Kazete li sta mislite?

Ponasanje.Bonton.Prijateljstvo.
Poruka
Autor/ica
Avatar
badgirl
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2649
Pridružen/a: 30 Aug 2007 02:00
Lokacija: austrija

Re: Kazete li sta mislite?

#2 Post Postao/la badgirl »

dobro je sto si joj to rekla papaya , njena mama da se brine nebi takva ni iz kuce izasla , a nekad je dobro da te neko probudi. nadam se samo da je i pomoglo .

super

Avatar
maida_20
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 6068
Pridružen/a: 05 Maj 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

Re: Kazete li sta mislite?

#4 Post Postao/la maida_20 »

a sve je to nazalost do kucnog odgoja odnosno neodgoja...

Imam osjecaj da bi danasnja djeca htjela prije "odrasti"nego sto bi trebala...

A sto se tice ovoga,mozda si Papaya dobro postupila...mozda bas neko treba da otvori oci toj djevojcici,mozda se osvijesti,tesko ali kazem mozda...

Ja joj vjerovatno ne bih nista rekla zato sto je ne poznajem,ali da je neko koga poznajem,naravno da bi mu skrenula paznju da to sto radi nije ispravno...

Avatar
_ramayana_
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 654
Pridružen/a: 09 Sep 2008 02:00

Re: Kazete li sta mislite?

#6 Post Postao/la _ramayana_ »

Mozemo se i zapitati u kakvom okruzenju zivi ta curica i u kakvoj obitelji,jer obicno djeca imitiraju svoje roditelje. Samo se pitam kakva je to majka koja dopušta takve stvari svojoj djeci,mislim da tu nema ni trunke odgoja.Dobro je Papaya sto si ovo uradila mozda se nesto i okrene u pozitivnom smjeru ali mislim da ce to jako kratko trajati, kljucni faktor u tome je samo roditelji koje ova djevojcica ocigledno nema.

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Kazete li sta mislite?

#7 Post Postao/la ra-ja »

Kazem nesto sta mislim da treba da kazem....Ali sta ko nosi kako se nosi...kako govori ...kako se ponasa...to je licna stvar i zelja svakog covjeka....

Ali ako bih primjetila da mi prijateljica ima rasporenu suknju ili fleku na bluzi...ili da joj nesto visi...ili konce po odjeci...isporen beleg ..ili pokvaren rajfesluz..ja bih joj to rekla..jer vjerujem da nezna da se to kod nje nalazi..... :(
One koje znaju same se izvinjavaju za nedostatke na sebi ...cudno ali istinito...
Djeci nikada nebih skretala pozornost..jet oni imaju svoje roditelje da vode racuna o njima....Djeca su za moj pojam samo jos djeca.....

Avatar
fikra
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 101
Pridružen/a: 08 Mar 2008 02:00
Lokacija: Austria

Re: Kazete li sta mislite?

#8 Post Postao/la fikra »

Mozda je ta djevojcica tako obucena izasla na ulicu bez znanja njezine mame,danas se djevojcice vole tako oblaciti,ja licno da je poznajem reagirala bih upozorila je,a rekla bih i njezinoj mami.Nepoznatoj bih mozda onako u sali skrenula paznju.Ali sta je danas jos normalno,kod nas u Austrji hoce da zabrane Turkinjama da nose u skolama marame, a Austrijske djevojcice skoro gole dolaze i to nikome nesmeta, da im se grudi i guzica vide to je kao moderno.Svijet prolupao hahaha.Pozzz :mrgreen:

Avatar
badgirl
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2649
Pridružen/a: 30 Aug 2007 02:00
Lokacija: austrija

Re: Kazete li sta mislite?

#9 Post Postao/la badgirl »

mogu ja vama reci da nekad nije ni jednostavno nesto reci . ja gledam neki dan neke turcine u parku ....ama ta djeca su divlja . zivotami me je bilo strah i reci da smire zivce , bacaju se kamenjem , galame , nekakve flase razbijaju , a nije mi prvi put bilo da sam rekla pa porekla . jednom me maci napo da nisam znala drugo nego pokupila djecu i kuci :roll:

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Kazete li sta mislite?

#11 Post Postao/la ra-ja »

badgirl je napisao/la:mogu ja vama reci da nekad nije ni jednostavno nesto reci . ja gledam neki dan neke turcine u parku ....ama ta djeca su divlja . zivotami me je bilo strah i reci da smire zivce , bacaju se kamenjem , galame , nekakve flase razbijaju , a nije mi prvi put bilo da sam rekla pa porekla . jednom me maci napo da nisam znala drugo nego pokupila djecu i kuci :roll:
Ja neznam gdje zivis...ali znam da na ulicama grada nevidim u toku dana uopste djecu ...Jedino kada idu u skolu onda se cuju....
Ovdje roditelji veoma paze na djecu....Inace tri godine su snjima non stop...sto veoma pozdravljam drzavu i zakon koji im je to omogucio.Onda se nastavlja obdaniste sve dok nebude sporemni za skolu...I kada krenu u skolu i tada su pod kontrolom..dali roditelja...ili produzenog boravka....
Kada se poslije skole ili subotom i nedeljom, zele igrati sa drugom djecom.to roditelj odvede dijete autom tamo u porodicu gdje mu je prijatelj, i dovede nazad kuci.....
Ma nikada do sada nisam vidjela da je neko dijete napravilo na ulici problem ,niti Njemacko niti Tursko..Uopste djece nema...pa sam se pitala gdje budu...???
Posto nedozvoljam nikome da se mijesa kako se ja oblacim..a netreba mi sufler da mi kaze kako mi se dijete treba oblaciti....Zato i ja nevolim davati savjete po tom pitanju.... :)

Avatar
Bijesanpuz
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1463
Pridružen/a: 18 Apr 2008 02:00

Re: Kazete li sta mislite?

#13 Post Postao/la Bijesanpuz »

MA djeca su danas katastrofa... Ali za sve krivim roditelje i ucitelje u skoli..
Roditelje zato sto nevode previshe racuna o tome kako i gdje dijete ide , kako mu je u skoli i slicno..
A ucitelje.. zasto ne obavijeste roditelje na vrijeme..

JA sam blizo skole, u net klubu... I za vrijeme nastave ne prodje ni jedan dan a da ja nemam po 2 ili 3 djece koja su pobjegla sa casa.. i to ne samo jednog nego cijeli jedan dan.. Rijec je o osnovnoj skoli..

A takva djeca uvijek prodju godinu.. .PA kako??.. Prije bi im ja mogao dati diplomu jer vise vremena provedu kod mene nego u skoli..

A to oblacenje.. to je katastrofa....
It's nice to be important but is more important to be nice!
Zivot je samo crtica izmedju dva datuma na nadgrobnoj ploci

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Kazete li sta mislite?

#14 Post Postao/la ra-ja »

papaya je napisao/la:
Ra-Ja je napisao/la:
badgirl je napisao/la:mogu ja vama reci da nekad nije ni jednostavno nesto reci . ja gledam neki dan neke turcine u parku ....ama ta djeca su divlja . zivotami me je bilo strah i reci da smire zivce , bacaju se kamenjem , galame , nekakve flase razbijaju , a nije mi prvi put bilo da sam rekla pa porekla . jednom me maci napo da nisam znala drugo nego pokupila djecu i kuci :roll:
Ja neznam gdje zivis...ali znam da na ulicama grada nevidim u toku dana uopste djecu ...Jedino kada idu u skolu onda se cuju....
Ovdje roditelji veoma paze na djecu....Inace tri godine su snjima non stop...sto veoma pozdravljam drzavu i zakon koji im je to omogucio.Onda se nastavlja obdaniste sve dok nebude sporemni za skolu...I kada krenu u skolu i tada su pod kontrolom..dali roditelja...ili produzenog boravka....
Kada se poslije skole ili subotom i nedeljom, zele igrati sa drugom djecom.to roditelj odvede dijete autom tamo u porodicu gdje mu je prijatelj, i dovede nazad kuci.....
Ma nikada do sada nisam vidjela da je neko dijete napravilo na ulici problem ,niti Njemacko niti Tursko..Uopste djece nema...pa sam se pitala gdje budu...???
Posto nedozvoljam nikome da se mijesa kako se ja oblacim..a netreba mi sufler da mi kaze kako mi se dijete treba oblaciti....Zato i ja nevolim davati savjete po tom pitanju.... :)

Ja se iskreno trudim evo vec godinu dana, da te bar malo razumijem. I sve pokusavam da te ignorisem al ne ide pa bog. Drugi su pametniji, ja ne mogu da ne reagujem,,,

U kojem to svijetu ti zivis?
Kako samo mozes tako nesto napisati, ja ne mogu da budem pametna...

Imas li ti uopste djecu pa da tako rezonujes? Pratis li vijesti, pogledas li koju drugu emisiju sem Sarah Connor i njen suprug Real WOrld ili kako se zove. I the best of Tokio hotel???

Njemacka je puna problema
1. nemaju dovoljno vrtica
2. skole su katastrofalne
3. nema dovoljno ucitelja
4. poslepodnevna briga o djeci? Gdje je ona?
5. djeca gladuju i u NJemackoj (raspitaj se malo http://www.kinder-armut.de/ )

Ja bih te zamolila da se ne prosipas vise kad o nekim temama bas nemas pojma. To sto si napisala za suflera (mene) to je okej, tvoje misljenje. Ali siriti ovdje Njemacka je divna i blabla, je maltene neodgovorno.
Normalno, bolje sigurno nego druge drzave, nego puno druge drzave, ali da je sjajna, to nije.
Cvrto stojim iza svojih rijeci...Sada si bas pretjerala....Dosta mi je tvojih ovakvih bezveznih tema...Vec sam posumnjala da uopste zivis u Njemackoj...Boga pitaj gdje si ti...i koliko je udaljena ona od tebe....
Nego hvataj se ba kranpe...idi krampaj ...mislim da je to za tebe zanat super....
Moje rijeci od a-z mozes provjeriti tacno....
Prvo nemas kulture niti minimum kako mozes uopste nekoga ti vaspitavat....
ili suflirati nekome..... :!:
Eto poslusacu te necu vise slusati Sarah Connor...VEC CU SLUSATI ADIDAS DIMIJE I SEOSKE LOLE STO TI SLUSAS......vidis kako si me ubijedila..... :mrgreen: cao i pozdrav svima ......


ps..Kako te nije stid ..dali si tu ,i ako si tu...da izmisljas ovakve bljuvotinje o drzavi koja te hrani....i jos vjerovatno saljed dole....O majku mu koliko vas zivi na racun Njemacke..... :!: :!: :!: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Zadnja izmjena: ra-ja, dana/u 27 Okt 2008 00:32, ukupno mijenjano 1 put.

Odgovori