Crna hronika

Ponasanje.Bonton.Prijateljstvo.
Poruka
Autor/ica
Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: CRNA HRONIKA

#226 Post Postao/la im_ex »

[huh.gif]

Trebinje: Poginuli otac i dvije kćerke

Otac i dvije kćerke poginuli su u teškoj saobraćajnoj nesreći koja se dogodila večeras na putnom pravcu Gacko - Avtovac.
U Okružnom tužilaštvu Trebinje Srna saznaje da se nesreća dogodila oko 17.00 časova, kada je njihov automobil naletio na buldožer.

Prema nezvaničnim saznanjima, otac je stradao na licu mjesta, dok su kćerke preminule na putu prema bolnici.
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: CRNA HRONIKA

#227 Post Postao/la im_ex »

Hrvatska
Pronađeno tijelo mladića koji se oprostio na Facebooku


Mrtvo tijelo 17-godišnjeg mladića Ivana Cindrića iz Starih Mikanovaca pored Vinkovaca u Hrvatskoj, kojeg od četvrtka traži hrvatska policija, GSS i lokalni mještani pronađeno je danas.
Mladić je na internetskoj stanici Facebook ostavio oproštajno pismo te je otišao od kuće. Uzrok smrti za sada je nepoznat.
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: CRNA HRONIKA

#228 Post Postao/la andro »

Dvije djevojke poginule u saobraćajnoj nesreći kod Zenice
Do nesreće došlo prilikom sudara automobila Audi A4 i Fiata

Dvije osobe smrtno su stradale u teškoj saobraćajnoj nesreći koja se dogodila sinoć oko 23.00 sata na magistralnom putu M -17, u mjestu Pečuj, kod Zenice.

U nesreći učestvovalo je putničko vozilo "Audi A4", registarskih oznaka Republike Slovenije, CE-H3-14L, kojim je upravljao H.A. iz Zenice i putničko vozilo "Fiat", registarskih oznaka K60-K-577, kojim je upravljala A.A.,rođena 1983. godine iz Zenice,koja je tom prilikom smrtno stradala, kao i suvozač iz vozila "Fiat",M.A.,rođena 1981. godine iz Zenice,koja je od zadobijenih povreda preminula u zeničkoj Bolnici.

Ekipe Policijske uprave 1 Zenica obavila je uviđaj kojim je rukovodio dežurni kantonalni tužilac.
slika
slika

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: CRNA HRONIKA

#229 Post Postao/la im_ex »

[huh.gif]

Zeničanke Adisa Aganović (26) i Edina Maslić (28) preminule su usljed povreda zadobijenih u saobraćajnoj nesreći koja se dogodila sinoć u 23.05 sati na magistralnom putu M-17, u mjestu Pečuj.
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: CRNA HRONIKA

#231 Post Postao/la nella26 »

Sarajevo
Mehmed Muhović zbog reketa ubio dva muškarca i ženu


Mehmed Muhović je danas oko 14. 30 sati u kući koja se nalazi u sarajevskoj ulici Dobrinjska na broju 64 iz vatrenog oružja ubio dva muškarca i ženu.


Muhović je u kući gdje se dogodilo ubistvo, kako saznajemo od komšija, stanovao već godinu dana kao podstanar. Ubijeni i ubica su se od ranije poznavali, a ubijeni su danas su došli kod Muhovića kući.

"U jednom momentu čuo sam kako Muhovićeva žena vrišti po ulici i govori 'ubiše mi Mehmeda'. Navodno, ubijeni su iz Užica i tražili su od Muhovića reket. Počeli su ga tući, a kada je žena istrčala vrišteći na ulicu, ubice su ga pustile bojeći se da neko od komšija ne uđe u kuću, a što je on, najvjerovatnije, iskoristio da uzme pištolj i ubije ih", kazao je jedan od komšija, dodajući da Muhović nikada ranije nije pravio probleme, a da je kuća u kojoj živi vlasništvo Muhovićevog rođaka koji je trenutno u Njemačkoj.

Prema riječima komšija nakon što je počinio ubistvo, Muhović je s pištoljem u ruci izašao vani i kazao 'ja sam ih sve ubio'.

"Ubrzo je došla policija, Muhović je predao pištolj i nije se opirao hapšenju, a po licu je imao modrice", kazao je komšija, dodajući da Muhović i njegova supruga imaju neku firmu ili boks na pijaci Stup, i da tu oboje rade.

Muhovićeva supruga je, koja prema riječima komšija u šoku i pod tabletama za smirenje, za vrijeme uviđaja bila kod komšinice.

Uviđaj na licu mjesta još uvijek je u toku, a imena preminulih nisu zvanično saopćena.
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: CRNA HRONIKA

#232 Post Postao/la nella26 »

Trostruko ubistvo u Sarajevu
Ubijeni Vidosav Diković, Slobodan Vitezović i Zorica Mandić

U sarajevskoj ulici Dobrinjska danas oko 14.30 sati Mehdo Muhović (50) rođen u Beranima, pucajući iz vatrenog oružja ubio je Vidosava Dikovića (51) i Slobodana Vitezovića (59), rođeni u Užicu, i Zoricu Mandić (47) rođena u Sevojni.

Motiv ubistva prema jednoj verziji je da su ubijeni od Muhovića tražili “reket”, prema drugoj da je u pitanju kamatarenje, a prema trećoj, pak, da je u pitanju dug. Međutim, šta je doista motiv ovog trostrukog ubistva utvrdit će se istragom.

Muhović je uhapšen i nakon kriminalističke obrade bit će predat sarajevskom Kantonalnom tužilaštvu u nadležnost, a tijela ubijenih su prevezena u prosekturu Bare gdje će biti obavljena obdukcija.
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: CRNA HRONIKA

#233 Post Postao/la paparaci »

nella26 je napisao/la:Sarajevo
Mehmed Muhović zbog reketa ubio dva muškarca i ženu


Mehmed Muhović je danas oko 14. 30 sati u kući koja se nalazi u sarajevskoj ulici Dobrinjska na broju 64 iz vatrenog oružja ubio dva muškarca i ženu.


Muhović je u kući gdje se dogodilo ubistvo, kako saznajemo od komšija, stanovao već godinu dana kao podstanar. Ubijeni i ubica su se od ranije poznavali, a ubijeni su danas su došli kod Muhovića kući.

"U jednom momentu čuo sam kako Muhovićeva žena vrišti po ulici i govori 'ubiše mi Mehmeda'. Navodno, ubijeni su iz Užica i tražili su od Muhovića reket. Počeli su ga tući, a kada je žena istrčala vrišteći na ulicu, ubice su ga pustile bojeći se da neko od komšija ne uđe u kuću, a što je on, najvjerovatnije, iskoristio da uzme pištolj i ubije ih", kazao je jedan od komšija, dodajući da Muhović nikada ranije nije pravio probleme, a da je kuća u kojoj živi vlasništvo Muhovićevog rođaka koji je trenutno u Njemačkoj.

Prema riječima komšija nakon što je počinio ubistvo, Muhović je s pištoljem u ruci izašao vani i kazao 'ja sam ih sve ubio'.

"Ubrzo je došla policija, Muhović je predao pištolj i nije se opirao hapšenju, a po licu je imao modrice", kazao je komšija, dodajući da Muhović i njegova supruga imaju neku firmu ili boks na pijaci Stup, i da tu oboje rade.

Muhovićeva supruga je, koja prema riječima komšija u šoku i pod tabletama za smirenje, za vrijeme uviđaja bila kod komšinice.

Uviđaj na licu mjesta još uvijek je u toku, a imena preminulih nisu zvanično saopćena.

jesam li dobro skontao da su mu dosli njih troje (2 muskarca i 1 zena) po reket?

ja mu samo cestitam! dobro, nije ih trebao ubiti. ali navjerovatnije da bi oni njega poslilje da on nije njih.

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: CRNA HRONIKA

#234 Post Postao/la paparaci »

evo mi odgovora u clanku poslije kojeg nisam odmah procitao [Happy.gif]

Avatar
srebrni
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2757
Pridružen/a: 27 Dec 2008 22:57

Re: CRNA HRONIKA

#236 Post Postao/la srebrni »

Mic_Sokoli je napisao/la:Ako su mu dosli u kuci da ga reketiraju i da ga ponize pred porodicom ucinio je jedinu ispravnu stvar sto postoji,nije ih zive pustio da izadju.............
slazem se....mada je on se zrtvovao sad za mnoge druge koji zive godinama pod reketom...dase desi jos jedan dva takva slucaja...mogli bi samo onda policiju reketirat
moj rodni grad Sarajevo volim kao samoga sebe....
nazalost ima ljudi koji ga isto tako ne vole....
ali nisu oni krivi sto im Bog nije dao dusu

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: CRNA HRONIKA

#237 Post Postao/la nella26 »

Bekir Kečalović ubio Eminu Hasić pa pokušao ubiti sebe
Navodno ranije bili u ljubavnoj vezi

Emina Hasić (53) preminula je noćas u bihaćkoj bolnici od povreda koje je zadobila kada je u nju iz pištolja pucao šezdesetdvogodišnji Bekir Kečalović koji je nakon toga pokušao da se ubije.

Pucnjava se dogodila sinoć u 22.55 časova ispred ugostiteljskog objekta "Bistro“ u Bihaću. Hasićeva je preminula pola sata nakon ponoći u bihaćkoj bolnici, a Kečalović je zadobio teške tjelesne povrede, opasne po život.

Portparol MUP-a Unsko-sanskog kantona Ale Šiljdedić potvrdi je da su, odmah po dojavi građana, na mjesto događaja upućeni policijska patrola i vozilo Hitne pomoći koji su ispred ugostiteljskog objekta pronašli 53-godišnju ženu i 62-godišnjeg muškarca sa teškim povredama glave.

"Oboje su odmah prevezeni u bihaćku bolnicu. Nažalost, uprkos borbi ljekara da joj spase život, 53-godišnjakinja je preminula", rekao je Šiljdedić.

Muškarac je i dalje bolnici u teškom zdravstvenom stanju.

Na licu mjesta pronađen je i pištolj iz kojeg je Kečalović pucao u Hasićevu, a potom u sebe. Nezvanično se doznaje da su navodno ranije bili u ljubavnoj vezi.

Motivi ove nesreće, koja se dogodila na tradicionalnom druženju bihaćkih penzionera, još nisu poznati.
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: Crna hronika

#238 Post Postao/la andro »

Zenica: Preminuo policijski službenik Amir Avdić
Preminulog Avdića je prednjim dijelom je udarilo vozilo "jugo" plave boje


Policijski službenik PS Zenica Amir Avdić podlegao je jutros u Kantonalnoj bolnici Zenica nakon što je sinoć obavljajući dužnost teško povrijeđen.

Prema podacima iz MUPZDK-a preminuli Avdić i njegov kolega službenik E.M. jutros u 00.18 sati u ulici Bistua Nuova kod broja 1 pokušali su zaustaviti vozilo "jugo" plave boje. Međutim, vozilo se nije zaustavilo i prednjim dijelom je udarilo Avdića.

U ranim jutarnjim satima u ulici Bistua Nuova kod kuće broj 67 pronađeno je spomenuto vozilo koje je pripadalo M.Duvnjaku.On je izjavio da je vozilo oko 19 sati dao svome sinu S.Duvnjaku (19 godina).

Daljom istragom utvrđeno je da je vozilom upravljao upravo S.Duvnjak koji je lišen slobode zajedno sa svojim saputnikom H.K.oba iz Zenice.

Prema navodima MUPZDK-a osumnjičeni S. Duvnjak u trenutku nesreće imao je 0.90 promila alkohola u krvi.

S.Duvnjak je ove godine već u četiri navrata izvršio prekršaj saobraćajnih propisa.


***************************************************************
*


Semir Duvnjak za smrt policajca osuđen na 10 godina zatvora

Sudsko vijeće Kantonalnog suda u Zenici osudilo je danas Semira Duvnjaka (19) iz Zenice na jedinstvenu kaznu zatvora od deset godina.

Duvnjak je 26. decembra prošle godine uzrokovao saobraćajnu nesreću u kojoj je život izgubio policajac Amir Avdić (35).

Kako je rekao sudija Enes Malićbegović, predsjedavajući sudskog vijeća, za krivično djelo teška djela protiv sigurnosti prometa sa smrtnim posljedicama Duvnjak je osuđen na devet godina, a za krivično djelo nepružanje pomoći unesrećenom nakon počinjenog krivičnog djela, na godinu i dva mjeseca zatvora, što preinačeno u jedinstvenu kaznu iznosi 10 godina.

Stradali policajac pokušao je zaustaviti vozilo "Jugo" kojim je upravljao Duvnjak nakon što je na raskrsnici ulica Crkvice i Bistua Nuova u Zenici prošlo kroz crveno svjetlo na semaforu. Vozilo je udarilo policajca koji je od zadobijenih povreda podlegao u Kantonalnoj bolnici Zenica.

U vozilu kojim je, u alkoholiziranom stanju, upravljao optuženi Duvnjak bilo je pet osoba.
Zadnja izmjena: andro, dana/u 27 Feb 2010 14:06, ukupno mijenjano 1 put.
slika
slika

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Crna hronika

#239 Post Postao/la nella26 »

Ago Smajić rukama zadavljen u stanu i ostavljen u liftu

Uhapšena Hajrija Vejsilovski (58) koju je ubijeni navodno pokušao prisiliti na seksualni odnos

Obdukcijom koja je jučer obavljena potvrđene su sumnje policije da je 61- godišnji Ago Smajić čije je tijelo u nedjelju ujutro nađeno u kabini lifta na osmom spratu zgrade u ulici Trg heroja 32 u Sarajevu, ubijen.

Narušen odnos

Njega je rukama zadavila penzionerka Hajrija Vejsilovski (58) sa kojom se Smajić viđao poslije smrti njenog muža.

Dobar prijatelj Harijinog supruga je nastavio da i dalje dolazi kod Hajrije. Njihov odnos prekjučer je narušen kada je Ago počeo da je prisiljava na neprirodan seksualni odnos. Braneći se od neželjenog seksa, Hajrija koja je masivnije građe, u naguravanju je uhvatila Agu za vrat dok njegov otpor nije popustio.

Kada je uvidjela da Ago ne daje znake života, Hajrija se prepala te je tijelo iz stana odvukla do lifta gdje ju je zatekla komšinica Iva Pašalić. Ivina sestrična pozvala je policiju, a Hajrija se vratila u stan gdje je dočekala istražitelje.

Predata tužiocu

Na Smajićevom tijelu bile su vidljive povrede na vratu, ali je ipak naređena obdukcija kako bi se otklonila sumnja da je Agi otkazalo srce. Obdukcijom koja je jučer urađena potvrđeno je da je smrt nastupila davljenjem.

Hajrija je u nedjelju odvedena na opći i ginekološki pregled, a utvrđeno je da nije imala povreda. Noć je provela u policiji, a jučer je predata u nadležnost Kantonalnom tužiocu koji je naredio 24- satno zadržavanje u pritvoru.
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Odgovori