Koliko vam je bitna ljubaznost uposlenika javnih ustanova?

Ponasanje.Bonton.Prijateljstvo.
Poruka
Autor/ica
Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: Koliko vam je bitna ljubaznost uposlenika javnih ustanova?

#17 Post Postao/la andro »

Apsolutno i bez imalo opravdanja smatram da uposlenici javnih ustanova moraju da budu ljubazni , da im stranke moraju biti na prvom mjestu jer oni su tu zbog stranki .Naravno da ne trebam da spominjem da bi po nekim propisima svi ti uposlenici morali da budu akreditovani. Uz konstataciju da i ja sam radim u jednoj takvoj ustanovi i da na neki nacin dolazim u kontakt sa ljudima , ipak moramo profesionalnost staviti na prvo mjesto.Naravno u mojoj ustanovi zato i postoji poseban odjel koji se sastoji od uposlenika kao i neovisnih clanova, a to je odjel za zalbe i prituzbe gradjana, i koji vjerujte radi i funkcionise veoma dobro. Na zalost i ja licno sam bio zrtva i svjedok sam bio X puta gdje ti uposlenici jednostavno stranku ignorisu ili ponize na neki nacin . Da ne duzim ti uposlenici bi trebali da imaju i da konstantno prolaze edukativne kurseve o odnosu prema strankama.
slika
slika

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Koliko vam je bitna ljubaznost uposlenika javnih ustanova?

#18 Post Postao/la nella26 »

Uvijek mene hoče ti pehovi sa raznim uposlenicima [Happy.gif]
Danas odem na studentsku službu po potvrdu apsolvature i radi od 13 do 14.30h.
U red stala oko 13.30, taman došla na red ispred mene još neki momak kaže gospodža ne radimo više sutra dođite (a nas još 4-5 stoji) baš mi povuče živac kad sam joj otersala da mjesec dana čekam da se ona vrati sa godišnjeg i da mi ne pada na pamet da dolazim sutra da će mi to odmah završiti ona sva fina "evo odmah ću ja vama to završiti, ako je do mene ma nema problema samo sekundu.." itd. i dobih je konačno [Happy.gif]
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
basista
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2094
Pridružen/a: 19 Aug 2009 00:17

Re: Koliko vam je bitna ljubaznost uposlenika javnih ustanova?

#19 Post Postao/la basista »

Licno ne volim da ganjam papire. Mda nikad nisam imao nekih vecih problema u vezi s tim ...al etoo.. Ne vilim pa ne colim.
Radije bih da cijeli dan,radim fizicke poslovenego da cekam negdje u nekom redu,da bih dibio papir,na kojem po ko zna koji pput,pise da sam ja jedini ja na svijetu i niko vise.. Nije li to apsurdno??
Kao da mi neki cato mora dozvoliti da ja budem ja.
Gledano iz gorshtackog ugla,bas je pusiona,kad covjek mora da skuplja gomilu papira za neke uglavnom normalne stvari.
Sluzbenici i nisu toliko neljubazni koliko su odsutni sa svojkih radnih mjesta,
Kad god im navratim,oni imaju pauzu... Tja! Vjerovatno moraju da se pate sa ishranom jer valja njima svaki dan pojesti onih tricavih 15 km toplog obroka.

Odgovori