Zadužili su svijet....

Ponasanje.Bonton.Prijateljstvo.
Poruka
Autor/ica
Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#3 Post Postao/la sabinax »

Majka Tereza..svojim djelima i naèinom zivota (po¾rtvovana i skromna) ... mnogi bi se na nju trebali ugledati...pa èak i papa
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
mickey
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 615
Pridružen/a: 26 Mar 2008 02:00
Lokacija: Afghanistan

#6 Post Postao/la mickey »

a sta ja znam, malcolm x i martin luther king sva prava koja crnci imaju imaju zahvaljujuci njima. nazalost nisu dozivjeli da prime zasluge. muhammad ali koji je izgubio 5 najboljih godina karijere zbog odbijanja odlaska u vietnam. huey newton voda crnih pantera. leonard peltier, che guevara, stokeley carmichael, angela davis, cesar chavez itd.

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: zadužili su svijet....

#13 Post Postao/la paparaci »

Lazar Manojlovic,

publicista, pedagog iz Bijeljine, proglasen je Pravednikom svijeta. Rijec je o priznanju koje se po prvi put dodjeljuje ove godine u Padovi, pod pokroviteljstvom predsjednika Republike Italije.
Manojlovicu je priznanje dodijeljeno "kao simbol na hrabra i humana djela koja je cinio za vrijeme rata 1992 - 1995. godine u Bosni i Hercegovini". Manojlovic se suprotstavljao etnickom ciscenju u Bijeljini, a pocetkom rata, riskirajuci vlastiti zivot, uspio je spasiti nekoliko Bosnjaka iz logora smrti u Batkovicu.
"Medjunarodni mirovni sporazum potpisan u Dejtoni, odno Parizu i Vasingtonu, kaznio je i ponizio gradjane BiH oduzevsi im pravo da budu Rebulika BiH, kao sto su to i ostale ex ju republike. Zbog toga BiH vec 14 godina nije ni prava ni pravna drzava, vec zemlja bez adrese, a njeni gradjani bez ljudskih prava i sloboda. Ne dozvolimo da se bilo gdje ikada desi nova Bosna i Hercegovina!", porucio je zvanicnicima u Padovi Manojlovic.
Manojlovic je jos od rata persona non grata u Bijeljini, a kasnije i u RS-u.

Odgovori