Kuca ili stan?

Ponasanje.Bonton.Prijateljstvo.
Poruka
Autor/ica
Avatar
mel_79
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 879
Pridružen/a: 18 Jan 2008 02:00
Lokacija: Deutschland

#16 Post Postao/la mel_79 »

Ma sve zavisi kakav je stan a kakva je kuca. Ovdje u njemackoj imamo masionette stan, na 2 sprata i fakat je stan velik. Sve zavisi na rasporijed, ali kada bi mogla da biram onda bi uzela veliku kucu :D :D :D :D

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#17 Post Postao/la ra-ja »

Znam kako izgleda kada se zivi u kuci...a isto tako kako izgleda zivjeti u stanu...Te samim tim ovo gore je moje misljenje....upravo iz navedenih razloga....

Ako sam sama ... nebih zeljela zivjeti u kuci....

A ako bih moj zivotni saputnik to zahtjevao...on bih vjerovatno imao i rijesenje za prevoz nabavku itd....Naravno da bih prihvatila njegovu ideju... :)

Jer sam gore vec jednom rekla da mi je svejedno.... :huh:

Avatar
bosman
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2316
Pridružen/a: 10 Nov 2007 02:00
Lokacija: Germany-München

#20 Post Postao/la bosman »

Ma i jednop i drugo, kuca u Bosni, sta u Njemackoj! :D

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

#23 Post Postao/la paparaci »

ma svoja kuca, svoja sloboda! ne kazem da nema vise posla nego u stanu, ali nije ni to neki bauk. stvar je u odrzavanju. nista vise. zavisi, gdje covjek zivi. recimo, kad govorimo o normalnim okolnostima kao sto su nekad bila, u mom rodnom selu tj. Sanici je bilo super. sve smo imali tu sto nam je bilo potrebno. rjetko kad da se moralo ici van sela da bi dobio nesto sto ti treba. koliko mi samo znaci taj cist zrak, tisina i ona milina kad ljeti mogu doruckovati, rucati ili vecerati pred kucom a slusam cvrkut ptica, zuborenje rjecice, taj predivan pogled na sumu.....

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#25 Post Postao/la ra-ja »

Najbolje ono sto @dzemila ima ...Kucu na selu a stan u gradu....

To ti je reci hvali selo....a zivi u gradu..... :lol:

Avatar
alan_ford
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 158
Pridružen/a: 14 Dec 2004 02:00

#28 Post Postao/la alan_ford »

kucA mA ljepotA BozijA

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#29 Post Postao/la ra-ja »

Ma jednosoban stan...gdje se partneri mogu lako uganjati.... :P

Avatar
indeks
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 4246
Pridružen/a: 01 Feb 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

#30 Post Postao/la indeks »

Odrasla sam na selu,u kuci.........avlija,baste,tudje avlije i baste :D ,kao dijete sam znala izaci vani ujutro,a vracala se kasno popodne,pred mrak :) ,kad bih izgladnila,usla bih u kucu,na brzinu,namazem krisku domaceg hljeba puterom,u basti uberem mladi luk,ili paradajz,zavisno sta je na repertoaru :D,i trk,opet nazad.......ma pocesto mi bilo i mrsko jesti,jer kontala sam,izgubicu vrijeme :lol: :lol: ,od tad mi je omrzla recenica`Daj mi malo kriske` :lol: :lol: ,nocni zijani u tudje aslame,jabuke,kruske,sljive.........ehej,sta sam se najela zelenog voca,mmmmmm.....jabuke mi najdraze zelene bile :chuckel: ,a tek sljive,ssssssshhhhhhhhhhhh......kako su kisele bile,i sad mi se skuplja visak pljuvacke :lol: :lol: ,uh 8) ,pade mi sad na pamet i kradja cvijeca,tudje ruze su uvijek bile ljepse,zanimljivo :-k :lol: :lol:
I pocetkom rata,spletom okolnosti,pocnem zivjeti sa sestrom u gradu,u stanu.......Jaooooooooo.............zatvor!Nemam druge rijeci kojom bih opisala stan.............osjecala sam se kao lav u kavezu,od prozora do prozora,gledam s visine na beton,beton i beton............bljedunjava djeca odrasla u sivom betonu......... :huh:
I sad zivim u stanu,ali da imam mogucnost,uvijek bih odabrala kucu,bez obzira koje prednosti stan imao........ :baa:
Zalim samo svoju cerku,i svu drugu djecu koja ne znaju kakvo divno djetinjstvo propustaju.......igrajuci se na betonu,udisuci smog....... :(

Odgovori