potreban,hitno,dobar sex,da se oslobodis tih frustracija...
pobogu zeno,mozes li ti prestati pametovati i pricati o postenju....
Allahu dragi,prosvijetli je ili uputi meni da ja to uradim... :chuckel: :chuckel: :chuckel:
Tebi je bolje da nedolazis dok sam ja ovdje.....jasno..... da se nebih sa tobom svadjala..oko necega...nezelim ...i nemoras ti za nekoga da odgovaras....ima ona itekako usta...policajac.... :lol:

Jedno govoris a drugo radis...Ma kakav si ti to covjek....sokantno bas....

Ovdje i treba govoriti sta kako ko misli i radi....Hajde sada ako ima nepostenih ...mora biti neko i posten, i da nesto kaze...a izgleda da su takvi rijetki primjeri...te moramo kriti da smo takvi.... :-k

Avatar
pasa74
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2589
Pridružen/a: 29 Nov 2007 02:00
Lokacija: France

#52 Post Postao/la pasa74 »

ne popujem,ne kritikujem i ne osudjujem sve one koji su drugaciji od mene ili imaju drugacija shvatanja...
sa tobom je vec druga stvar,od kako sam na ovom forumu,ti to radis bez prestanka i polako nerviras sve oko sebe...
daj "opameti se",nadam se da za tebe jos ima nade,insallah....
xxx...

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

#53 Post Postao/la paparaci »

nisam bas za to i misljenja sam da je nepotrebno, tj. suvisno. vrlo je dovoljno ako se voljeni svaki dan sastaju i tako mnogo vremena jedno s drugim provode. tu su mnoge mogucnosti i sanse da se uoci kakav je partner. najzad, treba o svemu pricati. nije to nikakva garancija ako stanujes odredjeno vrijeme s partnerom skupa prije braka, da ces izvuci bas sve sto zelis od njega. sta ako ti se bas svjesno pretvara, itd. najzad, kad se odlucite npr za neke cipele i kupite ih, ne mozete nakon izvjesnog vremena doci u prodavnicu i vratiti ih. ono razgazali ste ih, nosili, da vidite jesu li udobne itd. i na kraju vam se ne svidja. znam da je mozda glup primjer i poredjenje, ali eto trenutno mi nista pametnije nije palo na pamet.
a da jos nesto. uzmimo primjer, da se to bas praktikuje i sad zivis s jednim partnerom, ne odgovara ti. dodje drugi na red, isto tako. itd. pa gdje je kraj? znam, naravno kad naidje pravi, ali hoce li i kad ce?! kao sto je neko vec mudro rekao, potrebno je pojesti dvije vrece soli s nekim da bi ga bas upoznao.... :)

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

#54 Post Postao/la im_ex »

Potpisujem paparacija

Vrijeme je novac (da ne duljim)
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#55 Post Postao/la ra-ja »

pasa74 je napisao/la:ne popujem,ne kritikujem i ne osudjujem sve one koji su drugaciji od mene ili imaju drugacija shvatanja...
sa tobom je vec druga stvar,od kako sam na ovom forumu,ti to radis bez prestanka i polako nerviras sve oko sebe...
daj "opameti se",nadam se da za tebe jos ima nade,insallah....
Vidis ja mislim da sam se tek sada opametila...Kako se ja i ti razlikujemo..
A sto vas nerviram ...ja to nezelim...ali ako je neko nervozan neka popije tabletu....nemam drugog savjeta.... :-k
Meni nisu jasna tvoja kontradiktorna misljenja ali se nemjesam to je tvoje....

Ja nemam pojma ...sta vise da ti kazem....prestani me prozivati...Moju nadu ostavi meni...i to je najmanje tvoja briga.....

Avatar
pasa74
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2589
Pridružen/a: 29 Nov 2007 02:00
Lokacija: France

#56 Post Postao/la pasa74 »

Ra-Ja je napisao/la:
pasa74 je napisao/la:ne popujem,ne kritikujem i ne osudjujem sve one koji su drugaciji od mene ili imaju drugacija shvatanja...
sa tobom je vec druga stvar,od kako sam na ovom forumu,ti to radis bez prestanka i polako nerviras sve oko sebe...
daj "opameti se",nadam se da za tebe jos ima nade,insallah....
Vidis ja mislim da sam se tek sada opametila...Kako se ja i ti razlikujemo..
A sto vas nerviram ...ja to nezelim...ali ako je neko nervozan neka popije tabletu....nemam drugog savjeta.... :-k
Meni nisu jasna tvoja kontradiktorna misljenja ali se nemjesam to je tvoje....

Ja nemam pojma ...sta vise da ti kazem....prestani me prozivati...Moju nadu ostavi meni...i to je najmanje tvoja briga.....


no coments
xxx...

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#57 Post Postao/la ra-ja »

pasa74 je napisao/la:
Ra-Ja je napisao/la:
pasa74 je napisao/la:ne popujem,ne kritikujem i ne osudjujem sve one koji su drugaciji od mene ili imaju drugacija shvatanja...
sa tobom je vec druga stvar,od kako sam na ovom forumu,ti to radis bez prestanka i polako nerviras sve oko sebe...
daj "opameti se",nadam se da za tebe jos ima nade,insallah....
Vidis ja mislim da sam se tek sada opametila...Kako se ja i ti razlikujemo..
A sto vas nerviram ...ja to nezelim...ali ako je neko nervozan neka popije tabletu....nemam drugog savjeta.... :-k
Meni nisu jasna tvoja kontradiktorna misljenja ali se nemjesam to je tvoje....

Ja nemam pojma ...sta vise da ti kazem....prestani me prozivati...Moju nadu ostavi meni...i to je najmanje tvoja briga.....


no coments

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#58 Post Postao/la ra-ja »

Ra-Ja je napisao/la:
pasa74 je napisao/la:
Ra-Ja je napisao/la: Vidis ja mislim da sam se tek sada opametila...Kako se ja i ti razlikujemo..
A sto vas nerviram ...ja to nezelim...ali ako je neko nervozan neka popije tabletu....nemam drugog savjeta.... :-k
Meni nisu jasna tvoja kontradiktorna misljenja ali se nemjesam to je tvoje....

Ja nemam pojma ...sta vise da ti kazem....prestani me prozivati...Moju nadu ostavi meni...i to je najmanje tvoja briga.....


no coments
H V A L A......

Avatar
pasa74
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2589
Pridružen/a: 29 Nov 2007 02:00
Lokacija: France

#59 Post Postao/la pasa74 »

Ra-Ja je napisao/la:
Ra-Ja je napisao/la:
pasa74 je napisao/la:

no coments
H V A L A......

ne razumijem zasto,ali nema na cemu.. :chuckel: :chuckel: :chuckel:
xxx...

Odgovori