Osudjivanje

Ponasanje.Bonton.Prijateljstvo.
Poruka
Autor/ica
Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

#2 Post Postao/la im_ex »

Ne moze se ostati nijemo na neke od postupaka ... izvini, al, ne ide to tako, elissa [-X
Eto, kao prvo - znam da ne mislis da ti se moze desiti da postanes ratni zlocinac (primjera radi).
Znaci, postoje situacije na koje se mora reagovati.
Ili, uzmimo primjer forum, odnosno, clana koji vrijedja jednu ili vise nacija ... ili, uzmimo za primjer clana koji umisli da je glavna faca na forumu ... misljenje vecine ili ignorise ili ironicno komentarise ... vrijedja, cak sta vise ... ti bi i u takvim situacijama cutala misleci da ne treba reagovati jer se to isto tebi moze desiti ??
Ne bi - osjecam da ne bi ni ti isto kao i ja sto ne bih.

Dakle, ne mogu cutati na na neki nacin mi nacinjenu nepravdu, kao prvo, meni licno ako je nanesena, kao drugo - vrijedi i u slucaju da takav cin zapazim uopce, "adresiran" na vecinu.

Mislim da nisi bas dobro formulisala opis teme ... vidis, razlicitih aspekata ima :ballbounce:

Toliko za ovaj put :)

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

#4 Post Postao/la im_ex »

Tako shvatih a iz prilozenog :D

Hajde, daj sad nesto konkretnije reci kad pogresno shvatih ... inace, ako ne kazes - kako ce i ostali znati u kom smjeru treba da naginje ta tema :-k

irma26
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 658
Pridružen/a: 13 Mar 2007 02:00

#5 Post Postao/la irma26 »

aj nemam sta komentirati citam iz prilozenog od im_ex
ujedno to je odgovor na elissinu temu
ocito da ima osudjivanja :chuckel:

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

#6 Post Postao/la im_ex »

Nikad ne imadosmo priliku rukovati se, IrMa26 pa evo, ovo je bas prava prilika =D>


ev je zato :poz:

pazi da ne odemo isuvise u off :D

irma26
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 658
Pridružen/a: 13 Mar 2007 02:00

#8 Post Postao/la irma26 »

uuu barkala mala gde je vruce
pustolovac i avanturista
na ja pa zna se da su takve stvari trebale biti tabu :P

irma26
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 658
Pridružen/a: 13 Mar 2007 02:00

#10 Post Postao/la irma26 »

nnnnnn malo me nesto smeta tu
nisi razumela moj post ili si citala sugerisanje od Im_ex
Ne volim da ocenjujem ljude jednostavan dokaz je da je tako bila bi na temi forumasi o forumasima al eto nebitno
Svako moze svoje da fura osim ono zlatno pravilo
nediraj me [-X nediram te :P

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

#11 Post Postao/la im_ex »

eto, mogla si odmah tako reci i u opisu teme, al, hele nejse :D ne zalim sto rekoh to sto vec rekoh :)


U takvim situacijama ne letim pred rudu kao vecina sto leti.
Sve ima svoje zasto i kako ... vremenom, spozna se, uglavnom.
Ne bih ju nikad nista prva pitala u vezi s tim sto se proculo.
Ako bi mi se ona (naravno, bilo ko) sam/a od sebe povjerila/o ... saslusala bih ju/ga ... a misljenje bih rekla samo ako insistira na istom.

U slucaju da okolina bude radoznala na moj stav po tom slucaju, upustam se u temu ali nastupam tako da znam da me ne moze zaboljeti glava zbog toga sta sam to pricala ( sve i da sazna Ta da nam je bila tema) ... mogu samo da me ogovaraju doticne koje su insistirale na temi a koje sam uspjela kako razocarati oglasavanjem (nisam rekla sto su zeljele cuti), tako i "udaljiti" ih od sebe jer su proste trachare.

Nije se rodio ko je svijetu ugodio ... tako da ... :ballbounce:

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#12 Post Postao/la sabinax »

Vrlo zanimljiva tema...odmah sam osjetila i zato sam je ostavila za kraj, ja sam odmah shvatila na sta je elissa ciljala
Ali mogu to i pro¹iriti...s naznakom...Nikoga ne osudujem nizasto, cesto se desi kada razgovaramo o nekome koga nema, i da se ja stavim u obranu te osobe i izmisljanju razloga zbog cega je postupio/la tako u toj situaciji...jer te osobe nema da se brani, a ja vjerujem da svaki postupak ima neki razlog, u ovom slucaju prijevara...(mozda nije klapalo u braku, mozda su se zapostavljali, mozda ona vraca milo za drago...moze biti hiljadu razloga), cak i kod zloèinaca sto Im_ex kaze...vjerojatno se nisu rodili zli ili ih je odgoj naveo na zlo ili neka losa iskustva, ne kazem da ne treba biti kaznjen za postupke (pogotovo ove vece) jer svako mora snositi odgovornost, ali ja ne volim da se mjesam u nesto sto nije moja stvar pogotovo ako se radi o intimnim stvarima)...jednostavno nisam osoba koja se zgraza na ista i koja donosi misljenje bez dokaza ili saslusanja objih strana
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
pasa74
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2589
Pridružen/a: 29 Nov 2007 02:00
Lokacija: France

#13 Post Postao/la pasa74 »

pa ukljucio bih se u temu i ako sam musko :D ,jer se ovakve teme odnose uglavnom na zene :chuckel: :chuckel: :chuckel:
prvo bih se osvrnuo na dio pitanja da li sam osoba koja osudjuje nekog zbog neceg,zbog greske u svakodnevnici..odgovor je NE
mislim kao i elissa da je lako pametovati i iznositi osude na racun nekog jer se nas to ne tice,mislim da samo osobe koje uzivaju u omalovazavanju nekog,mogu takve stvari raditi...
bio sam svjedok osudjivanja jednog clana foruma a za to je bila otvorena i tema,da se sto vise ispljuje,izvrijedja i kao covjek obezvrijedi...dosao sam u sukob sa autorom teme,nisam se slagao sa tim...
danas vidim i dalje da je taj clan aktivan na forumu sto mi daje za pravo da konstatujem da sam ja bio u pravu..
i za kraj,na ovom forumu postoji GOMILA forumasa koji su spremni osudjivati ljude zbog njihovih postupaka,pljuvati po njima i nastojati da ih ucine bezvrijednim,ljudskim otpadkom,a kada se spomenu oni sami,cak i ako je navedeno istina,traze izvinjenje jer im je povrijedjeno JA i njihovo ljudsko dostojanstvo,i ako do dostojanstav drugih,ne drze ni malo...

Avatar
belly_dancer
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 3472
Pridružen/a: 18 Dec 2007 02:00

Re: Osudjivanje

#15 Post Postao/la belly_dancer »

elissa je napisao/la:Zanima me koliko ste skloni osudjivanju drugih ljudi, i njihovih izbora i postupaka.
Dali ste jedna od onih osoba koje na sve sto neko drugi "pogresno" ucini komentarise "kako to neko moze sebi dozvoliti", ili ste ipak osoba koja ce reci" svakom se to moze desiti".
Jer zaista ja iz svog iskustva znam da nikada ne treba osudjivati tudje postupke, jer se to kao bumerang vrati, jer naj lakse je pametovati i moralisati stojeci sa strane...
Voljela bih cuti vase misljenje.
ne nisam jedna od takih ljudi..znam neka nekad prokomentirat
ali ne zlonamjerno..nevolim ulazit u konflikte..

ali isto tako ko me jednom povredi jako tesko zaboravim..
da,zlopamtilo sam..i slaba sam na nepravdu :huh:
..dobro je kad u životu nekoga voliš,neko te voli..

Odgovori