Sta je za vas bonton

Ponasanje.Bonton.Prijateljstvo.
Poruka
Autor/ica
irma26
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 658
Pridružen/a: 13 Mar 2007 02:00

#35 Post Postao/la irma26 »

little-baby je napisao/la:jao laffe najgluplja tema koju si ti otvorio jer mnogi i ne znaju da rijec bonton postoji.a za mene bonton je sve sto si ti reko,samo je malo osoba poput tebe pa da se pridrzavaju toga.bar ja nisam ni jednu srela. :ballbounce: :ballbounce: :ballbounce: :ballbounce: :ballbounce:
eeeee =D> slazem se... =D>

irma26
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 658
Pridružen/a: 13 Mar 2007 02:00

#37 Post Postao/la irma26 »

Mislim da nije napisala da je itko glup

ADMIN_BOL-CHAT.DE

#39 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

Drzite se teme

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

#42 Post Postao/la paparaci »

ma bonton je osnova kulture ponasanja. svaka normalna osoba ti trebala to da posjeduje. znaci, znati se u tako reci svakodnevnim situacijama ponasati. tu kucni odgoj po mom misljenju igra kljucnu ulogu, a naravno i dobar dio licnog truda. nisam bas ni za to da se pretjerava u tome, ali kao sto rekoh ono osnovno je neophodno.

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#43 Post Postao/la ra-ja »

Kako znamo bonton je osnova kulturnog ponasanja u javnom i privatnom zivotu.....
Tako na primjer nerazmecite se darivanjem preskupih poklona,jer cete dovesti u nepriliku osobo kojoj poklanjate:osjecace se obaveznom ...da vam vrati istom mjerom,a mozda to nije u stanju....

Ukoliko darujete istodobno vise osoba .neka darovi budu podjednake vrednosti.....

Ako poklanjate knjigu ...a niste sigurni da ta osoba ima ili nema takvu...najbolje je da posvetu napisete na razglednici...jer u tom slucaju tu knjigu daroprimoc ima sansu da je zamjeni za drugu....

U pravilu ,darivanje novca nije pristojno ,ali iznimka su djaci i studenti koji sigurno nece zamjeriti sto ste ih novcano malo potpomogli u djeparcu...No, i tada novac prilozite uz malu bombonjeru ili ukusno zamotanu cokoladu....ili neku ljepsu sitnicu.... :)

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Sta je za vas Bonton

#44 Post Postao/la ra-ja »

Darivanje cvijeca .....

Po Bontonu cvijece se nedariva nikada muskarcima..iako vidim ovdje u Evropi to cine....Kada sam to prvi puta vidjela jako sam se iznenadila...

Kada nosite cvijece za poklon u bolnicu nastojte da bude raznobojno..to potspjesuje raspolozenje kod pacijenta..nikada nenosite bijelo cvijece bolesniku...

Voljenoj osobi poklanjate za bilo koju priliku cvijece crvene boje ,izraz vase ljubavi... [smile.gif]

Jednobojno cvijece nosite za poklon neparan broj.... [smile.gif]

Bijelo cvijece i u paru nosi se na sahrane... :(

Odgovori