Policija...lojalnost i stvarnost

Ponasanje.Bonton.Prijateljstvo.
Poruka
Autor/ica
Avatar
Megaskotica
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 731
Pridružen/a: 29 Feb 2000 02:00

#16 Post Postao/la Megaskotica »

LAFF je napisao/la:ja sam shvatio temu o policiji okulativno
a to sto ima takvih i onakvih
a prije sveganiko nije savrsen

Porodicni problemi nema ne zahvalnije interventive
Ja znam zenu sto joj je muz stavio pistolj pod slepocnicu a ona mu rekla pucaj
A posle toga se pomirili toliko do krajnosti da cak na neki nacin ponosni na to
Bolesno da bolesnije nemoze biti

da .Laffe slazem se to si ni jedna ne bi trebala dopustiti ,u pravu si ,vrlo je bolesno ne ocekivati da sutra nece stvarno prosvirat joj glavu ,slazem se :)

Avatar
Megaskotica
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 731
Pridružen/a: 29 Feb 2000 02:00

#17 Post Postao/la Megaskotica »

policija ,korupcija ,danas sam bila svjedokom i nisam nesto pod dojmom ali sma ocekivala takvo nesto nakon dugogodisnjeg suda jedne bake ovdje kod mene u susjedstvu. ,koja eto ima godina i nepismena je..
Ukratko njen sin se bavio kriminalom ,svercom automobila ,ajmo reci glavan karika mafije..
Iskoristio je majcinu nepismenost ,otvorio firmu na njeno ime i poslovao tako godinama uz naravno jakooo dobar materijalni ulov svih ovih godina..
Eto on je poginuo prije dvije godine ,od tada se njegova majka sudi jer nakon njegove smtri naravno sve je izaslo na vidjelo..i sva potrazivanja su dosla na njeno ime ,procjena negdje oko 3 miliona eura..
Ona je starica koja nikada nije znala za dobro ,materijalno zivi u bjedi..sina vidjela tu i tamo..
Danas je dobila rjesenje da mora na ulicu , ni to joj nije dovoljno naravno da vrati dugovanje ucinjeno na njeno ime..sve joj je drzava uzela..
Uzaludna dokazivanja nisu urodila plodom..sada je na ulici..
Pa se ja pitam..koliko je nasa drzava i policija korumprana..jos jedan dokaz da udaraju uvijek po sirotinji..nazalost..

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#18 Post Postao/la mrki62 »

MegaSkotica

Draga moja, iskljuèi svoje emocije i shvatit æe¹ samo jedno - dokaz je starièin potpis a nikako skorumpirana policija.
Danas rijeèi nisu na snazi , pisana rijeè je glavna svugdje a usna ni¹ta ne va¾i :ballbounce:
Nalogodavac me je jednom poku¹ao sa svojom komandom nagovoriti da idem ne¹to raditi na visini ( na krovu ) a ja sam mu rekao ; daj mi u napisanom obliku i potpi¹i se i odmah idem . Nikad vi¹e nije poku¹ao da me ¹alje izvan mog kruga radnog mjesta :wave:
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
Megaskotica
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 731
Pridružen/a: 29 Feb 2000 02:00

#19 Post Postao/la Megaskotica »

mrki62 je napisao/la:MegaSkotica

Draga moja, iskljuèi svoje emocije i shvatit æe¹ samo jedno - dokaz je starièin potpis a nikako skorumpirana policija.
Danas rijeèi nisu na snazi , pisana rijeè je glavna svugdje a usna ni¹ta ne va¾i :ballbounce:
Nalogodavac me je jednom poku¹ao sa svojom komandom nagovoriti da idem ne¹to raditi na visini ( na krovu ) a ja sam mu rekao ; daj mi u napisanom obliku i potpi¹i se i odmah idem . Nikad vi¹e nije poku¹ao da me ¹alje izvan mog kruga radnog mjesta :wave:
iskljucila sam osjecaje..jest dokaz samo je pitanje na koji nacin se doslo do njega

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#20 Post Postao/la sabinax »

LAFF je napisao/la:ja sam shvatio temu o policiji okulativno
a to sto ima takvih i onakvih
a prije sveganiko nije savrsen

Porodicni problemi nema ne zahvalnije interventive
Ja znam zenu sto joj je muz stavio pistolj pod slepocnicu a ona mu rekla pucaj
A posle toga se pomirili toliko do krajnosti da cak na neki nacin ponosni na to
Bolesno da bolesnije nemoze biti
Ovo je komentar kojim cu se nadovezati na Mrkija...koji veli potpis i pisana rijeè... Ima slucaj gdje je zlostavljaè obitelji....koji je isao na "hladenje" kako Mega kaze...hladenje je bilo mislim mjesec dana, a on je u mjesec dana dobio slobodan vikend :stupid: dosao kuci i zenu izranjavao uzarenim zaraèem...znaci u zatvoru je, postoji presuda i pisana rijeè, ali u praksi...nema mjesta u zatvoru, pa ajmo ga malo pustiti.
Nevjerojatno :angry:
A da vam ne prièam o zakonu koji je mrtvo slovo na papiru :angry:
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#21 Post Postao/la mrki62 »

Mati ko mati , vjerovala svom sinu i vjerovatno je potpisala ne¹to ¹to ni sama nije znala ¹ta znaèi u datom trenutku .
Kad doðe vrijeme istine - onda je kasno.
Najgori su hipotekarni krediti , to je meni poznato iz susjedstva.
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
Megaskotica
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 731
Pridružen/a: 29 Feb 2000 02:00

#22 Post Postao/la Megaskotica »

mrki62 je napisao/la:Mati ko mati , vjerovala svom sinu i vjerovatno je potpisala ne¹to ¹to ni sama nije znala ¹ta znaèi u datom trenutku .
Kad doðe vrijeme istine - onda je kasno.
Najgori su hipotekarni krediti , to je meni poznato iz susjedstva.
pa eto mat cete ga prilike pratiti na nasoj tv ,danas je bila i tv ,mislim da cu ipak pomoci toj starici na neki nacin ,koliko sam se raspitala..

ima i u zakonu rupa..

Avatar
pasa74
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2589
Pridružen/a: 29 Nov 2007 02:00
Lokacija: France

#23 Post Postao/la pasa74 »

koliko vidim vi dobro skrenuli sa teme,a Laff ne reaguje,no dobro,shvaticu to kao gledanje kroz prste,sto sabina i zagovara u svojoj temi :D


mislim da slucaj te babe Megaskotica,nije u nadleznosti policije nego Tuzilastva jer kako sam shvatio presuda je pala...a presude u postupku ne donosi policija nego SUD i nevidim razlog da se policija petlja u to... :) :) :)

Avatar
Megaskotica
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 731
Pridružen/a: 29 Feb 2000 02:00

#24 Post Postao/la Megaskotica »

a tko radi obradu?

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#25 Post Postao/la sabinax »

Da ali rijeè je o policiji i provodenju zakona...policajac je prvi u toj karici, ajde Pasa...ti si bar o toj temi mogao vise reci...kakav treba biti policajac, kako je po zakonu i kako je u stvarnost.... Jeli bilo dogadaja da si nastupio kao èovjek a ne kao policajac!!!??? To me najvise zanima, dali si u policijskom zvanju prvo èovjek a tek onda policajac ili obrnuto???
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
pasa74
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2589
Pridružen/a: 29 Nov 2007 02:00
Lokacija: France

#26 Post Postao/la pasa74 »

MegaSkotica je napisao/la:a tko radi obradu?
prikupljanje dokaza je u nadleznosti policije,sve korake u istrazi naredjuje javni tuzilac koji je glavni u istrazi...policija nemoze uraditi nista bez njegove saglasnosti,a on je karika u pravosudnom sistemu...
policija sve prikupljenje dokaze i saznanja stavlja na raspolaganje sudu i tuzilastvu a na njima je da li da ih prihvate ili ne...

Avatar
Megaskotica
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 731
Pridružen/a: 29 Feb 2000 02:00

#27 Post Postao/la Megaskotica »

pasa74 je napisao/la:
MegaSkotica je napisao/la:a tko radi obradu?
prikupljanje dokaza je u nadleznosti policije,sve korake u istrazi naredjuje javni tuzilac koji je glavni u istrazi...policija nemoze uraditi nista bez njegove saglasnosti,a on je karika u pravosudnom sistemu...
policija sve prikupljenje dokaze i saznanja stavlja na raspolaganje sudu i tuzilastvu a na njima je da li da ih prihvate ili ne...
da slazem se po tom osnovu ,ali policija jest jest glavni adut u cijeloj prici o njenom pisanom obliku usudjujem se reci ovisi i daljni ishod kazne ,zasluzene ili ne..po meni..

vidis ta baka je sitna riba ,jer je ta osoba bila u tandemu sa galvesinama te iste postribe ..netko mora biti krivac ,tako da ja zastupam tezu da pravde nema ili je nedostizna za takve slucajeve..no kako kazem ,ima rupa u zakonu i po tom pitanju..
Krim policija jest ucinila svoje ali ,eto napisala je sto zeli zasticujuci svoje guze..
U pravu si ,no nakon silnih obrada i saznanja ,konkretno za ovaj slucaj demantiram to tvoje da policija nije odigrala najvecu ulogu ovdje :)

Avatar
pasa74
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2589
Pridružen/a: 29 Nov 2007 02:00
Lokacija: France

#28 Post Postao/la pasa74 »

sabinaX je napisao/la:Da ali rijeè je o policiji i provodenju zakona...policajac je prvi u toj karici, ajde Pasa...ti si bar o toj temi mogao vise reci...kakav treba biti policajac, kako je po zakonu i kako je u stvarnost.... Jeli bilo dogadaja da si nastupio kao èovjek a ne kao policajac!!!??? To me najvise zanima, dali si u policijskom zvanju prvo èovjek a tek onda policajac ili obrnuto???

ovako,kod istrage u nekom krivicnom dijelu,policajac ili inspektor koji vodi istragu mora odrzavati stalni kontakt sa javnim tuziocem koji je glavni u istrazi...kao sto sam rekao,naredjuje sta se radi,ko se ispituje i samo on moze odobriti odredjene operativne radnje koje policija poduzima u istrazi...
onaj koji vodi slucaj(policajac) duzan je da istragu vodi krajnje ozbiljno i u skladu sa Zakonom...svako odstupanje,gledanje kroz prste(ukoliko se dozna za to),razbija se licno njemu od glavu i slijede ga sankcije...


ovako,posao policajca je vrlo komplikovan i jako osjetljiv,prvo zbog obaveza koje ima prema sluzbi a drugo zbog poslijedica koje mogu nastupiti njegovim profesionalnim ili ne profesionalnim vrsenjem duznosti...
radeci dobrih 10 godina kao policajac bio sam u raznim situacijama gdje sam nekad morao uraditi nesto i protiv svoje volje jer se nisam slagao sa tim,a sa druge strane,Zakon je propisivao odredbe po kojima sam morao postupati...
biti covjek u policiji,znaci suprostaviti se onim krutim zakonskim odredbama i propisima i skakati sam sebi u stomak...ne kazem da se nije moglo,recimo kod prekrsaja u saobracaju ili po Zakonu o javnom redu i miru,nisam jednom oprostio nekom prekrsaj,ali to mi je i po Zakonu kao ovlastenoj osobi bilo dozvoljeno...
posao policajca nije samo da kaznjava nego da koristeci svoje poznavanje Zakona i propisa uci i usmjerava gradjane kako se treba ponasati u skladu sa istima...moja je licna stvar da li cu nekog kazniti ili ga upozoriti za ucinjeni prekrsaj jer mi je to po Zakonu omoguceno da uradim i odlucim se za jednu od te dvije mogucnosti na osnovu moje licne procjene...

kod ucinjenih KD-a je drugacije,policajac nema mogucnost i pravo da sam odlucuje da li je neko ukrao sto je gladan ili iz nekog rugog razloga..ali u toku sprovodjenja istrage moze dokazima koje prikupi i informacijama koje dostavi Tuzilastvu promjeniti samu kvalifikaciju dijela i time pomoci okrivljenom ako stekne utisak da on to zasluzuje...

Avatar
pasa74
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2589
Pridružen/a: 29 Nov 2007 02:00
Lokacija: France

#29 Post Postao/la pasa74 »

MegaSkotica je napisao/la:
pasa74 je napisao/la:
MegaSkotica je napisao/la:a tko radi obradu?
prikupljanje dokaza je u nadleznosti policije,sve korake u istrazi naredjuje javni tuzilac koji je glavni u istrazi...policija nemoze uraditi nista bez njegove saglasnosti,a on je karika u pravosudnom sistemu...
policija sve prikupljenje dokaze i saznanja stavlja na raspolaganje sudu i tuzilastvu a na njima je da li da ih prihvate ili ne...
da slazem se po tom osnovu ,ali policija jest jest glavni adut u cijeloj prici o njenom pisanom obliku usudjujem se reci ovisi i daljni ishod kazne ,zasluzene ili ne..po meni..

vidis ta baka je sitna riba ,jer je ta osoba bila u tandemu sa galvesinama te iste postribe ..netko mora biti krivac ,tako da ja zastupam tezu da pravde nema ili je nedostizna za takve slucajeve..no kako kazem ,ima rupa u zakonu i po tom pitanju..
Krim policija jest ucinila svoje ali ,eto napisala je sto zeli zasticujuci svoje guze..
U pravu si ,no nakon silnih obrada i saznanja ,konkretno za ovaj slucaj demantiram to tvoje da policija nije odigrala najvecu ulogu ovdje :)
neznam koliko je plicija upetljana u ta djela za koja se baka tereti ali znam da policija ne moze u toku istrage raditi na svoju ruku jer,kako sam vec rekao glavni u istrazi je javni tuzilac koji podize optuznicu na osnovu dokaza dobijenih od policije za koje smatra da su bitni za slucaj...
i na kraju,postoji sudsko vijece ili porota koji procjenjuju da li je nesto dokazano ili nije u toku sudjenja,tako da policija nema uticaj na krajnji ishod sudjenja;;;;bilo bi previse reci da su svi u lancu korumpirani :P

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#30 Post Postao/la sabinax »

Ja sam zadovoljna odgovorom..Laff je bio u pravu 8)
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Odgovori