Zabrana pušenja cigareta

Ponasanje.Bonton.Prijateljstvo.
Poruka
Autor/ica
Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: BEZ DIMA NEMA NI "VATRE"

#18 Post Postao/la nella26 »

Ma meni je glupost zabraniti ljudima da puše cigarete a pričaju o tome kako će legalizovati marihuanu.
Zamislite da zabrane cigare a dopuste marihuanu, pa mi pušači bi bili prisiljeni biti napušeni 0-24h :lol:
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
Bebana_de
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 6786
Pridružen/a: 11 Jan 2009 21:27
Lokacija: put u Ljubicastom

Re: BEZ DIMA NEMA NI "VATRE"

#19 Post Postao/la Bebana_de »

bas me zanima koji je to ukus ,,dima u ustima ili dusniku,,,vise ne znam ni kako da se izrazim,,,
ne razumijem ni kad kazu moram da jednu zapalim da se smirim,,, [eusa_think.gif]

pored moji pusaca u kuci ja mogu samo reci da osetim neku gorcinu...
jeR zaista vama to ima dobar okus,,,?
Jedan Zivot gde,prestajem Ja,gde pocinjes Ti
jedna Ljubav,gde stali smo Mi gde sad su Drugi


http://www.youtube.com/watch?v=BpgmT9u0fDM

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Zabrana pušenja cigareta

#20 Post Postao/la nella26 »

Evo basista je predložio temu ali neće da je postavi odnosno ima malih "problema" pa ne može a meni se učinila zanimljivom pa evo da malo prodiskutujemo o tome.

Da li uopšte konzumirate cigarete i šta mislite o zabrani pušenja na javnim mjestima.
Naime, poznato je da je zabranjeno pušenje cigareta u bolnicama, školama i sličnim javnim ustanovama ali od prošle godine je u Hrvatskoj zabranjeno i u zatvorenim objektima tipa kafića i restorana, ovu nehumanu akciju su pokrenuli nepušači kojima smeta dim [Happy.gif]
Podržavate li ovo?
Ja ne :!: zato što sam i sama pušač, i ovo mi se ustvari čini jako glupim, postoje kafići i restorani u kojima ima odjel za nepušače pa neka idu tamo a ne ljudima kavariti ćejf.
Kad bi to i ovdje bio zakon ja stvarno ne znam šta bih, vjerovatno ne bih ni išla nigdje na kafu jer mi kafa bez cigare dođe kao kazna
Zadnja izmjena: Gost, dana/u 29 Aug 2009 13:50, ukupno mijenjano 1 put.
Razlog: spojene teme
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: Zabrana pušenja cigareta

#23 Post Postao/la sabinax »

vidovita_dzemila je napisao/la:
u Hrvatskoj zabranjeno
izgleda da će ukinuti zabranu.
ranije sam se izjašnjavala pa ne bih da ponavljam.
uglavnom nisam za to da se zabranjuje na javnim mjestima
Nazalost da...dolazi do izmjene zakona ali pitanje je do koje mjere, pretostavljam da ce biti samo to da se u kabinama za pusenje moze i sluziti pice...
ne bih voljela da ugostitelj odabire koji ce biti za pusace a koji ne...jer vjerujem da ce opet biti vise pusackih kafica
meni je dopustivo da se pusi na otvorenom (doduse neki dan je zena zapalila na plazi i meni dim direktno u nos...bas me to nervira) ali u zatvorenim objektima nisam za pusenje nikako
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
basista
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2094
Pridružen/a: 19 Aug 2009 00:17

Re: Zabrana pušenja cigareta

#24 Post Postao/la basista »

Prije svega,ja mislim da je progon pusaca,nekulturna stvar..
Nikako mi nije jasno,kakve veze imaju predvodnici te kampanje sa mojim zdravljem..
Nela rece,kafa bez cigare,kao kazna..ma moze to i narodski receno.. Kafa bez cigare ko dzamija bez munare.. Posebna tema je pojam "javno mjesto". Citao sam u novinama,da su u Njemackoj,vlasnici barova strajkovali zbog ovog zakona jer im se promet prepolovio. I ovdje ce tako biti.. Ko normalan,pije kafu bez cigare??
Ko zna..? Mozda je ovo samo igra koju vode drzavne vlade raznih zemalja,da sto vise prihoda,namaknu u budzet.. Jer cigare u EU su jako skupe..lafo,ko zeli da ih kupuje,nek plati za unistavanje zraka..
A te vlade i jesu najvise odgovorne za rupetinu u ozonskom omotacu. Da bar hoce,naplaceni novac investirati u razvoj cistijih tehnologija,,pa hajde de..nego oni kazu da nocima ne spavaju zbog velike brige o nasem zdravlju,,ili novcu??
Jednom ce i ovaj aspekat,izaci na vidjelo..jer je najlogicniji..
Ili mozda,neko od vas,zna neku vladu koja ne haraci novac nego ga poklanja??

Odgovori