Kuca ili stan?

Ponasanje.Bonton.Prijateljstvo.
Poruka
Autor/ica
Avatar
dare__71
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1286
Pridružen/a: 12 Dec 2007 02:00
Lokacija: tuzla

#46 Post Postao/la dare__71 »

Stan definitivno....ali na periferiji sa posebnim ulazom i tek jednim komsijom kome buka ne smeta......Zivio sam u zgradi u kojoj kao klinac nisi smjeo potrcat,izderati se i svi te odgajaju ustvari vise igraju policajaca,natmureni penzioneri kojima smeta tvoje hodanje a oni ispod 3 sprata...ono svacije i svako radi sta hoce a ima nas koji lovimo u mutnom i ne pratimo kucni red sto je veca masa lakse zabusavati,onda biti podstanar u kuci gdje ti gazda sjedi nad glavom i tu tek nema zivota ali stan na periferiji koji drugi odrzavaju a koristis sve pogodnosti sela kao mir ili buka privatnost ti je zagarantovana....naravno i suma je tu i dvoriste u kome mozes naloziti rostilj bez da ti kona vice ode mi ves mada stvar navike jer kada sam tek stigao jaran sa kojim sam nadopunjavao muziku veli kao imam dobar CD samo da znas kako je dobar, a sta je na njemu,pa neki zvuci prirode kao ptice pjevaju i ti fazoni :-k .Umalo smo zakuhali koliko je navalio da ga slusam jer je o jadan i dalje u carsiji a ja opet jadan bio skoro godinu dok sam se navikao na budzenje ptica u 4 ujutro ali sada je okic,kako kazu vuk sit a sve ovce na broju :) :wave: PS losa stvar je jedino nazalost spora konekcija i dok vas sada sve iscitam ode svo moje vrijeme :lol: :lol:

Avatar
sanjalica
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 181
Pridružen/a: 30 Aug 2008 02:00

#47 Post Postao/la sanjalica »

Mala kuca s puna zemlje okolo s velikim cvjetnjakom ,vocnjakom to je definitvno za mene bolje.Zivjela sam i u stanu isto i koliko god kosiluk bio tih i obracao paznju jedni na druge uvijek ima neke buke .Ja hocu da spavam komisji to ne pada na pamet slusa muziku koja meni smeta (samo jedan primjer).U kuci se ima vise slobode u svakom slucaju i vise mira.
Bolje da me mrze zbog onog sto jesam nego da me vole zbog onog sto nisam.

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Kuca ili stan?

#53 Post Postao/la beca »

cijeli zivit zivim u stanu, a zelja mi je da imam kucicu, ne veliku, ali urednu i lijepo i ukusno sredjenu, sa velikom bastom........mada je mana stanovanja u kuci sto uvije, u svako doba imas pune ruke posla, ima i u stanu, ali stan pristojno mozes ocistiti i pospremiti za nekoliko sati, ali kucu vijek uredjujes i sredjujes i nikad da dovrsis...podrum, garaza, basta, balkoni......bar ja tako pretpostavljam...

Avatar
bosman
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2316
Pridružen/a: 10 Nov 2007 02:00
Lokacija: Germany-München

Re: Kuca ili stan?

#55 Post Postao/la bosman »

Ma i jedno i drugo i trece (vikendica na moru)! [oha.gif]
Zivot je lijep, cupav i dlakav!

Avatar
nnejra
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7303
Pridružen/a: 15 Apr 2009 19:48

Re: Kuca ili stan?

#56 Post Postao/la nnejra »

Sve ima svoje prednosti. Živjela sam u stanu kao djevojčica i navikla sam na haustorski život. Ono komšinice imaš, ali i nemaš. Svako se zatvori iza svojih vrata i ne gleda baš puno tuđi život. A nakon toga živjela sam u kući i moram priznati da i to ima svoje prednosti.Imaš avliju i puno više prostora. Međutim, komšije su prava napast. Barem kod nas, budući da je ljeti jako vruće, svi iz avlija izađu na sokak i sve živo proprate. Kada si otišao iz kuće, kada si se vratio, ko te dopratio ili dovezao i sl. Tako da bih ja radije izabrala stan. Kuću pod uslovom da baš imam neke nenametljive komšije, što je kod nas u Mostaru, u gradskim mahalama, jako teško.

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Kuca ili stan?

#57 Post Postao/la nella26 »

ma kuća je kuća.Živim u stanu ali sam živjela i u kući (imam je još ali ne živim u njoj) još kad ljeto dodje ljepota, na baštu pa popiješ kafu, pa sredjivanje vrta...uživam u tome ali sad mogu samo na balkon [laugh.gif]
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
tonko
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 122
Pridružen/a: 12 Maj 2009 09:40

Re: Kuca ili stan?

#58 Post Postao/la tonko »

ja zivim u stan jer za mene je to veca prednost.Zivim na periferiji grada na glavnu ulicu.U stan se jednom uveliko ulaze i to sam uradio kad sam ga kupio,a nije kako kuca u kojoj stalno treba da se ulaze.Te menjaj krov,prefarbaj ogradu,oluci da se menjaju,fasada izbljedela itd.U stanu mi je bolje,pricam za moj nacin zivota,ja ne volim zemlju da obradjujem,niti znam.Zivot u gradu za mene ima prednosti,skole,marketi,butici,kafane,kafice,gradski prevoz,vece drustvo,restorani za brzu hranu itd.Ja preferiram zivot u stanu

igla
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 259
Pridružen/a: 03 Dec 2008 12:12

Re: Kuca ili stan?

#59 Post Postao/la igla »

kuca,imas mjesta za sve sto ti treba

Avatar
Bebana_de
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 6786
Pridružen/a: 11 Jan 2009 21:27
Lokacija: put u Ljubicastom

Re: Kuca ili stan?

#60 Post Postao/la Bebana_de »

Kuca je zakon,imas svoj dvor imas svoju slobodu
mozes da radis sta zelis i ne moras da gledas stalno na sat,do koliko mozes da pustas glasno muziku,,
Kad sam zivela u Baranji to je bio zivot milina
Kad sam dosla u svabiju sve se pretvorilo u pakao,sva ona sloboda i sve ono je nestalo za tren,,
Kad sam odlucila da cu da zivim zauvek u svabiji odma sam resila da uzmem kucu da mi niko vise ne zvonca po glavi ili sa strane,,ccccccc
tako da kazem stan je fino nema puno obaceza,,ali kuca je ipak kuca,,
Jedan Zivot gde,prestajem Ja,gde pocinjes Ti
jedna Ljubav,gde stali smo Mi gde sad su Drugi


http://www.youtube.com/watch?v=BpgmT9u0fDM

Odgovori