Opasni ljudi na netu

Ponasanje.Bonton.Prijateljstvo.
Poruka
Autor/ica
Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Opasni ljudi na netu

#61 Post Postao/la paparaci »

Ra-Ja je napisao/la:Svaki covjek kojeg nepoznajete Tj koga niste nikada poznavali niti sreli u zivotu prestavlja opasnost...kako on za vas tako i vi za njega....

jasta. pa vise ti stete moze nanijeti osoba koja te vec pozna.

mislim da se previse dize prasina oko toga. pa covjek covjeka iznenadi nakon dugogodisnjeg (licnog) druzenja i poznavanja, tako da ovo za internet nije nista cudno onda. normalna osoba se nece odmah nakon prvog upoznavanja sresti sa nekim koga je upoznala putem neta. obicno tome predhodi duzi period virtualnog druzenja i upoznavanja. upoznao sam par osoba uzivo koje sam upoznao virtualno i nisam se pokajao ili imao lose iskustvo - naprotiv!

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: Opasni ljudi na netu

#62 Post Postao/la andro »

Uhapšen jer je na internetu širio vjersku mržnju

Policija Brčko distrikta je, nakon pretresa stanova na dvije lokacije u Brčkom, identifikovala i stavila pod policijski nadzor lice A.S. (26) za koje postoji osnovana sumnja da je od 5. januara na sajtu bosnahistorija pisao nacionalno uvredljive sadržaje,

Riječ je o A .S. sinu jednog brčanskog imama, koji je kao aktivista foruma registrovan kao El Fatih cd5, razmjenjujući sa istomišljenicima informacije o "rasporedu snaga u i oko Brčko distrikta radi oružanog napada".

Kod A.S. pronađena hardverska oprema i softver sa kojom je izvršio krivično djelo "izazivanje nacionalne, rasne i vjerske mržnje, razdora i netrpeljivosti".
Riječ je o prvom slučaju otkrivanja takozvanog sajber kriminala koji se u praksi veoma teško otkriva i da je zato ponosan na policijske službenike, koji su za vrlo kratko vrijeme uspjeli ući u trag počiniocu ovog krivičnog djela.

Izvršiti ce vještačenje zaplijenjenog materijala i opreme i biti poslat izvještaj o počinjenom krivičnom djelu tužilaštvu.

Na sajtu na kome je bilo aktivno ovo lice doslovno je objavljena poruka "Za početak udariti na sela Vujičiće, Gajeve i Bukvik kao neki naš cilj i plan. Tu moramo da uništimo pravoslavne, jer ovi mogu da jave četnicima šta oni iz Maoče planiraju".

"Dobro je što je linija bošnjačkih sela od Rašljana do Broda i ulaza u grad Brčko danas homogena bošnjački i što se nije promijenila situacija. Prvo treba napasti i neutralisati naselje Grčica i Ilićka sa bijeljinske strane. Od strane Ivika i Gluhakovca napasti Grbavicu i uzeti ulice, te se tako osigurati od napada iz pravca Lončara", navodi se u strategiji koju je A.S. razmjenjivao sa izvjesnim Džekom, Drinom i Abdurahmanom.
slika
slika

Odgovori