Marihuana

Ponasanje.Bonton.Prijateljstvo.
Poruka
Autor/ica
Avatar
Sabinam
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 867
Pridružen/a: 06 Sep 2007 02:00
Lokacija: Croatia

#46 Post Postao/la Sabinam »

E vidis bas sam mislila spomenuti ovo...stetnosti, posljedice i sl. treba o tome pricati, ali najvaznije je djecu nauciti da kazu NE.
Znaèi da misle svojom glavom, da ne misle: sta cine svi bezuvjetno moram i ja, da se ne osjecaju manje vrijednim ako treniraju sport a ne sjede u parku puse i dogiraju se....djelovati na svijest...maladih, propagirati i nametati im zdrave naèine zabave....
Evo kod moje kcerke koja ide u srednju skolu organizirao se izlet "Zabava bez droge i alkohola". Jadnodnevni izlet na Bjelolasicu...dan ispunjen od pocetka do kraja sportskim aktivnostima i zabavom.... U poèetku su svi negodovali...joj sta moram ici...bas mi se da tamo trèati......ali svi su se vratili odu¹evljeni.
Sto kaze ravnatelj nasa djeca ne znaju normalne stvari: voziti biciklu, veslati u barci, zabaviti se uz gitaru i pjesmu....vremena su takva svi smo otudeni....malo se druzimo i ne radimo prirodne stvari koje nas vesele

Avatar
belly_dancer
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 3472
Pridružen/a: 18 Dec 2007 02:00

#47 Post Postao/la belly_dancer »

istina..sva su danasnja djeca vise manje zaljepljena za kompjuter ili tv..oni sa vise para za igrice..
neznam dal 5 djece u mom naselju uopce posjeduje biciklo.. :(
..dobro je kad u životu nekoga voliš,neko te voli..

Avatar
belly_dancer
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 3472
Pridružen/a: 18 Dec 2007 02:00

#49 Post Postao/la belly_dancer »

ajme..yoyo pa nije valda da bi udarao po djecici??!
uf..

ma treba im poticaja da odluce sami da budu dobri i da je uzornost bitna.al nemoze to tako da ih lupamo ko ludi..moramo ih poticat,al razgovorima i tako..
pitomim metodama :D
..dobro je kad u životu nekoga voliš,neko te voli..

Avatar
bosman
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2316
Pridružen/a: 10 Nov 2007 02:00
Lokacija: Germany-München

#50 Post Postao/la bosman »

Ma idite u Holandiju i pusite ako hocete i sta hocete, a jos bolje u Afganistan (opijuma na izvoz) i pitajte zmixu sta svega tamo ima (ona je iz Afganistana)!!!! bljakkkk

Avatar
bosman
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2316
Pridružen/a: 10 Nov 2007 02:00
Lokacija: Germany-München

#53 Post Postao/la bosman »

EdeLa67_ je napisao/la:
bosman je napisao/la:Ma idite u Holandiju i pusite ako hocete i sta hocete, a jos bolje u Afganistan (opijuma na izvoz) i pitajte zmixu sta svega tamo ima (ona je iz Afganistana)!!!! bljakkkk


Tako jee!! Hajte svi meni :D

@ sabinaM Pa mogu ti reci da taj izlet nije ni tako losha idea..
Samo shto bi trebali cesce organizovati... :)

Evo mene kod tebe prvi :inlove: , ali bez [-X Maaaaa......rihuane!

Avatar
Tourniquet
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1204
Pridružen/a: 31 Aug 2000 02:00
Lokacija: Cuvaj me Boze, prijatelja, jer se neprijatelja cuvam sam..

#55 Post Postao/la Tourniquet »

to je u ljudskoj svijesti.. i tu se malo sta moze ucinit.. svak je sposoban da skonta koliko mu nesto steti i da se udalji od istog...
Jednostavno.. neki ne mare zato previshe...

Mislim da bi tu pomogao odgoj djece do 5. godine.. jer u kakvom se okruzenju nalaze, tako ce to i prihvatat.. jer tad sto djeca zapamte i kakvo misljenje tad izgrade.. to im je kasnije onda tesko izbit iz glave.. :D

Avatar
Tourniquet
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1204
Pridružen/a: 31 Aug 2000 02:00
Lokacija: Cuvaj me Boze, prijatelja, jer se neprijatelja cuvam sam..

#57 Post Postao/la Tourniquet »

kad bi moje misljenje iko prihvatao.. to bi bilo dobro..


a mod.. mozda te malkice vara oko :D hehe .. to sto sam ja zelen je zbog ovog VIP:.
al i mod sam ali tamo samo ona tema vezana za probleme sa chatom.. posto sam operator tamo :D

Avatar
belly_dancer
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 3472
Pridružen/a: 18 Dec 2007 02:00

#59 Post Postao/la belly_dancer »

YoYo je napisao/la:
belly_dancer je napisao/la:ajme..yoyo pa nije valda da bi udarao po djecici??!
uf..
slika hehe ma jedna pljuska za neotesanu djecu

Mene nikada nisu udarali niti cu ja udarati svoju djecu, ali mora postojati osjecaj autoriteta kad je u pitanju odnos roditelja i djeteta. Naravno nije presudan, jer je potrebno biti i prijatelj, zastitnik, ucitelj, savjetodavaoc, a da bi sve to bilo kako treba mora se znati ko je BOSS :D

Jer manjkom autoriteta dolazi do losijeg ponasanja kod maloljetnika, krene sa obicnim nepostivanjem vrsnjaka, pa starijih a onda i svega ostalog... i dalje se moze razvijati samo u losem smijeru.
ali yoyo..sta danas ide u dobrom smjeru???!sta postoji tako nesta?reci da idem tim putem.. :D
..dobro je kad u životu nekoga voliš,neko te voli..

Odgovori