Marihuana

Ponasanje.Bonton.Prijateljstvo.
Poruka
Autor/ica
Avatar
belly_dancer
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 3472
Pridružen/a: 18 Dec 2007 02:00

#16 Post Postao/la belly_dancer »

eh..to me zanimalo..
u zemlji di je edeLa,tamo je to legalizirano i ona recimo nema nista protiv..a svi drugi iz tako tradicionalnih zemalja ko sta su Hr,BiH,SiCG su vise protiv..

dali na nase misljenje utjece nacin odgoja,ili je to pak do samih nas?
..dobro je kad u životu nekoga voliš,neko te voli..

Avatar
Sabinam
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 867
Pridružen/a: 06 Sep 2007 02:00
Lokacija: Croatia

#17 Post Postao/la Sabinam »

Najveci problem nakon vracanja iz komune (a to se naravno mora dogoditi jednog dana) je taj da se bivsi ovisnik uglavnom vraca u stari kvart i staro drustvo....pa je velika mogucnost ponovnog pocinjanja....
Vrlo mali postotak tih ljudi izljeci onako skroz.
Osoba koja je nekad bila bez droge ..... i nakon sto zabrazdi u te vode, mislim na teske droge, vise nikada nije ona ista kao prije toga.... :(

Avatar
belly_dancer
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 3472
Pridružen/a: 18 Dec 2007 02:00

#18 Post Postao/la belly_dancer »

sabinaM je napisao/la:Najveci problem nakon vracanja iz komune (a to se naravno mora dogoditi jednog dana) je taj da se bivsi ovisnik uglavnom vraca u stari kvart i staro drustvo....pa je velika mogucnost ponovnog pocinjanja....
Vrlo mali postotak tih ljudi izljeci onako skroz.
Osoba koja je nekad bila bez droge ..... i nakon sto zabrazdi u te vode, mislim na teske droge, vise nikada nije ona ista kao prije toga.... :(
to je nekako do karaktera,ovisi koliko ta osoba zeli ozdraviti..nego mi odgovorite na ovo pitanje gore..
..dobro je kad u životu nekoga voliš,neko te voli..

Avatar
Smeker888
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 70
Pridružen/a: 14 Jan 2008 02:00
Lokacija: Germany

#19 Post Postao/la Smeker888 »

evo nesto malo tuzno,pa vi onda razmislite o MARIHUANI!!!!

MARIHUANA

Mozda je posao i zivot ceo,od onoga dana kad sam je sreo,
kad ugledah te oci plave i kosu pokosene trave.
Ah pomislih divna je ona,i necih glas onoga zvona,
sto je u smrt zove polako,eh da sam znao gorko bi plakao.
Ruke mi pruza kao da pita,volis li mora i polja zita,ruku joj pruzih,ruku sto izpruzih,ruku taocu smrti drhti.
I tad shvatih pred kin stojim,pred onom sto stanuje u snovima mojim,kad prvi put videh te oci plave,i kosu pokosene trave.
Htedah ljubav da sprecim drogu,jer sta je ona sgresila bogu,zasto joj meseci i zvezde sude,htela je da voli i voljena bude.
Uzalud behu sve moje nade,umrese oci te boje plave,i zato preklinjem budjenje dana,i sve sto donosi MARIHUANA:
A ja se secam plave kose,one sto ih haljadama devojaka nose,mozda ce i one jednoga dana,otici tamo gde i Ana.
Na njenom grobu,zaplakah prvi,i spisak reci,kapljicama krvi,umrela je u svitaj dana,bila je lepa i zvala se Ana.
A znala je ona da Narkomani dugo ne zive,i da se kratko svojim snovima dive,znala je ona bosti svoje vene,volela je zivot a mozda i mene.

Avatar
belly_dancer
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 3472
Pridružen/a: 18 Dec 2007 02:00

#20 Post Postao/la belly_dancer »

belly_dancer je napisao/la:eh..to me zanimalo..
u zemlji di je edeLa,tamo je to legalizirano i ona recimo nema nista protiv..a svi drugi iz tako tradicionalnih zemalja ko sta su Hr,BiH,SiCG su vise protiv..

dali na nase misljenje utjece nacin odgoja,ili je to pak do samih nas?
ocel' mi neko odgovorit..
..dobro je kad u životu nekoga voliš,neko te voli..

Avatar
Smeker888
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 70
Pridružen/a: 14 Jan 2008 02:00
Lokacija: Germany

#21 Post Postao/la Smeker888 »

ja mislim da si upravu da nase misljenje to utjece nacin odgoja jer je uz to uvijek povezana i neka strah i ta strah nas "pravi" takvi kakvi i jesmo uvezi toga.

Avatar
belly_dancer
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 3472
Pridružen/a: 18 Dec 2007 02:00

#22 Post Postao/la belly_dancer »

Smeker888 je napisao/la:ja mislim da si upravu da nase misljenje to utjece nacin odgoja jer je uz to uvijek povezana i neka strah i ta strah nas "pravi" takvi kakvi i jesmo uvezi toga.
ali dal je dobro to sta mozemo birat,dal cemo biti za ili protiv necega..ali dali je dobro da nam neka visa sila namece misljenje?
..dobro je kad u životu nekoga voliš,neko te voli..

Avatar
belly_dancer
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 3472
Pridružen/a: 18 Dec 2007 02:00

#24 Post Postao/la belly_dancer »

da..ne zive dugo..ali i oni koji pozive nemogu imati djece..to je ko prokletstvo..samo nerazumijem zasto dolazi do toga..mislim svasta sam ja probala,ali,zasto??
..dobro je kad u životu nekoga voliš,neko te voli..

Avatar
belly_dancer
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 3472
Pridružen/a: 18 Dec 2007 02:00

#26 Post Postao/la belly_dancer »

vidis ,to je vec liberalnije..
ima slucaj kada nam dodu tako skandinavci u hotel pa pitaju dij eta neko ko prostorija za pusenje marice..jednostavno nismo dovoljno odraslo drustvo.. :-k
..dobro je kad u životu nekoga voliš,neko te voli..

Avatar
belly_dancer
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 3472
Pridružen/a: 18 Dec 2007 02:00

#28 Post Postao/la belly_dancer »

milsim da bi za nas to legaliziranje izazvalo velike pobune i proteste..mi smo na neki nacin zatvoreno drustvo..
aj ti preokreni starog dalmatinskog covika da ono sta ga uce od rodenja nije ok..mislim..prenemoguce..

mozda jednom,ali ne jos..
..dobro je kad u životu nekoga voliš,neko te voli..

Avatar
Tourniquet
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1204
Pridružen/a: 31 Aug 2000 02:00
Lokacija: Cuvaj me Boze, prijatelja, jer se neprijatelja cuvam sam..

#29 Post Postao/la Tourniquet »

belly_dancer je napisao/la:vidis ,to je vec liberalnije..
ima slucaj kada nam dodu tako skandinavci u hotel pa pitaju dij eta neko ko prostorija za pusenje marice..jednostavno nismo dovoljno odraslo drustvo.. :-k
hoces reci da smo mi zaostalo drustvo jer nismo legalizirali marihuanu ??... I ti se vjerovatno nasla nize vrijednom jer nisi mogla im naci takvu sobu..

To je problem danasnjice.. Nisi dovoljno dobar ako ne pusis, ako ne pijes, a jos malo pa ce biti i ako se ne drogiras..

zbog toga najvishe danas i djece i poseze za takvim necim.. JEr im drugi namecu kompleks manje vrijednosti ako ne rade kao oni...

Odgovori