Amok

Ponasanje.Bonton.Prijateljstvo.
Poruka
Autor/ica
ADMIN_BOL-CHAT.DE

Amok

#1 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

Jedna vijesti koja je uzdrmala po treci put Njemacku a po nekoliko puta USA
Napadac koji napravio masakr u pucnjavi u srednjoj skoli u Winnendenu, u regiji Baden-Württemberg u blizini Stuttgarta, ubio se, tako da se ukupan broj mrtvih ukljuxujuci napadaca je 16.
Sve je pocelo oko 9.30 ujutro kada je napadac odjeven u crno upao u skolu, otvorio vatru i nasumce poceo pucati po ucenicima u skoli.
Usao je u dva razreda i pucao po hodniku.
Jedna se nastavnica postavila se ispred vrata drzeci ih i pri tom ubijena kroz hitce koji su prosli kroz vrata,najvjerovatnije ce biti i proglasena je Herojoem zrtvujuci i dajuci svoj zivot da bi spasila druge
Polizei je u roku od 2 minute bila na mjestu zlocina i uspijela da spreci daljnje krvoprolice na tom mjestu
Prema informacijama internim i poznato policijii zrtve u prvoj ucinonici bili totalno iznenadjeni ukupno pet djevojcica neki cak su pronadjeni sa olovkama u rukama
u daljnjem toku do 15 minuta je na lice mjesta mobilisano 240 Policajaca a do pola sata 1500 ljudstva je bilo na raspolaganju
Inace Tim Ketschmeier (ubica) potice iz jako ugledne i bogate porodice u tom mjestascu
Uzrok i razlog se jos razmatraju

Avatar
maida_20
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 6068
Pridružen/a: 05 Maj 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

Re: Amok

#2 Post Postao/la maida_20 »

nevjerovatno... [wow.gif]

Pitam se zašto baš u školu?

Ma nema ovo je da se naježiš...

Avatar
badgirl
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2649
Pridružen/a: 30 Aug 2007 02:00
Lokacija: austrija

Re: Amok

#3 Post Postao/la badgirl »

ja stvarno nisam mogla svojim usima vjerovati kada sam cula ...ma uzas , sve kontam ..nedo bog ..ma nesmijem ni zamisliti da mi je dijete u toj skoli ...


nego ja sam mislila da je i on ucenik u toj skoli ....???


pa kuda ce bas u skolu majko mila
Voli me kada to najmanje zasluzujem !!!!
http://de.youtube.com/watch?v=GAB20l0j8 ... re=related

ADMIN_BOL-CHAT.DE

Re: Amok

#6 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

Po mojim saznanjima on je tu skolu pohadjao prije godinu dana i zavrsio
i krenuo je na kaufm.ausbildung
Zbog cega hmmm jos se nezna neke zrtve je hingerichtet pucanjem u glavu
I sve zrtve ga nisu poznavale
Roditelji su mu uhapseni zbog rasvjetljavanja slucaja otkud mu oruzje navodno da mu je otac imao kolekciju naoruzanja (tacnije 15) i bio je clan lovackog drustva.
Ali se saznalo da je oruzje bilo zakljucano u sefu
Samo jedan pistolj se nalazio u spavacoj sobi koji se prepostavlja da je i corpus delikti
Postavlja se pitanje s obzirom da su pronadjeni mnogi magacini municije odakle im je porijeklo,da li ce roditelji odgovarati zbog paragrafa § WaffG Zakona

ADMIN_BOL-CHAT.DE

Re: Amok

#8 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

Amok je termin za ljude koji imaju slijepu ljutnju koji to desponiraju kroz napad.
To su je jedna psihicka extremna situacija koja kroz nezadovoljstvo i ne uspijeh osobe pada u jednu vrstu transa koja u vecini slucajeva te amnezije ide i sebi da naskodi tako ida zvrsi i samoubistvo ili izprovocira ubistvo od policije
Taj fenomen u Europu je stigao od USA a mislim da je jedan od faktora bas to obozavanje i etikeitiranje (biti cool) Europljana prvenstveno Nijemaca prema Americi.
Pa se i takve stvari nasledjuju...nazalost!

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: Amok

#9 Post Postao/la sabinax »

ja mislim da je taj mladic bio duboko poremecen i ostecen, sta odgojom a mozda se takav i rodio (vjerujem da se radaju ljudi s greskom) steta je samo sto to psiholozi i psihijatri u skoli nisu primjetili...jer vise nitko ne gleda pojedinca....
neizmjerno mi je zao te neduzne djece i njihovih roditelja i slucajnih prolaznika

neki ljudi su naprosto hodajuce bombe....postoji samo trenutak kad ce planuti
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Amok

#10 Post Postao/la beca »

Boze sacuvaj!

Pročitah da je on završio istu školu u kojoj se desilo krvoproliće, sigurno ima veze sa psihološkim trenutkom koji je nekad doživio i nikad ga nije uspio potisnuti iz sebe...

Jadna djeca i njihovi roditelji...

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: Amok

#13 Post Postao/la sabinax »

ma klinci previse gledaju nasila na TV-u ...misle da je ubijanje igra [huh.gif]
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Amok

#14 Post Postao/la beca »

ja opet mislim da je u pitanju jaka trauma iz djetinjstva

Odgovori