Marihuana

Ponasanje.Bonton.Prijateljstvo.
Poruka
Autor/ica
Avatar
belly_dancer
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 3472
Pridružen/a: 18 Dec 2007 02:00

#31 Post Postao/la belly_dancer »

ToUrNiQuEt je napisao/la:
belly_dancer je napisao/la:vidis ,to je vec liberalnije..
ima slucaj kada nam dodu tako skandinavci u hotel pa pitaju dij eta neko ko prostorija za pusenje marice..jednostavno nismo dovoljno odraslo drustvo.. :-k
hoces reci da smo mi zaostalo drustvo jer nismo legalizirali marihuanu ??... I ti se vjerovatno nasla nize vrijednom jer nisi mogla im naci takvu sobu..

To je problem danasnjice.. Nisi dovoljno dobar ako ne pusis, ako ne pijes, a jos malo pa ce biti i ako se ne drogiras..

zbog toga najvishe danas i djece i poseze za takvim necim.. JEr im drugi namecu kompleks manje vrijednosti ako ne rade kao oni...
niposto.ja sam protiv toga da normalan i zdrav covjek tako se drogira i sve.i ne,nisam se osjecala manje vrijednom zbog toga nego me zacudilo kako oni to tako lako kazu,ko ono dobar dan..uzas..
nakraju su osli prije iz hotela jer su im u drugom dozvolili da puse u sobama.mislim,to krsi sve bontone nasih hotela i drustva..uzas.neznam sta ti hoteli misle..
steta je sta bas ta djeca koju pominjes se tako truju,a nesvacaju jer misle da je sve to normalno i ok..
posljedice dodu kasnije..onda ce biti pomagaj doktore..

krivo si me citao,protiv sam,jedino za ljude koji su smrtno bolesni pa ajd da si olaksaju,onda naravno da da,jer nijedan covjek nebi trebo patit..
..dobro je kad u životu nekoga voliš,neko te voli..

Avatar
danjel
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 605
Pridružen/a: 11 Dec 2006 02:00
Lokacija: Bosnia

#32 Post Postao/la danjel »

Ma da se legalizuje u svrhu lijeèenja...Ne,ne....Jer onima kojima je takav lijek potreban lako im je doæi do njega tako da ne vidim potrebu da se to legalizira..
Bolje je ovako!!!!

Avatar
Tourniquet
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1204
Pridružen/a: 31 Aug 2000 02:00
Lokacija: Cuvaj me Boze, prijatelja, jer se neprijatelja cuvam sam..

#33 Post Postao/la Tourniquet »

belly_dancer je napisao/la:[.jednostavno nismo dovoljno odraslo drustvo.. :-k

Po ovome Sam zakljucio i dao svoj komentar... Ako mislis da nismo dovoljno odrasli znaci da smo zaostali..
Bar ja tako citam..

Avatar
belly_dancer
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 3472
Pridružen/a: 18 Dec 2007 02:00

#35 Post Postao/la belly_dancer »

ToUrNiQuEt je napisao/la:
belly_dancer je napisao/la:[.jednostavno nismo dovoljno odraslo drustvo.. :-k

Po ovome Sam zakljucio i dao svoj komentar... Ako mislis da nismo dovoljno odrasli znaci da smo zaostali..
Bar ja tako citam..
strasno,pa napisala sam ti tam gore sve u detalj..citaj ponovo.. :P
..dobro je kad u životu nekoga voliš,neko te voli..

Avatar
pasa74
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2589
Pridružen/a: 29 Nov 2007 02:00
Lokacija: France

#36 Post Postao/la pasa74 »

ja sam protiv legalizacije lahkih droga jer i onako vec svijet a i i Bosna i Hercegovina ima problema da sprijeci upotrebu i nelegalnu proizvodnju droga.i bez legalizacije imamo dosta osnovaca koji koriste marihuanu uprkos cinjenici da je preprodavanje strogo zakonski zabranjeno..pitam se sta bi se desilo tek da se legalizuje-kriminal bi drasticno porastao jer se zna da je kupovna moc gradjana BiH jako losa i nastao bi opsti haos...
sto se tice zdravstva,ima dovoljno legalizovanih narkotika tako da legalizacija novih nije potrebna...

Avatar
Sabinam
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 867
Pridružen/a: 06 Sep 2007 02:00
Lokacija: Croatia

#37 Post Postao/la Sabinam »

S jedne strane, koliko god bi mi ne bi bilo krivo, s druge strane nisam za legalizaciju samo zato jer je marihuana kod mnogih (oni koji nemaju granice) odskoèna daska za dalje...mnogi poèinju s lakim a zavr¹avaju s te¹kim, ali opet kada razmislim iako nije legalizirano kod nas jos uvijek narkomana ima previse... Pitanje je dali da je legalizirano dali bi ih bilo jo¹ vi¹e. Bilo bi dobro da imamo kakvu statistiku...koliko je registriranih narkomana (proporcionalno broju stanovnika) u zemljama kod kojih je legalizirana ta vrsta droge i koliko ih je u onima kod kojih nije legalizirana. 8)

Avatar
belly_dancer
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 3472
Pridružen/a: 18 Dec 2007 02:00

#38 Post Postao/la belly_dancer »

pasa74 je napisao/la:i bez legalizacije imamo dosta osnovaca koji koriste marihuanu uprkos cinjenici da je preprodavanje strogo zakonski zabranjeno..
eh,kad si vec spomenuo-neki dan na netu osvanula slika di djete od kojih 4-5 godina duva maricu..pa se pitam di je pamet tim starcima..
..dobro je kad u životu nekoga voliš,neko te voli..

Avatar
Sabinam
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 867
Pridružen/a: 06 Sep 2007 02:00
Lokacija: Croatia

#39 Post Postao/la Sabinam »

Ja sam na svoje oèi vidjela dva mulca od jedno 7 godina kako u haustoru snifaju ljepilo....legalno je ....i sta tu mozemo, da zabranimo upotrebu ljepila....
Sve je do obitelji, skole i drustva da smisle djeci pametne aktivnosti, u moje vrijeme je sve bilo besplatno od svih sportskih do kulturnih aktivnosti, sada svaku glupost plati, pa nije cudo da djeca roditelja slabije platezne moci zavrsavaju na ulici....ili po haustorima... :(

Avatar
belly_dancer
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 3472
Pridružen/a: 18 Dec 2007 02:00

#40 Post Postao/la belly_dancer »

mislim da bi se bolje trebalo obrazovat djecu u skoli.. :-k
..dobro je kad u životu nekoga voliš,neko te voli..

Avatar
Tourniquet
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1204
Pridružen/a: 31 Aug 2000 02:00
Lokacija: Cuvaj me Boze, prijatelja, jer se neprijatelja cuvam sam..

#42 Post Postao/la Tourniquet »

Ama nije to do djece, nego taj negativni uticaj na djecu, a roditelji, il previshe zaposleni pa ne obracaju paznju ili ima i onih sto im svejedno..

PA onda djeca zavrse kako zavrse..
BOlje obrazovanje... NEce pomoci... ONi ce poslusat cas, izaci napolje i nastavit sa onim svojim..

A to je ono da budes kao "FACA".. tako drustvo namece..

Ev ja sam u net centru blizo skole.. I recimo kad djeca nemaju casa(5 ili 6 razred).. dodju meni tu da bi zapalili cigaru.. kompletann razred. Bude mali jedan sto nije.. I ovi na njega ajd ajd ajd ,. i mali zapali isto..
I to je to..

Avatar
belly_dancer
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 3472
Pridružen/a: 18 Dec 2007 02:00

#43 Post Postao/la belly_dancer »

..istina..drustvo je to koje najvise utjece,al su roditelji i profesori tu da im kazu kako je jadno posustat pred tudim namecanjem misljenja..

jer ta djeca moraju svatit kolko je bitno razmisljat vlastitom glavom.. :baa:
..dobro je kad u životu nekoga voliš,neko te voli..

Avatar
pasa74
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2589
Pridružen/a: 29 Nov 2007 02:00
Lokacija: France

#44 Post Postao/la pasa74 »

tourni je donekle u pravu,drustvo moze pozitivno,ali u vecini slucajeva i negativno utjecati na osobu ne samo na dijete.
ali mislim takodje da i uvodjenje predavanja o alkoholizmu,narkomaniji, prostituciji,u skoleske nastavne programe,moze u ogromnoj mjeri pomoci djeci ali i odraslima da se klonu gore navedenog,jer spoznaja da je nesto drustveno opasna stvar,kod mnogih budi dozu opreznosti sto uglavnom prevagne kada se neko nalazi na granici da kaze DA ili NE......

Avatar
Tourniquet
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1204
Pridružen/a: 31 Aug 2000 02:00
Lokacija: Cuvaj me Boze, prijatelja, jer se neprijatelja cuvam sam..

#45 Post Postao/la Tourniquet »

U cemu bi to pomoglo...

Recimo na svim kutijama cigara pise, pusenje stetno za zdravlje, pusenje povecava rizik od raka pluca, pusenje u trudnoci steti razvoju djeteta... OPet svi pushe...
Svi odrasli ljudi su svjesni kako alkoholizam nije dobar, kako voznja u pijanom stanju moze da bude opasna i po nji i po druge.. Opet i piju i voze pijani..

Droga steti mozgu, usporava fizicke karakteristike.. Opet se mnogi drogiraju..
PRostitucija ne valja.. Al opet se svi k****..(da nije onih sto traze ne bi ni bilo kurvi.. dok god ima onih sto vole izlete bice i nji.)..


Sve to ljudi znaju... ali opet dzaba..

tako da.. ucenje o tome ne znaci odma i da se rijesis toga..

Odgovori