Net prijateljstva?...................

Ponasanje.Bonton.Prijateljstvo.
Poruka
Autor/ica
Avatar
basista
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2094
Pridružen/a: 19 Aug 2009 00:17

Re: Net prijateljstva?...................

#46 Post Postao/la basista »

Sklopio sam puno net i mob prijateljstava.. Taman toliko,da ne znam vise ni ko je ko.. Poprilican broj toga,preselio sam i u stvarnost.. Uvijek je bilo lijepo..
dakle,upoztnati nekoga i uzivo..a na nacin,koji zaobilazi taj neki uobicajeni tok zivota.
I to je to.. Nartavno,u prvom redu,upoznajem osobe zenskog pola..
pa ako sta bude.. bude.. [Happy.gif]

Avatar
string
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 1054
Pridružen/a: 08 Dec 2008 16:45

Re: Net prijateljstva?...................

#47 Post Postao/la string »

Desilo mi se da sam svirao u Kumrovecu,gdje nikada prije nisam bio....i zamislite sretnem tamo troje ljudi koje poznajem sa foruma samo...i na kraju se osjecam kao da sam se tamo rodio...Extra stvar.....
Sve bude i prodje...sve dodje pa bude...i opet prodje....pa dodje...

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: Net prijateljstva?...................

#48 Post Postao/la andro »

Donirala bubreg poznaniku s Facebooka

Političari su davno otkrili koristi od Facebooka. Ali, gradonačelnica američkog gradića East Haven, April Capone Almon, našla je nešto drugo na Facebooku - nekog kome je potreban njen bubreg, piše Huffington Post.

Capone Almon (35) imala je više od 1.600 prijatelja na Facebooku prošle godine kad je vidjela da je jedan od njih, Carlos Sanchez, postavio status govoreći prijateljima da je obavio sve testove, ali da još čeka na bubreg.

Ona ga je znala površno kroz neke aktivnosti i preko prijatelja, ali nisu bili tako bliski da bi znala da je bolestan.

Sanchez (44) koji je ostao bez bubrega zbog šećerne bolesti, postavio je zahtjev na Facebooku s oklijevanjem i na nagovor svog liječnika. Plašio se da će ga ljudi sažalijevati, a istovremeno nije mogao imati neku posebnu nadu da će se neko odazvati njegovom pozivu.

No, nije dugo čekao. Capone Almon mu je prva odgovorila.

"Poslala sam mu privatnu poruku i rekla da ću pokušati i testirati se. Od samog početka sam znala da bih mogla biti njegov donor, ne znam kako, ali sam znala", kazala je ona.

Sanchez nije mogao vjerovati.

"Mislio sam da se šali. Gradonačelnica da mi da bubreg - ko bi povjerovao u to".

Capone Almon je bila u utrci za drugi mandat gradonačelnice, ali je šutjela o tome da želi dati bubreg. Nakon pobjede je rekla:

"Znala sam da će i on glasati za mene".

Njihova povezanost je cementirana od 8. aprila, kad su liječnici lijevi bubreg gradonačelnice transplantirali Sanchezu.

"Ne želim da ljudi posmatraju moj gest kao nešto što je veće od života. Tu nema ništa posebno. Svako bi pomogao ako bi znao da je neko stvarno ugrožen", rekla je April, dodavši kako je bila uistinu sretna što je mogla pomoći.

***************************************************************
Ovo je doista jedan veoma rijedak primjer ne samo pomoci nekom prijatelju sa net-a vec uopsteno gest za koji bi se veoma malo ljudi usudilo napraviti i nekom clanu porodice . Svaka cast za Capone Almon .
slika
slika

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: Net prijateljstva?...................

#50 Post Postao/la andro »

U svakom slucaju za pohvalu ja svaka pomoc koju neko moze da na bilo koji nacin uputi nekome kome je ona doista potrebna a pogotovo kada ista dolazi od ljuidi koji su u mnogim razmisljanjima samo virtualne osobe. i drago mi je cuti , procitati da doista nesto tako i funkcionise makar to bilo i neznatno ali onome kome je takva pomoc dosla itekako ce to znati cjeniti .
slika
slika

Avatar
nnejra
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7303
Pridružen/a: 15 Apr 2009 19:48

Re: Net prijateljstva?...................

#52 Post Postao/la nnejra »

Ako ste iskreni i pišete onako kako mislite i osjećate, iznosite svoje stavove bez glume, onda ako se sa nekim sprijateljite virtualno onda možete biti prijatelji i kada se lično upoznate. Naravno, ako želite da se upoznate i da ta virtualna prijateljstva oživite. Međutim, meni je sasvim uredu ako neko i ne želi da se upozna sa " virtualnim prijateljima " . Naime, svako ima svoje razloge zašto je tu i ja to poštujem. Međutim problemi nastanu ako ste jedna osoba kada ste online, a druga kada sjedite na kafi. Ali mislim da se može shvatiti i bez ličnog upoznavanja da je neko dvoličan. Znači moje mišljenje je da je sve moguće.

Avatar
akrep
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 95
Pridružen/a: 18 Jun 2010 16:09
Lokacija: cvrsto na zemlji

Re: Net prijateljstva?...................

#53 Post Postao/la akrep »

krecem se po raznim forumima vec godinama i upoznala mnoge ljude bolje nego sto bi ih u realnosti, tako bar mislim, upoznala...
kroz razlicite teme vidis kako ljudi razmisljaju...
normalno da se mnogi pretvaraju ali to ne moze biti vjecno, kroz cesci kontakt i diskusije na razlicite teme, narocito po forumima, ljudi kad tad pokazu svoje pravo lice...

preko neta sam i u kontaktu sa ljudima koji su iz mog kraja i poznavala sam ih i ranije povrsno... mnogi su me iznenadila, kako pozitivno, tako i negativno...

mislim da se kroz forume bolje pokazuje kakav je ko , nego preko facebook-a i ostalih socijalnih mreza...

zahvaljujuci netu imam ponovo kontakt sa nekim ljudima, imam dobre poznanike... iskreno, ni za kog od ljudi koje sam upoznala samo na netu ne bih rekla da su mi bas prijatelji, ali nekoliko jaaaako dobrih poznanika svakako... mogu sebi zamislit da se iz nekog od tih poznanstava rodi dobro prijateljstvo...

na primjer, ja imam kontakt sa jednom osobom koju znam jos iz djetinjstva... preko neta smo ponovo ostvarili kontakt... s obzirom da smo se znali kako djeca i onda dugo godina zaboravili da uopste postojimo, znamo se a ne znamo se... meni je takvom kontaktu lakse pricati o nekim stvarima i problemima o kojima sa ljudima iz bliske okoline ne bi pricala... znaci jedan od meni jaaako dragih poznanika, mada jos uvijek nije ta osoba stekla dovoljno povjerenja kod mene da bi ja rekla, e to mi je prijatelj, mada mi je jako drag...
samo se jednom zivi...

Avatar
Bebana_de
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 6786
Pridružen/a: 11 Jan 2009 21:27
Lokacija: put u Ljubicastom

Re: Net prijateljstva?...................

#55 Post Postao/la Bebana_de »

ima toga,,
jedna sto me trpi savki dan sa neta

je papayos [icon_flower.gif] [smileycrushhx9.gif] [Happy.gif]
Jedan Zivot gde,prestajem Ja,gde pocinjes Ti
jedna Ljubav,gde stali smo Mi gde sad su Drugi


http://www.youtube.com/watch?v=BpgmT9u0fDM

Avatar
akrep
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 95
Pridružen/a: 18 Jun 2010 16:09
Lokacija: cvrsto na zemlji

Re: Net prijateljstva?...................

#57 Post Postao/la akrep »

akrep je napisao/la:krecem se po raznim forumima vec godinama i upoznala mnoge ljude bolje nego sto bi ih u realnosti, tako bar mislim, upoznala...
kroz razlicite teme vidis kako ljudi razmisljaju...
normalno da se mnogi pretvaraju ali to ne moze biti vjecno, kroz cesci kontakt i diskusije na razlicite teme, narocito po forumima, ljudi kad tad pokazu svoje pravo lice...

preko neta sam i u kontaktu sa ljudima koji su iz mog kraja i poznavala sam ih i ranije povrsno... mnogi su me iznenadila, kako pozitivno, tako i negativno...

mislim da se kroz forume bolje pokazuje kakav je ko , nego preko facebook-a i ostalih socijalnih mreza...

zahvaljujuci netu imam ponovo kontakt sa nekim ljudima, imam dobre poznanike... iskreno, ni za kog od ljudi koje sam upoznala samo na netu ne bih rekla da su mi bas prijatelji, ali nekoliko jaaaako dobrih poznanika svakako... mogu sebi zamislit da se iz nekog od tih poznanstava rodi dobro prijateljstvo...

na primjer, ja imam kontakt sa jednom osobom koju znam jos iz djetinjstva... preko neta smo ponovo ostvarili kontakt... s obzirom da smo se znali kako djeca i onda dugo godina zaboravili da uopste postojimo, znamo se a ne znamo se... meni je takvom kontaktu lakse pricati o nekim stvarima i problemima o kojima sa ljudima iz bliske okoline ne bi pricala... znaci jedan od meni jaaako dragih poznanika, mada jos uvijek nije ta osoba stekla dovoljno povjerenja kod mene da bi ja rekla, e to mi je prijatelj, mada mi je jako drag...
povjerenje steceno...
samo se jednom zivi...

Odgovori