Prijatelji "s one strane"

Ponasanje.Bonton.Prijateljstvo.
Poruka
Autor/ica
Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#46 Post Postao/la ra-ja »

pasa74 je napisao/la:
LAFF je napisao/la:
BARABA-IT je napisao/la: Po tebi...
Svi oni koji su ratovali jedni protiv drugih, vishe nemogu bit' prijatelji...
Interesantno!!!
Mogu
ali je potreban jos jedan Tito i Udba
pa sve one kao Pavelica i Mihajlovica

mislio sam da nista ne napisem na ovu temu ali moram...
poznato vam je vecini da sam bio u ratu u Bosni...samim tim,jasno vam je gdje sam se nalazio i u kakvim sve situacijama,pucao sam ja na one "s one strane" oni na nas,i na kraju to ludilo prestane..
1999 godine u policijsku stanicu dodje raditi jedan pravoslavac zvao se Sasa i odrede ga meni u patrolu..i tako iz dana u dan pricamo o nekim temama koje su ne zanimljive i na kraju dodje na red i ona RAT...koju smo obadvojica izbjegavali..
pricamo sta smo sve prezivili,gdje smo sve bili i tako dodjemo na temu o borbama za deblokadu Sarajeva....ja sam se nalazio u Visokom(zna Im-ex kota 715 i mandino brdo),a zatim moju jedinicu prebace na Treskavicu..
tamo su se vodile nepostedne borbe iz dana u dan i u jednoj biih i ranjen,lakse na svu srecu...i tako pricam ja njemu i opisujem teren a on mene prekine i nastavi pricati moju pricu...gle cuda,i on bio tamo na istoj liniji na koju sam ja napadao,on pucao na mene,ja na njega i sada sjedimo skupa i pricamo sta nam se desavalo...svaki naredni dan koji smo proveli skupa,gledam ga i mislim,da li bi bio u stanju pucati na njega da sam znao da je tamo,dobar je covjek,pravi prijatelj(to smo postali nakon toga),i danas kada vise nisam u Bosni,bilo sta da mi treba,on i moj brat sve urade da bi mi pomogli i odradili sta treba...
moj odgovor na oviu temu i tvoje pitanje baraba IT je,MOGUCE je imati prijatelja i S onu stranu,jer zivot je cudo.............

Jako poucna prica.....@pasa74....Svi smo mi od krvi i mesa...imamo isti govorni jezik....sve jedni od drugima znamo...pa i mentalitet tu i tamo...Jedino sto nam nacionalnost nije ista. a i to nam nikada nije smetalo jer smo bili na prvom mjestu ljudi ....
-----------------------------------------------------------------
Pitam se stalno...ljudi zar je moralo doci do rata ???...Zasto smo to dozvolili???... :baa:

Avatar
cooma
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 123
Pridružen/a: 15 Apr 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

#49 Post Postao/la cooma »

za mene je prijatelj : prijatelj ako je PRIJATELJ i s ovu i s onu i s inu stranu sto znaci nidze veze te strane a kontra od prijatelja mi je s onu stranu!!!

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#50 Post Postao/la sabinax »

cooma je napisao/la:za mene je prijatelj : prijatelj ako je PRIJATELJ i s ovu i s onu i s inu stranu sto znaci nidze veze te strane a kontra od prijatelja mi je s onu stranu!!!
Dobar zakljucak...slazem se =D>
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
Bijesanpuz
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1463
Pridružen/a: 18 Apr 2008 02:00

#52 Post Postao/la Bijesanpuz »

Ja nikad ne gledam na to ko je on i sta je on.. Bitno je kakav je on..
Imam prijatelja svud po svijetu razbacane... i srbe i hrvate i muslimane i njemce pa cak i peruance..

Covjeka ne cini nacija nego ono sto on jeste u stvari.. njegoova dobrota.

Prijateljstvo ne treba da gleda razlike..
It's nice to be important but is more important to be nice!
Zivot je samo crtica izmedju dva datuma na nadgrobnoj ploci

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#56 Post Postao/la sabinax »

baustelac-de je napisao/la:Svi oni koji su ratovali jedni protiv drugih, vishe nemogu bit' prijatelji...
Interesantno!!![/i]
Bas tako "NIKAD VISE"!!!!A ni oni koji i dan danas misle da su bili u pravu,ili ne priznaju taj genocid koji se desio!!!Ince imam prijatelja skoro svih vjera,sem zidova,njiha necu za prijatelje i to se nece nikad promjeniti!!!![/quote]
Kako znas ko je zidov...mozda si tu bas frend s nekim zidovom...a to ni ne znas (mozda sam ja zidovka)....to je bas ruzno sto tako razmisljas :huh:
A ovi sto su ratovali jedni protiv drugih...mislis da su svi svojom voljom isli u rat :huh:
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Odgovori