Amok

Ponasanje.Bonton.Prijateljstvo.
Poruka
Autor/ica
Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: Amok

#16 Post Postao/la sabinax »

pa hajde moze se tako i reci...povezano je, ako si losa majka nece te biti briga sta ti djete gleda i kakve mu igrice podmeces pod nos, djete ce se ionako osjetiti zapostavljeno...i jedno vodi drugom, kad se desi sra*e onda je vec kasno
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Amok

#18 Post Postao/la beca »

hypnose je napisao/la:Strasno .....kakva vremena dolaze bojace se roditelji kad su im djeca u skoli i strepiti dali ce se vratiti kuci..


Kad se tako sto dogodi krivim iskljicivo roditelje.....jer nisu posvetili dovoljno vremena svome djetetu, ja bih i njih pozvala na odgovornost
ja se ne bih slozila...postoje roditelji koji sa puni paznje odgajaju svoje dijete, nauce ga svemu sto bi trebalo znati, i ono opet krene nekim drugim putem...moze se desiti da je tako...mi mozemo samo reci ne daj Boze da se to desi nasem djetetu, dzaba je nama odgoj i sve lijepo sto se moze uraditi, kada se u nekim situacijama na psihu ne moze utjecati....bozije davanje, psiha, sta vec...

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Amok

#20 Post Postao/la paparaci »

meni je iskreno zao sve te zrtve tog manijaka i saucesce s njihovim familijama i bliznjima!
kao sto je vec papaya rekla, nije to prvi put da se tako nesto desilo! ja ne razumijem zasto je to uradio, jer je on vec prije godinu dana zavrsio skolu. u skoli su i nastavnici i djaci potvrdili da taj momcic nije ni u kom pogledu negativno ili lose djelovao, naprotiv bio je cak i jako dobar u nekim predmetima. nije poznato da je "zlostavljan" od strane bilo koga ili da je bio "outsider", tako da je to njegovo zlodjelo bas ne logicno i sokirajuce. jedino sto je primjetno, jeste, da je vecina njegovih zrtvi, zenskog spola. sad da li to nesto znaci.....

ma kao sto laff kaze, to je sve utjecaj amerike. kopiraju ih po svemu - pocevsi od odjece, muzike, ponasanja do ovog zlodjela! ova omladina je toliko udarena u glavu, da je to neopisivo - a roditelji im jos vise! koliko se puta pitam, pa imaju li ti roditelji oci, usi, osjecaje, pameti?!!!!

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Amok

#21 Post Postao/la beca »

papaya je napisao/la:Da beci, imas pravo, mnogo toga utice na djecu.
Ali mi kao roditelji MORAMO to da primjetimo, ako nam se djeca promijene

to svakako, jer se nista ne desava preko noci....

ma ne daj Boze, eto sta da se kaze...

ADMIN_BOL-CHAT.DE

Re: Amok

#25 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

Danas su racije potecionalnih ljudi koji su nekada bilo gdje izrazili zelju za ovakim cinom...
Sve skole u BRD su pod observacijom policije iz straha domino efekta
Policiske snage su date pod alarm vanrednog stanja koje po meni mislim da ce trajati par dana!
Tako od danasnjeg slobodnog dana nema nista :roll:
Vezano za krivnju i odgoj naravno da roditelji snose dio krivice ali ovom fenomenu u prilog idu i druge okolnosti.
Smatram cak da roditelji snose po najmanje,jer neznaju kako s tim problemom da se nose.
Najveci krivac od mnogih su brutalne video igre cak postoji igra na trzistu (naziv je nesto slicno amok)
ali uvijek nesto treba da se desi :idea: da bi se reagovalo :|

ADMIN_BOL-CHAT.DE

Re: Amok

#27 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

papaya je napisao/la:Tim je bio depresivan i jednog prijatelju sa chata je dan prije masakra obavijestio sta ce da ucini.
Nije istina!

I naravno da je najlakse reci da su video igrice krive...
kad prava istina isuvise boli
A kakva istina?

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Amok

#29 Post Postao/la paparaci »

nisam misljenja da su krive videoigrice za to! pa igrao sam i ja jedno vrijeme counter strike i slicne igrice, pa JOS [Happy.gif] nikog nisam ubio [laugh.gif]

pa samo kad uzmem za primjer BiH, gdje djeca gledaju sve filmove, bez ikakvog ogranicenja. ovdje u Njemackoj bolje poznato pod skracenicom FSK. takodjer igraju sve igrice. dok je kod nas u selu bio internet klub, djeca su igrala na 5 kompjutera, povezani jedni s drugima igrice poput "call of duty", gdje jedni druge ubijaju. a svako od njih deset puta lakse moze doci do oruzja bilo koje vrste i belaj kakav da napravi - sto se nikad nije desilo!
hocu reci da su roditelji vecinom krivi za takva desavanja, jer slabo vode racuna o djeci! slabo se interesuju za njih tj. s kim se druze, gdje izlaze, sta ih zanima, itd.

a pogotovo ovdje na zapadu - tacnije u Njemackoj je stanje uzas!ova nova, mladja generacija, je toliko razmazena, raspustena i silovna, jer im se "sve gura u gujcu".

Odgovori