Zašto su ljudi zli?

Ponasanje.Bonton.Prijateljstvo.
Poruka
Autor/ica
Avatar
maida_20
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 6068
Pridružen/a: 05 Maj 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

Zašto su ljudi zli?

#1 Post Postao/la maida_20 »

Zašto su ljudi zli?
Šta ih to čini zlim?

A ako ne mislite da smo zli...Å¡ta je to onda dobro u nama?

Nesvjesno ili svjesno činimo greške i povrjeđujemo ljude oko sebe , pa se pitam da li smo nesposobni da prepoznamo posljedice svog lošeg djelovanja?
Ili nam je možda dovoljno znati da nismo gori od svojih "komšija"?

Možda je sve stvar odgoja...
Možda općenito situacija u kojoj se nađemo tjera čovjeka da bude zao...

Ponekad mislim da je oskudijevanje od osnovnih životnih potreba pokretač zlih čovjekovih postupaka...
Ali tu je i ljudska pohlepa...

Å ta vi mislite o tome?

Avatar
odysseus
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 1970
Pridružen/a: 20 Nov 2008 21:29
Lokacija: Medju javom i med snom

Re: Zašto su ljudi zli?

#2 Post Postao/la odysseus »

Maida ja neznam sta bih rekao,da nas ima i ovakvih i onakvih...to stoji,zbog cega je to tako,e to je vec"visa matematika" za mene!Nego evo jedan lijep citat od Mese Selimovica na tu temu:"Ljudi se u stvari boje,zato su surovi.Napad je odbrana koju naredjuje opreznost,i tako nema lijeka surovosti,jer nema lijeka ljudskoj nesigurnosti!"
Svijet moje maste! I igra moga duha!

Covjece,gospodar si svojih rijeci dok ih ne izgovoris,a kad ih izgovoris postajes njihov rob!

Kakva bi samo tisina nastala kad bi ljudi govorili samo ono sto znaju!

Kakve su ti misli,takav ti je zivot!

Avatar
badgirl
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2649
Pridružen/a: 30 Aug 2007 02:00
Lokacija: austrija

Re: Zašto su ljudi zli?

#4 Post Postao/la badgirl »

Neznam , ali mislim da se kao zao ili dobar covjek rodis. Mislim mozes ti neku masku nabaciti kroz zivot, jer te je isti na to natjerao , ali kad dovoljno duboko pogledas vidi se prava istina i mislim da je to urodjeno , nepromjenjivo , nepopravljivo .
Ali opet zao i zao nije isto , kao sto dobar i dobar mogu biti dvije razlicite price.
Voli me kada to najmanje zasluzujem !!!!
http://de.youtube.com/watch?v=GAB20l0j8 ... re=related

Avatar
badgirl
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2649
Pridružen/a: 30 Aug 2007 02:00
Lokacija: austrija

Re: Zašto su ljudi zli?

#6 Post Postao/la badgirl »

papaya je napisao/la:Ne bih se slozila draga badgirl...

Svaki je covjek rodjen sa sansom na dobar zivot. Cak i oni najgori, najgori ljudi koje znamo, cak i oni su nekada bili slatke, mirisljave bebe.

U djetinjstvu se onda oblikuje karakter.
Ako dijete bude maltretirano psihicki i fizicki cijeli zivot, ako ga stalno ponizavaju, ako ne osjjeti njeznosti i ljubav, onda kao odrastao covjek ne vidi vise nista lijepo na ovoj zemlji.

I zato je zao.
Nekim djelom imas pravo ,no mislim da ima sigurno i dio urodjenosti i genetike i nemora biti da ako si maltretiran da ces postati zao ili isti kao oni koji su te maltretirali ili da nemozes vidjeti ljepotu svjeta koji oko nas postoji .No imas pravo i tim putem se moze postati zao.
Voli me kada to najmanje zasluzujem !!!!
http://de.youtube.com/watch?v=GAB20l0j8 ... re=related

Avatar
badgirl
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2649
Pridružen/a: 30 Aug 2007 02:00
Lokacija: austrija

Re: Zašto su ljudi zli?

#9 Post Postao/la badgirl »

gogi , nisu tacke vec IMANSKI SARTI [Happy.gif] ....evo opet vjera :D
Voli me kada to najmanje zasluzujem !!!!
http://de.youtube.com/watch?v=GAB20l0j8 ... re=related

Avatar
PIRAT_SA_KARIBA
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 4009
Pridružen/a: 03 Dec 2008 23:37
Lokacija: Na moru

Re: Zašto su ljudi zli?

#11 Post Postao/la PIRAT_SA_KARIBA »

Mi tu ljudska bica nemozemo odgovorit na to pitanje,zli ljudi [Real mad.gif] postoje otkako je nastao svijet,i bice ih [Real mad.gif] dok je svijeta!
slikaslikaslika

hamdija69
Pocetnik
Postovi: 10
Pridružen/a: 27 Okt 2008 11:25

Re: Zašto su ljudi zli?

#13 Post Postao/la hamdija69 »

Psacu da se malo priblizim temi mada je teska kao kamen ali videcemo.
Takav vakat doso jer nisu ljudi ti koji su krivi zato ali jest neimastina i sejtan koristi njihovu bijedu ocaj da zavlada njima dosao je vakt da ti je rodeni brat zavidan ako imas ti bolju veceru neg on ali stabi takav vakat sjecam se stari ljudi kada su govoril tesko se vremena kada deca decu pocnu radat kada decu pocnu zubi bolit itd dosao je taj vakat vidimo otimacina na svkom mestu nepostivanje stariji nepostivanje roditelja i to je cin danasnje zlobe ljudi rece jednom u PRSCU na AJVETOVCI Ismet BUSATLIC kaze kada je stomak gladan dadni mu 1kg hljeba ako je jos glada dadnimu jos koju kilu ali kada su oci gladne njih nikada zasititi nemozes i to je istina jer sejtan vlada insanima jer smo se toliko odmakli od vijere od temelja kulture prepustili se ulici odnosno sejtanu da nas vodi vidis izadi na ulicu i sve ce ti biti jasno da sada sejtan hoda izmedu nas i on stvara smutnju zavidnost netrpevitost zlobu medu insanima jedan ocit primjer su politicari u valadi koji kupe samo sebi i daj im sto vise nikada im dosta to su voditelji zlobe i zavidnosti akome razumijete sta vam zelim reci

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Zašto su ljudi zli?

#14 Post Postao/la paparaci »

mislim da je to rezultat nedostatka paznje i ljubavi u djetinjstvu i jos ako su mu oba roditelja nasilna. zatim okolina u kojoj je ta osoba odrasla i osobe s kojima se druzi(la). sve to mnogo utjece na licni razvoj jedne osobe.

Odgovori