Crna hronika

Ponasanje.Bonton.Prijateljstvo.
Poruka
Autor/ica
Avatar
maida_20
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 6068
Pridružen/a: 05 Maj 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

Re: CRNA HRONIKA

#34 Post Postao/la maida_20 »

vidovita_dzemila je napisao/la:Miroslavu Milošu tri i po godine zatvora za ubistvo oca


Kantonalni sud u Novom Travniku nepravosnažno je osudio Miroslava Miloša na tri godine i šest mjeseci zatvora zbog ubistva.

Presuda je donesena nakon što je prihvaćen sporazum kojim je Miroslav Miloš priznao krivicu za ubistvo oca Ile Miloša (75).

Miroslav Miloš je, prema navodima optužnice, 12. februara u porodičnoj kući, u mjestu Kandija kod Bugojna, nakon kraće rasprave više puta zatvorenom pesnicom po licu udario oca, inače invalidnu osobu.

Ile Miloš je usljed udaraca pao na prag između hodnika i kuhinje, nakon čega mu je sin Miroslav sjeo na grudni koš, i više puta ga udario pesnicama u glavu.

Starac je ubrzo umro, podlegavši teškim tjelesnim povredama.


kako samo 3,5 g. ???
tri i po godine samo [wow.gif] ...draaagi božžžeee...ma hebo pravdu [eusa_wall.gif] [eusa_wall.gif] [eusa_wall.gif]

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: CRNA HRONIKA

#35 Post Postao/la paparaci »

ja to pravo nikad nisam razumio! za mene je to van svake pameti! Boga pitaj po kojim mjerilima oni sude [eusa_wall.gif]
ja da se pitam, zatvorio bi i tuzioca i sudiju zajedno sa tim monstrumom [Real mad.gif]
jadan cica [huh.gif]

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: CRNA HRONIKA

#37 Post Postao/la nella26 »

Jutros u Sarajevu
Pucnjava u "The Clubu", tri osobe povrijeđene
U ugostiteljskom objektu "The Club" u ulici Maršala Tita, općina Centar, jutros oko 04,40 sati došlo je do pucnjave u kojoj su povrijeđene tri osobe.
Teške tjelesne povrede opasne po život zadobio je H.A. (1977) iz Sarajeva. Također i H.A. (1975) iz Sarajeva je zadobio teške tjelesne povrede, dok je R.A. (1972) iz Vogošće zadobio lake tjelesne povrede.

Kako je saopćeno iz MUP-a, prije upotrebe vatrenog oružja u ovom klubu došlo je do tuče u kojoj je učestvovalo više osoba.

O ovom događaju je obaviješteno Kantonalno tužilaštvo u Sarajevu i uviđaj je u toku.

Portparol MUP-a KS Dragan Mioković je rekao da su svi učesnici u tuči identifikovani i da je pet lica uhapšeno.

"Službenici MUP-a Kantona Sarajevo pronašli su tri odbačena pištolja, a naknadno je pronađen i četvrti", precizirao je Mioković.

On je dodao da su povrijeđena lica smještena u bolnicu Koševo i da se nalaze pod policijskim nadzorom.

Trenutno se provode mjere i radnje na utvrđivanju uzroka ovog događaja.

Portparol Kliničkog centra Koševo Biljana Jandrić potvrdila je Srni da su u bolnicu jutros primljena tri lica učesnika tuče, a naknadno oko 11.00 sati primljeno je još jedno lice.

"Najteže povrijeđeni ima povredu vrata, grudnog koša i stomaka s tim da mu je metak prošao pored kičme. On je još u operacionoj sali i ne može se sa sigurnošću još reći kada će operacija biti završena", rekla je Jandrićeva.

Drugi povrijeđeni zadobio je prostrelnu ranu potkoljenice, a upućen je na Kliniku za maksilofacijalnu hirurgiju, jer ima i povrede čeonih kostiju glave.

Prema njenim riječima, treći učesnik tuče ima ušivenu ranu na glavi i kontuziju ruke, a pušten je na kućno liječenje.

"Oko 11.00 sati dobili smo još jednog pacijenta učesnika te tuče koji ima povrede kosti desne šake i upućen je na Kliniku za ortopediju i traumatologiju", dodala je Jandrićeva.

Srna saznaje da su učesnici tuče, zbrinuti u bolnici Koševo, Aner Husić, Amer Hadžiomerović, Aziz Ramadanović i Edin Hadžalić.


Ovo sam stavila iz razloga što se radi o jednom od prestižnijih klubova u Sarajevu koji na svakom koraku ima videonadzor, kao i veliki broj fizičkog obezbjeđenja.
Klub koji je jako posjećen i bez obzira što se radi o jutarnjim satima ima puno gostiju jer je svaki vikend organizovan neki party u diskoteci a dijelu gdje je restoran sviraju tamburaši.Kroz diskoteku se prolazi u restoran i i ja sam bila sinoć tu, sreća otišla sam malo prije ali je ostalo jako puno raje.
Žalosno da nisi više nigdje rahat otići zbog kretena :(
I tako najčešće najdeblji kraj izvuku nedužni gosti, što hvala Bogu nije slučaj sad, a policija će imenovane ispitati, eventualno odrediti uvjetnu i pustiti da opet mogu to isto ponoviti.
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
srebrni
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2757
Pridružen/a: 27 Dec 2008 22:57

mislio sam stavit na muziku al bolje u crnu hroniku

#38 Post Postao/la srebrni »

Banja Luka: Zbog spominjanja Bosne, kamen u glavu basisti

samo izvod desavanja...

"Dubioza kolektiv" nikada nije bio bend koji na bilo koji način potencira nacionalnost ili međunacionalne sukobe. Već nakon nekoliko numera, publika je, iz samo njima poznatih razloga, počela gađati bend kukuruzima i paradajzom, a potom je basista pogođen kamenom u glavu. Nakon toga, prekinuli su svirku. Izvinjavamo im se i zaista nam je žao zbog ovako nedopustivog ponašanja pojedinaca na Festivalu - izjavila je portparol Festivala Nina Govedar.
moj rodni grad Sarajevo volim kao samoga sebe....
nazalost ima ljudi koji ga isto tako ne vole....
ali nisu oni krivi sto im Bog nije dao dusu

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: CRNA HRONIKA

#39 Post Postao/la nella26 »

Tužiteljica najavila žalbu na puštanje iz pritvora


Petorica aktera tuče i pucnjave u sarajevskom ugostiteljskom objektu "The Club" pušteni su iz pritvora...

Tužiteljica Kantonalnog suda u Sarajevu Suada Velić najavila je žalbu na rješenje Općinskog suda u Sarajevu kojim su petorica aktera tuče i pucnjave u sarajevskom ugostiteljskom objektu "The Club" pušteni iz pritvora. Petorka, koja je bila u pritvoru od subote ujutro, osumnjičena je za izazivanje opće opasnosti.

Sud je utvrdio da nema opasnosti od utjecaja na svjedoke, jer je saslušano svih 16 svjedoka. Tužiteljica Velić pojašnjava da su u Tužilaštvu saslušani ljudi koji su radili na osiguranju objekta i muzičari, dok su gosti koji su bili u "The Clubu" naknadno davali izjave u policiji. Opravdana je bojazan da bi osumnjičeni mogli utjecati na njih i da bi oni prilikom saslušanja u Tužilaštvu mogli izmijeniti iskaz.

Iz Tužilaštva tvrde da je snimak videonadzora objekta slabog kvaliteta, zbog čega je na osnovu njega vrlo teško utvrditi sva dešavanja.

Tužiteljica Velić prekjučer je bila u Kliničkom centru Sarajevo radi saslušanja ranjenog Amera Hadžiomerovića (34), ali je on odlučio da se brani šutnjom. Tužiteljica će naknadno odlučiti o zahtjevu za njegovo pritvaranje. Ranjeni Aner Husić (32) i dalje se nalazi u teškom stanju, zbog čega nije mogao biti saslušan.


Kao što rekoh, tužno :?
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
srebrni
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2757
Pridružen/a: 27 Dec 2008 22:57

Re: CRNA HRONIKA

#41 Post Postao/la srebrni »

nella26 je napisao/la:Tužiteljica najavila žalbu na puštanje iz pritvora


Petorica aktera tuče i pucnjave u sarajevskom ugostiteljskom objektu "The Club" pušteni su iz pritvora...

Tužiteljica Kantonalnog suda u Sarajevu Suada Velić najavila je žalbu na rješenje Općinskog suda u Sarajevu kojim su petorica aktera tuče i pucnjave u sarajevskom ugostiteljskom objektu "The Club" pušteni iz pritvora. Petorka, koja je bila u pritvoru od subote ujutro, osumnjičena je za izazivanje opće opasnosti.

Sud je utvrdio da nema opasnosti od utjecaja na svjedoke, jer je saslušano svih 16 svjedoka. Tužiteljica Velić pojašnjava da su u Tužilaštvu saslušani ljudi koji su radili na osiguranju objekta i muzičari, dok su gosti koji su bili u "The Clubu" naknadno davali izjave u policiji. Opravdana je bojazan da bi osumnjičeni mogli utjecati na njih i da bi oni prilikom saslušanja u Tužilaštvu mogli izmijeniti iskaz.

Iz Tužilaštva tvrde da je snimak videonadzora objekta slabog kvaliteta, zbog čega je na osnovu njega vrlo teško utvrditi sva dešavanja.

Tužiteljica Velić prekjučer je bila u Kliničkom centru Sarajevo radi saslušanja ranjenog Amera Hadžiomerovića (34), ali je on odlučio da se brani šutnjom. Tužiteljica će naknadno odlučiti o zahtjevu za njegovo pritvaranje. Ranjeni Aner Husić (32) i dalje se nalazi u teškom stanju, zbog čega nije mogao biti saslušan.


Kao što rekoh, tužno :?
ma vise nego zalosno....i sad kada trebamo turiste....niko ama bas niko nije siguran u gradu...radja se novi Cikago
moj rodni grad Sarajevo volim kao samoga sebe....
nazalost ima ljudi koji ga isto tako ne vole....
ali nisu oni krivi sto im Bog nije dao dusu

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: CRNA HRONIKA

#42 Post Postao/la nella26 »

Hanumkin "carski rez" ušao u anale svjetske kriminalistike
Za razliku od američkog slučaja, dijete koje je Šefka Hodžić izvadila iz utrobe majke koju je ubila nije preživjelo...

Vijest o monstuoznom ubistvu 23-godišnje Darlin Hejnz (Darlene Haynes), iz čije je utrobe nasilno izvađena beba, šokirala je protekle sedmice cijelu planetu. Na svu sreću, djevojčica koja je nasilno dovedena na svijet pronađena je živa. Kako je obavijestila američka policija, beba je pronađena kod 35-godišnje žene s imenom Džuli Kori (Julie Corey), koja je uhapšena u skloništu za beskućnike u gradu Plimutu u državi Novi Hempšir.

Glumila trudnoću

Ovaj slučaj mještane zvorničkog kraja podsjetio je na sličan zločin koje se dogodio 1969. godine u Jusićima kod Zvornika, o kojem su također pisali svi svjetski mediji. Glavni akter te priče bila je Šefka Hodžić, zvana Hanumka. I ona je 7. oktobra 1969. godine počinila sličan zločin. Šefka je svoju komšinicu Aliju Hasanović (26), koja je bila trudna, sačekala pokraj potoka Kamenjača, i u nju ispalila tri hica te je nožem rasporila i iz njene utrobe izvadila bebu.

Nažalost, beba nije preživjela. Da je Šefka, inače nerotkinja, ovaj zločin dugo planirala govori i podatak da je ispod odjeće stavljala krpe kako bi glumila trudnoću. Njen muž, s kojim je već bila devet godina u braku, u to vrijeme je radio u Crnoj Gori. Samo pet dana nakon zločina, policija je otkrila da je Šefka Hodžić ubica. Ona je prethodno prijavila prvo rođenje, a nakon toga i smrt djevojčice Fatime.

Suđenje koje je potom uslijedilo praćeno je s velikom pažnjom. Svi su se zgražali nad ovim zločinom i tražili su smrtnu kaznu za Šefku Hodžić. U štampi je dobila razne nadimke: "Panter iz Kamenjače", "Žena monstrum" i "Kraljica zločina". Branio ju je poznati beogradski advokat Toma Filota, sin još poznatijeg advokata File Filote. Na kraju je advokat uspio da se izbori da Šefka Hodžić izbjegne smrtnu kaznu.

Pomogle su mu i reakcije iz nekih dijelova svijeta, koje su bile na strani optužene. Takvi su smatrali da Šefku Hodžić na ubistvo nije natjerao nagon za zločinom, već majčinski nagon, želja da ima dijete. Šefka, koja je rođena 1943. godine, osuđena je na dvadeset godina robije i upućena u Kaznenopopravni dom Slavonska Požega na odsluženje kazne.

Odlukom Predsjedništva Bosne i Hercegovine, povodom praznika 25. novembra 1982. godine, Hanumka iz Jusića je, zajedno sa još 27 zatvorenika, poslije 13 godina zatvora, pomilovana i puštena na slobodu. Obrazloženje je bilo kratko i jasno: "Proces resocijalizacije je završen, dalji boravak u zatvoru izlišan".

Promijenila identitet

Danas u Jusićima malo ko želi pričati o Šefki Hodžić. Ako se i odluči, učinit će to uz uvjet anonimnosti.

- Nanijela je sramotu ne samo svojoj užoj familiji, već cijelom selu i ovom kraju. Čuli smo da je još davno prije rata pomilovana i puštena iz zatvora, ali u naše selo nikad nije dolazila. I nek' nije, daleko joj kuća - kaže jedan mještanin Jusića.

U Jusićima te u okolini Zvornika i Sapne na zločin iz 1969. godine koji je počinila Šefka Hodžić podsjeti i izreka koja je ostala. Kada neko nekome hoće da zaprijeti u ovome kraju, kaže mu: "Rasporit ću te k'o Hanumka Aliju!"

Iako je za ubistvo Alije Hasanović osuđena samo Šefka Hodžić, skoro svi su ubijeđeni da je morala imati saučesnika. I sama Šefka je tokom suđenja navodila imena nekih ljudi za koje je tvrdila da su joj bili pomagači, ali se ispostavljalo da je lagala. Često je tokom suđenja mijenjala iskaze. U Jusićima je javna tajna ko je pomogao Šefki, ali to vam niko, ni za živu glavu, neće reći. Samo kažu da ga Šefka nije odala jer je bila zaljubljena u njega.

Danas malo ko može tačno reći gdje se nalazi Šefka Hodžić. Pričalo se, a i pisalo, da živi u Vojvodini, da je promijenila identitet i da se udala. Pričalo se i da se udala za advokata Fila Filotu.

Udala se i dobila dijete

U intervjuu "Politikinom" novinaru Milošu Laziću, advokat Toma Filota je govorio i o slučaju Šefke Hodžić.

- Kad mi je 1983. umro otac, u kancelariju mi je nenajavljeno banula Šefka Hodžić. Ušla je, izrazila mi saučešće rekavši da niko nikada u životu za nju nije učinio više nego on, i otišla. Pred kancelarijom ju je čekao novi suprug. Uspeo sam da saznam da živi negde u Vojvodini, da je promenila i ime i prezime i da su dobili dete... Tada sam je video prvi put od izricanja presude, i poslednji. Bio sam suviše tužan da bih bio ponosan. Ona je bila moj prvi čuveni slučaj, ali nisam ostao do kraja. Učinio sam u istražnom zatvoru nešto zbog čega me je otac skinuo s tog predmeta, pa sam zato preuzeo njenog saučesnika Aliju Hodžića... I odbranio ga. Inače, dok sam radio sa Šefkom, uspela je da nama, svojim braniocima, ispriča 67 verzija tog događaja. Bio sam mlad, neiskusan i neobuzdan, a iznerviran. Posle sam se pokajao, ali bilo je dockan...
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: CRNA HRONIKA

#43 Post Postao/la andro »

Obračun u Zenici
Jedna osoba ubijena, šest povrijeđenih
Jedna osoba je ubijena a šest povrijeđeno u pucnjavi koja se sinoć oko 23,30 sati dogodila u ugostiteljskom objektu „Maredo“ u mjestu Perin Han pored puta M-17.
Ubijen je Emir Valjevac (28) iz Zenice. U Kantonalnu bolnicu „Zenica“ sa prostrjelnim ranama u predjelu grudnog koša i ekstremiteta smješteni su: Mehmed S. (46), Husein S. (29), Davor Č. (40), Goran L. (41), svi iz Zenice, Ivica P. (51) nastanjen u Holandiji, dok je Asim P. (43) prebačen na liječenje u CUM Koševo.

Kako Fena saznaje u KB „Zenica“, svi povrijeđeni, koji su odranije poznati po izvršenju krivičnih djela, izvan su životne opasnosti.

Fahrudin Bečirović, policijski komesar ZDK, izjavio je danas da policija istražuje incident i da je većina aktera lišena slobode.
slika
slika

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: CRNA HRONIKA

#44 Post Postao/la andro »

Jutros rano
Zeničanku udario voz
Zeničanka, M. L. (47) zadobila je teške povrede u željezničkoj saobraćajnoj nezgodi koja se dogodila u nedjelju u 05,25 sati.
M.L., za koju se vjeruje da je pokušala izvršiti samoubistvo, udario je brzi voz Željeznica FBiH koji saobraća na relaciji Zagreb - Sarajevo.

Nakon ukazane pomoći u Kantonalnoj bolnici Zenica, M.L. je s teškim povredama glave i ekstremiteta prebačena na liječenje u sarajevski Klinički centar.
slika
slika

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: CRNA HRONIKA

#45 Post Postao/la andro »

Crna hronika
U pucnjavu ubijen 28-godišnji Emir Valjevac

Predala se šestorica učesnika krvavog obračuna
Sami došli u pratnji advokata • Na licu mjesta nađeno pedesetak čahura raznih kalibara...
10.08.2009. 11:15

Krvavi obračun u zeničkom restoranu "Maredo", koji se odigrao u petak pola sata prije ponoći, a u kojem je smrtno stradao Emir Valjevac (28) iz Zenice, koji je nedavno deportovan iz Sjedinjenih Država, još nije u potpunosti rasvijetljen.

ÄŒekaju se izjave

Međutim, zenička policija jučer je Tužilaštvu ZDK na daljnju obradu predala šest osoba, Derviša Džerahovića (46), Gorana Alagića (27), Faika Porču (44), Saudina Duvnjaka (29), Mustafu Pjanića (53) i Mirzu Drinića, svi iz Zenice.

Za njih se sumnja da su direktni akteri ovog događaja. Oni su se, nakon saznanja da za njima traga policija, sami predali u pratnji advokata. Almir Jašarević je također bio uhapšen i priveden u prostorije Policijske uprave 1 u Zenici, ali je on ubrzo i pušten, jer nije bilo dokaza da je učestvovao u obračunu.

- Trebat će nam još vremena da utvrdimo ko je pucao, ko je ubio Valjevca, a ko je samo učestvovao u tuči. Mnoge stvari bi nam trebale biti jasnije i nakon što uzmemo izjave od osoba koje su zbog ranjavanja hospitalizirane u Kantonalnoj bolnici u Zenici i sarajevskom CUM-u - kaže portparol MUP-a ZDK Senaid Hasić.

Teže povrijeđeni

Osim ubistva Valjevca, u obračunu su teže povrijeđeni Mehmed Skomorac (46) i Asim Pezer (43).

Zbog zadobivenih prostrelnih rana na odjelima hirurškog šoka i traumatologije Kantonalne bolnice u Zenici smješteni su i Husejn Smriko i Davor Ćurčić (40) iz Zenice, te Goran Lekić iz Austrije i Ivica Popović (51) iz Holandije.

Posljednja dvojica bili su samo gosti restorana, koji nisu uspjeli izbjeći žestoku pucnjavu, u kojoj su, navodno, na kraju izbrojali čak pedesetak čahura pištoljske municije raznog kalibra.
slika
slika

Odgovori