Po cemu vrednujete ljude

Ponasanje.Bonton.Prijateljstvo.
Odgovori
Poruka
Autor/ica
Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Po cemu vrednujete ljude

#1 Post Postao/la beca »

Za sebe slobodno, bez ikakvog pretjerivanja, mogu reci da sam pravi filantrop...
Volim upoznavati ljude, razmjenjivati sa njima misljenja, a ono po cemu ih vrednujem jeste ono sto oni nose u sebi, dakle, osoba koja ima dovoljno ljudskosti u sebi je za mene dovoljno dobra osoba, bez obzira na vjeru, finansijsku situaciju, jezik i ostalo po cemu se danas ljudi diferenciraju....

Sve te vrednote padaju u vodu, kada shvatimo da je neko dvolican i da nas laze...

Jeste li ikad bili u prilici da sjedite sa osobom koja vas laze u oci, i sta ste joj rekli, da li ste uopce reagovali....

Ja obicno nista ne kazem, ali sam svjesna situacije u mojim ocima ta osoba vise nije kao sto je bila....npr. drugarica kaze platila majicu 80 km, sljedece sedmice izleti da je istu dobila na poklon..........Sve mogu shvatiti u zivotu, ali svjesno nastojanje da neko nekoga laze za gluposti, to mi nikada nece biti jasno................

Uvijek sam se slagala sa ljudima koji su otvoreni, spontani i koji ne glume ono sto nisu, jednostavno ne volim i jedino ne mogu zdravo komunicirati sa manipulatorima i osobama koje sebe dizu previsoko....

Avatar
Bebana_de
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 6786
Pridružen/a: 11 Jan 2009 21:27
Lokacija: put u Ljubicastom

Re: Po cemu vrednujete ljude

#4 Post Postao/la Bebana_de »

Ja cenim ljude po karakteru,
druzim se sa svima nije mi vazno ni ko je ni sta je,,,nikad ne gledam matrijalno,verski ili koje su farbe,,,vazno mi je da je iskren ,, a to brzo ustanovim prilikom razgovora,jer,ako vidim da stalno zapinje i govori hmmm ili razvlaci reci to je za mene vec pisi propalo je,,,
nije mi problem reci mu u lice sita sam tvojih lazi,vrlo sam direkt,tako volim da su i prema meni ,,,,
Jedan Zivot gde,prestajem Ja,gde pocinjes Ti
jedna Ljubav,gde stali smo Mi gde sad su Drugi


http://www.youtube.com/watch?v=BpgmT9u0fDM

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Po cemu vrednujete ljude

#5 Post Postao/la paparaci »

meni je sasvim svejedno o kakvoj je se osobi radi tj da li je klosar, prosijak, drogeras, bogatas, fakultetlija, itd. mogu sa svakim i ne gledam uopste na ovo navedeno. jer od svake od navedenih osoba mozes nesto poucno da izvuces! vrednujem ljude po njihovom karakteru, ponasanju i djelima!
a to sto navodis za laganje u lice, pa zavisi o kome se radi i zavisi od situacije. inace sam mirne prirode i znam stosta da precutim, ali znam kako cu dalje. dok ako sam bas dobro nervozan ili razdrazen nesto, onda i saspem odmah u facu ono sto bi inace najvjerovatnije precutio. sve hajd i nekako moze i prolazi na neki nacin, ali ne volim kad me neko pravi budalom ili to pokusava! [Real mad.gif] [onfire.gif]

Avatar
JAS
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1183
Pridružen/a: 07 Okt 2008 02:00
Lokacija: Macedonia

Re: Po cemu vrednujete ljude

#6 Post Postao/la JAS »

naravno po vrlinama a i manama...

Avatar
nnejra
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7303
Pridružen/a: 15 Apr 2009 19:48

Re: Po cemu vrednujete ljude

#7 Post Postao/la nnejra »

Ljude vrednujem po njihovim djelima i namjerama. Dvolične osobe ne volim u svom okruženju, kao ni sebične. Imala sam sreću , barem do sada, da jako dobro procjenjujem ljude tako da nisam imala većih razočarenja.

Avatar
mickey
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 615
Pridružen/a: 26 Mar 2008 02:00
Lokacija: Afghanistan

Re: Po cemu vrednujete ljude

#8 Post Postao/la mickey »

ničem, zavidan sam. imam česti osjećaj u sebi da mi je neko kompetencija.
ne želim da itko drugi uspije.

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Po cemu vrednujete ljude

#9 Post Postao/la nella26 »

Ljude vrednujem na osnovu njihovog karaktera a brzo procijenim i karakternu osobu i manipulatore i lažove.
U krugu mojih prijatelja i poznanika ima i jako utjecajnih i obrazovanih ljudi kao i sasvim običnih, bitno mi je kakav je neko kao osoba a sto fakulteta ne može te napraviti čovjekom ako si ti kreten.
Najviše mrzim ljude koji lažu i petljaju, jer tada imam osjećaj da mi hoće poniziti inteligenciju i ne mogu prešutjeti istim ma kakav ishod bio.
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
basista
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2094
Pridružen/a: 19 Aug 2009 00:17

Re: Po cemu vrednujete ljude

#10 Post Postao/la basista »

.. Procjenu o tome,kakav je neko..kao osoba,
poslovno ili privatno,donosim UVIJEK sam.. Nikada se ne oslanjam na misljenja drugih. Prihvatzam samo cinjenice o toj osobi koju procjenjujem.
jer ako neko mislio da je to losa osoba.. ili da je iz nekih razloga treba zaobici.. ne mora znaciti da i ja tako trebam misliti.
Svi smo mi razlicitih mentalnih sklopova pa prema tome,ljude procjenjujemo razlicito.
Bas kao sto i Dzemka rece,bitna je i fleksibilnost.
Ja licno,mogu privatno,druziti se sa svakim..ili skoro svakim.
Uvijek se ima sta popricati i razmijeniti iskustva ili doznati nesto.
Naravno da sam oprezan kada imam u vidu,da sam u drustvu nekog mutnog tipa.
U poslu sam malo drugaciji.. U mojoj blizini,lijencine ne mogu biti..
Dosada sam ih "razgrnuo" na desetine.,
Stvarno vazi ona izreka : Kakav si kao radnik,takav si i kao covjek.
To bi trebalo imati na umu.

Odgovori