Crna hronika

Ponasanje.Bonton.Prijateljstvo.
Poruka
Autor/ica
Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: CRNA HRONIKA

#181 Post Postao/la andro »

beca_jovi je napisao/la:Zbog hrane iz fast fooda

Otrovani studenti iz sarajevskog doma Bjelave

Oko 30 studenata iz studentskog doma "Bjelave" u Sarajevu otrovalo se hranom iz obližnjeg fast fooda, a njih 12 je zadržano na hospitalizaciji na Kliničkom centru na Koševu.

Najvjerovatnije se radi se bakteriji salmonela, a gril ispred Studentskog doma je sinoć zatvoren, potvrdila je za naš portal Biljana Jandrić, portparolka Kliničkog centra Univerziteta u Sarajevu.

"Svi pacijenti imaju simptome kao što su povišena tjelesna temperatura, jaka glavobolja, učestala stolica i povraćenje. Kako inkubacioni period traje oko 24 sata, očekujemo da će na kliniku stići još veći broj otrovanih", kazala je Jandrić.

Direktor domova doktorima je potvrdio da se u sobama u domu nalazi jedan broj studenata koji imaju slične simptome.

Otrovani studenti na Klinički centar na Koševu primljeni su jučer poslijepodne.


Bakterija salmonela uzrok je trovanja hranom građana u Sarajevu u fast-fudu "Meli" pored studentskog doma Bjelave, potvrdili su rezultati mikrobiološke analize uzoraka. Glasnogovornica KCUS-a Biljana Jandić kazala je da su dosad na Klinici za infektivne bolesti pregledane 43 osobe sa simptomima trovanja. Hospitalizirano je 17 osoba, dok je troje odbilo ostati u bolnici. Jandrić navodi da se danas javilo i petero djece, učenika osnovne škole, sa istim simptomima. Svi su konzumirali hranu u spomenutom fast-fudu.
slika
slika

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: CRNA HRONIKA

#182 Post Postao/la nella26 »

Poginula braća Elmin i Eldin Morina
elmin%20i%20eldin[1].jpg
elmin%20i%20eldin[1].jpg (51.19 KiB) Pogledano 1115 puta.
Braća Elmin (17) i Eldin Morina (16), porijeklom iz BiH, poginuli su u srijedu u 7.20 sati po američkom vremenu, nakon što su automobilom "golf" udarili u školski autobus u blizini Srednje škole "Nort Kenjon" u gradu Feniks u Sjedinjenim Američkim Državama.

Roditelji stradalih mladića su '90-ih godina prošlog vijeka napustili BiH i sreću potražili u SAD.

Kako prenose tamošnji mediji, prizor na mjestu nestreće bio je stravičan. Kompletna prednja strana automobila podletjela je pod autobus, a vatrogasci su morali koristiti specijalnu opremu kako bi iz vozila izvadili dva tinejdžera.

Mladići su se, prema pisanju američkih medija, pri velikoj brzini zabili u bočnu stranu autobusa u kojem, srećom, nije bilo putnika. Vozač autobusa prošao je bez povreda.

Vozač Elmin Morina poginuo je na licu mjesta, dok je Eldin prevezen u bolnicu u kritičnom stanju. On je u popodnevnim satima skinut s aparata koji su ga održavali u životu.

Beživotno Elminovo tijelo ostalo je zaglavljeno u automobilu satima prije nego što su ga vatrogasci uspjeli izvući ispod autobusa.
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: CRNA HRONIKA

#186 Post Postao/la andro »

Sinoc u Zenici je jos jedan mladi zivot ugasen . djevojka 18 godina poginula je u saobracajnoj nesreci .
slika
slika

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: CRNA HRONIKA

#187 Post Postao/la beca »

andro je napisao/la:Sinoc u Zenici je jos jedan mladi zivot ugasen . djevojka 18 godina poginula je u saobracajnoj nesreci .

:(

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: CRNA HRONIKA

#188 Post Postao/la andro »

Tako sam tuzan , jos ne mogu da dodjem sebi jer sam bio na licu mjesta , zalosno . Kretala se kao pjesak , a ponasanje vozaca koji je upravljao vozilom koje je imalo kontakt sa poginulom djevojkom je za povracanje , ogorcen sam da ima i takvih ljudi , da ne povjerujes .
slika
slika

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: CRNA HRONIKA

#189 Post Postao/la beca »

vjerujem ti....a ti najbolje znaš, da ti ja ne kažem, da to ne smiješ uzimati ka srcu....jesmo mi ljudi od krvi i mesa, ne možemo protiv osjećaja, ali to je tvoj posao, takve stvari moraš zaboravljati i izbaciti iz glave....

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: CRNA HRONIKA

#191 Post Postao/la andro »

beca_jovi je napisao/la:vjerujem ti....a ti najbolje znaš, da ti ja ne kažem, da to ne smiješ uzimati ka srcu....jesmo mi ljudi od krvi i mesa, ne možemo protiv osjećaja, ali to je tvoj posao, takve stvari moraš zaboravljati i izbaciti iz glave....
ma bio sam na bezbroj nesrece sa povrijedjenim i poginulim ali ovo me je sinoc nesto posebno potreslo
slika
slika

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: CRNA HRONIKA

#192 Post Postao/la andro »

vidovita_dzemila je napisao/la:ima andro ima. ja to najbolje znam
dzemila znam o cemu govoris , citao sam davno sta si pisala vezano za isto , razumijem te u potpunosti
slika
slika

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: CRNA HRONIKA

#193 Post Postao/la beca »

andro je napisao/la:
beca_jovi je napisao/la:vjerujem ti....a ti najbolje znaš, da ti ja ne kažem, da to ne smiješ uzimati ka srcu....jesmo mi ljudi od krvi i mesa, ne možemo protiv osjećaja, ali to je tvoj posao, takve stvari moraš zaboravljati i izbaciti iz glave....
ma bio sam na bezbroj nesrece sa povrijedjenim i poginulim ali ovo me je sinoc nesto posebno potreslo

:( možda zato što je svježe :(

drži se druže

Odgovori