Jugonostalgičari

Ponasanje.Bonton.Prijateljstvo.
Odgovori
Poruka
Autor/ica
Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#5 Post Postao/la mrki62 »

jaran1 je napisao/la:Sjecam se lopovluka, sjecam se ogromne inflacije
Sjecam se 'ispiranja" mozgova :D
Uostalom, 'ebes yugoslaviju, bolje je sto je nema
De se sjeti da je tad svako mogao kuæu napraviti i djecu ¹kolovati , da je tad rodbina bila svetinja i da se je ta rodbina obilazila a sad niko nikog ne mo¾e - tobo¾e ; nema se vremena.
Sjeti se i toga da je insan mogao tad biti insan a da sad ne mo¾e.

Sjeti se i dobre stare izreke ; sit gladnom ne vjeruje :wave:
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
Sabinam
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 867
Pridružen/a: 06 Sep 2007 02:00
Lokacija: Croatia

#6 Post Postao/la Sabinam »

Ja se sjecam puno toga: primanja u pionire, omladinaca, pisama koje smo pisali drugu Titu za brzo ozdravljenje, sprovoda kada je umro (kojeg smo morali obavezno pratiti i te muzike koja mi je bila nesto najdosadnije na svijetu). Sjecam se omladinskih radnih akcija i prvih ljubavi.
Od djecijih emisija sjecam se Nevena, Poletarca, Zlatne niti, Kockice.
Sjecam se prve televizije Gorenje koju smo imali (i koja je fakat trajala dobrih 20 godina), sjecam se sviranja gitare uz more i sl.furki.
Uz ex Yu vezano je moje djetinjstvo i cijela mladost, zbog toga volim to vrijeme, a politika me ni tada ni sada ne interesuje.

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#14 Post Postao/la mrki62 »

jaran1 je napisao/la:Dzemila, ako si ovu temu otvorila da o staroj yugi upucujemo samo pohvale i pjevamo lijepe pjesmice, to si mogla drugacije uraditi
Trebala si reci u uvodu da se ne moze komentarisati ako neko od mene (Dzemile) misli drugacije :D
slika
©to ja te slobode nemam s tvoje strane - kad je BiH u pitanju ?
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Odgovori