Crna hronika

Ponasanje.Bonton.Prijateljstvo.
Poruka
Autor/ica
Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: Crna hronika

#256 Post Postao/la andro »

Ubistvo u Zenici: Jedna osoba uhapšena

Sedamdesetšestogodišnji G.J. iz Zenice pronađen je sinoć mrtav u svom stanu u ulici Blatuša broj 28.


Kako je Feni potvrđeno u MUP-u Zeničko-dobojskog kantona, dežurni lječnik Doma zdravlja Zenice oko 20.30 sati konstatirao je nasilnu smrt.

“Policijska ophodnja u prisustvu stanara zgrade nasilnim putem je ušla u stan gdje je zatečen G.J. koji nije davao znakove života. Zbog sumnje da je počinio ubojstvo slobode je lišen H.M., rođen 1964. godine iz Zenice“, izjavio je Faris Sikirić, glasnogovornik MUP-a ZDK.

Motivi ubojstva nisu poznati, a Kantonalnom tužiteljstvu Zenica trebalo bi biti podneseno izvješće protiv H.M.
slika
slika

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: Crna hronika

#257 Post Postao/la im_ex »

[huh.gif]

Čengić Vila, Sarajevo
U saobraćajnoj nesreći poginuo 20-godišnji Dražen Đ.


U saobraćajnoj nesreći koja se dogodila večeras u 18.35 sati u sarajevskom naselju Čengić Vila poginuo je pješak 20-godišnji Dražen Đ.

U njega je udario automobil Seat Arosa za čijim je upravljačem bio T. A.

Nakon što ga je udario automobil, pješak je prevezen u Klinički centar univerziteta u Sarajevu.

“Pacijent je u Centar urgentne medicine dovezen bez pulsa i pritiska. Pokušalo se s reanimacijom ali bez uspjeha. On je u 18.50 sati proglašen mrtvim”, kazala je u izjavi za Sarajevo-x.com Biljana Jandrić, portparol bolnice Koševo.

Prema prvim informacijama pješaka je automobil udario na dijelu kod tramvajskog stajališta na Čengić Vili u pravcu grada.
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Crna hronika

#258 Post Postao/la nella26 »

Pronađeni kokain vrijedan 300.000 KM

U akciji koju su jučer po nalogu Tužilaštva BiH u Sarajevu izveli pripadnici Državne agencije za istragu i zaštitu (SIPA) s ciljem pronalaska droge i sprečavanja trgovine narkoticima uhapšeni su 35-godišnji Fuad Memović i 28-godšnji Arif Adilović, oba rođena u Prijepolju, te 37-godišnji Adnan Hamzić, rođen u Priboju.
Tokom pretresa pronađena je veća količina čistog kokaina čija se tržišna vrijednost procjenjuje na oko 300.000 KM. Uhapšeni su osumnjičeni da su se bavili međunarodnom trgovinom drogom”, kazao je u izjavi za Boris Grubešić, portparol Tužilaštva BiH.

Prema njegovim riječima Tužilaštvo će danas Sudu BiH uputiti prijedlog za određivnaje pritvora osumnjičenim.

“Pritvor će biti predložen zbog opasnosti da bi osumnjičeni mogli pobjeći s obzirom da neki od njih nemaju bh. državljanstvo, potom zbog opasnosti da bi mogli utjecati na saučesnike i svjedoke, te zbog opasnosti da bi boravkom na slobodi osumnjičeni nastavili sa činjenjem krivičnih djela”, dodao je Grubešić.

Naime, kokain je pronađen krugu Kampusa Univerziteta u Sarajevu. Grubešić nije želio otkriti gdje je kokain tačno pronađen ali pripadnici SIPA-e su jučer nekoliko sati pretresali i magacin sarajevske firme "Atal group" koja se bavi prodajom i distribucijom bezalkoholnih pića , a nalazi se u krugu Kampusa.
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: Crna hronika

#259 Post Postao/la andro »

Nepoznata osoba, jutros nešto prije 09:00 sati sati u Zenici upala je u poslovnici Privredne banke Sarajevo, koja je smještena u zgradi Hrvatskog doma "Kralj Tomislav".

Iz Ministarstva unutrašnjih poslova (MUP) Zeničko-dobojskog kantona (ZDK) potvrđeno da je policija dobila dojavu o razbojništvu u kome je, navjerovatnije učestvovala jedna osoba koja je bilo naoružana.

Glasnogovornica MUP-a Zeničko-dobojskog katona potvrdila je da je u Travniku uhapšena jedna osoba, koja se dovodi u vezu sa ovom pljačkom. Nakon saslušanja, biće poznati ostali podaci.

Zenička poslovnica Privredne banke Sarajevo otvorena je u julu prošle godine.
slika
slika

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Crna hronika

#260 Post Postao/la nella26 »

Mladić iz Ljubuškog otkinuo penis i bacio ga u WC šolju

Dvadesettrogodišnji mladić iz Ljubuškog otkinuo je svoj spolni organ i bacio ga u WC šolju.
Nesvakidašnje samoranjavanje dogodilo se sinoć u porodičnoj kući nesretnog mladića.

"Urađena je operacija i mladiću je spašen život. Trenutno je stabilnog zdravstvenog stanja, a poslijepodne će najvjerovatnije biti prebačen na kliniku za psihijatriju", rekla je portparol klinike u Mostaru Ana Marija Dedić.
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Crna hronika

#262 Post Postao/la nella26 »

Smješten je na psihijatriju [huh.gif]
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: Crna hronika

#263 Post Postao/la im_ex »

Krvavi pohod: Raspamećeni ubica nožem usmrtio tri, a ranio sedam osoba
Usmrtio komšinicu Zinetu Rožajac (35), njenog svekra Mehmeda Rožajac (74) i Dževadu Bašini (40)


slika

Nezapamćena tragedija dogodila se sinoć u selu Hlapčevići, šest kilometara od Visokog, kada je Nedim Fejzić (40), nezvanično, u pijanom stanju zaredao po komšiluku i nožem ubio komšinicu Zinetu Rožajac (35), njenog svekra Mehmeda Rožajac (74) i Dževadu Bašini (40) te teško ranio četvero djece i još troje odraslih komšija.

Kako nezvanično saznajemo, Nedim Fejzić, izbjeglica iz Rogatice, pojavio se kod kuće Dževade Bašini gdje ju je napao nožem.

Potom je ušao u kuću Zinete Rožajac te njenog svekra Muhameda gdje im je, također nožemn nanio smrtonosne ozljede. Navodno je Zineta od napadača pokušala spasiti svoju djecu te ju je ubica, kako nezvanično saznajemo, zaklao.

U svom pohodu naišao je i na troje odraslih komšija i ozljedio ih. Svi povrijeđeni prevezeni su u visočki Dom zdravlja, a potom upućeni na CUM Koševo.

- U našu ustanovu dovezen je Dževad Herceglija (47) koji je zadobio povrede stomaka te je odmah operiran kao i Salih Kapo (53) koji je pored povreda, nanesenih nožem u stomak, zadobio i tešku povredu ruke. Obojica su zadržani na Odjelu intenzivne njege i njihovo stanje je stabilno. Pored njih, zbrinuti su i Fatima Bukva (31) kod koje je konstantirana duboka posjekotina na licu i ona će biti zadržana na posmatranju, a i njeno dvoje djece je povrijeđeno u ovom događaju - potvrdila nam je Biljana Jandrić, portparol KC Koševo.

Jandrićeva je navela da je četvero povrijeđene djece za sada u stabilnom stanju. Dvoje djece je , kako je navela, zadobilo teške povrede i to probodne rane na crijevima i poslije poeracije prebačeno je na Pedijatriju.

Na Odjel dječije hirurgije smješteno je dvoje djece koje je zadobilo lakše ubode u predjelu stomaka i grudnog koša.


Također, na Odjelu neurohirurgije zadržan je i ubica Nedim Fejzić. On se, kako nam je rečeno, žalio na povrede grudnog koša, a tokom pregleda nađen mu je i manji hematom u glavi.

Inače, kako se moglo čuti na mjestu krvavog događaja, poslije ubistva i ranjavanja zavladala je velika panika među komšijama koji su pokušali savladati ubicu. U međuvremenu je stiglo i nekoliko policajaca, ali i pored svih molbi mještana i naredbi policajaca, napadač je odbijao predati nož.

Salih Kapo, povrijeđeni taksista, pokušao se boriti sa ubicom. U tom gombanju napadač ga je uspio nožem povrijediti. Fejzić je nakon toga pao i navodno glavom udario u saksiju te zadobio povrede.

- Ovo je nezapamćena tragedija u ovom mirnom mjestu. Svi smo u šoku od svega što se desilo, jer niko nije očekivao da bi nevini ljudi mogli nastradati bez ikakvog razloga i povoda, kazale su nam komšinice vidno potresene ovim događajem.

U momentu napada većina mještana ovog sela sjedila je ispred svojih kuća, a vijest da muškarac s nožem u ruci napada koga stigne ubrzo se proširila.

- Bio sam kod komšije kada sam ugledao policajce. Nisam odmah znao o ćemu se radi, sjeo sam u auto i velikom brzinom krenuo prema mjestu gdje su se uputile i policijske patrole, jer sam se bojao najgoreg pošto mi se dijete igralo u tom dijelu. Tada sam vidio čovjeka vezanog lisicama kako leži na zemlji i pored njega policajce. Rekli su mi da je ubio tri osobe. U jednom momentu ugledao sam kako mrtva žena leži na zemlji. Pomogao sam policajcima, kojih je tada još uvijek bilo malo do dolaska pojačanja, da ubicu ubace u vozilo - ispričao nam je jedan od očevidaca događaja.

Na licu mjesta policajci su do kasnih nočnih sati vršili uviđaj koji će biti nastavljen i u jutarnji satima.

Potvrđeno nam je da je Fejzić mentalno poremećena osoba koja se već liječila u bolnici. Sa sestrom i majkom izvjesno vrijeme je živio u Kaknju, nakon čega se doselio i već sedam mjeseci živi u manjoj kući nedaleko od komšija koje je mučki ubio.

Mještani tvrde da su ih rijetko viđali jer su povučena porodica i ni sa kim se nisu družili. Većina ih nije čak ni poznavala. U policiji nam je rečeno da mu i sestra ima psihičkih problema jer su, tvrde, baš u toj kući prije nekoliko mjeseci vršili uviđaj kada je ona zadavila svoje dijete.

Dok su ga mještani i policajci pokušavali ubijediti da preda nož, razjareni ubica uspio je na, za sada nepoznat način, zapaliti komšijin automobil "pasat", vjerovatno kako bi skrenuo pažnju sa sebe.

I pored toga što su bili u šoku, nekoliko komšija, ipak je uspjelo ugasiti vatru na vozilu uz pomoć kanti s vodom.
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: Crna hronika

#264 Post Postao/la im_ex »

Sutra dan žalosti u Visokom
Klanjana dženaza prvoj žrtvi duševnog bolesnika Nedima Fejzića


slika

U Hlapčevićima je obavljena dženaza 43-godišnjoj Dževadi Bašini, jednoj od tri žrtve nezapamćenog zločina koji je počinio duševni bolesnik i alkoholičar Nedim Fejzić, javila je Federalna televizija.
Ranjeni tokom ovog ubilačkog pohoda, smješteni na Kliničkom centru u Sarajevu, u stabilnom su stanju.

Dvoje teško povrijeđene djece nisu više životno ugrožena i stanje im je mnogo stabilnije u odnosu na jučer, saopćila je glasnogovornica Kliničkog centra u Sarajevu Biljana Jandrić. Oni će s intenzivne njege biti prebačeni na Kliniku za dječiju hirurgiju.
I ostali povrijeđeni u ovom napadu, kako je kazala, osjećaju se bolje.

U Visokom će u ponedjeljak biti dan žalosti, odlučilo je Općinsko vijeće, a Visočani će se oprostiti od 74-godišnjeg Mehmeda i njegove snahe 36-godišnje Zinete Rožajac.

Nastavljena je i istraga nakon masakra koji je počinio Nedim Fejzić, psihijatrijski bolesnik liječen na odjelu Nuropsihijatrije Sarajevskog kliničkog centra, što je potvrđeno i u zvaničnom policijskom izvještaju.

Nakon ovog monstruoznog zločina ponovo je otvoreno pitanje u kakvom to društvu živimo kada opasni duševni bolesnici šetaju slobodni umjesto da budu smješteni u bolnice pod strogi nadzor neuropsihijatara.

_______________________________________________________________

Procitavsi vijest o masakru, sokirah se; preko takvih vijesti samo necovjek moze preci a da ga se ne doima.
Par sati kasnije stize mi sms; saznah da je od troje ubijenih, ubijena Dzevada, komsinica mi (iz rodnog kraja), ohh ... kakvu tezinu tek onda zaima taj slucaj ... huuhh ... strasno.
I nebo place ... ne prestaje.
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: Crna hronika

#265 Post Postao/la andro »

Eksplozija u Bugojnu: Haris Čaušević aktivirao eksplozivnu napravu


U snažnoj eksploziji koja je jutros u 4.50 sati potresla Bugojno jedna osoba je poginula, a nekoliko ih je povrijeđeno


U snažnoj eksploziji koja je jutros u 4.50 sati potresla Bugojno jedna osoba je poginula, a nekoliko ih je povrijeđeno.

Prema prvim informacijama radi se o autobombi na parkingu iza Policijske stanice u Bugojnu, od koje je jedan policajac smrtno stradao, dok je nekoliko osoba povrijeđeno.

Pripadnici policije su oko 6.00 sati priveli pet osoba osumnjičenih za ovo terorističko djelo i nad njima je u toku kriminalistička obrada.

Na licu mjesta traje uviđaj, koji vode dežurni tužilac i pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova (MUP) Srednjobosanskog kantona (SBK).

Od siline eksplozije, koja je probudila i uznemirila građane Bugojna, na zgradi policije i obližnjim zgradama razbijena su stakla i pričinjena je velika materijalna šteta, a uništeno je i nekoliko parkiranih automobila.

Zbog aktiviranja eksplozivne naprave uhapšen Haris Čaušević

Policija u Bugojnu uhapsila je Harisa Čauševića zvanog Oks, koji je priznao da je jutros aktivirao eksplozivnu napravu veće razorne moći iza zgrade Policijske stanice u Bugojnu od koje je poginuo policajac Tarik Ljubunčić, a više lica je povrijeđeno, saznaje Srna u policijskim izvorima.

Isti izvor navodi da je Čaušević nakon aktiviranja eksplozivne naprave jutros u 4.50 časova pokušao da pobjegne sa lica mjesta, ali je ubrzo uhapšen i nalazi se u Policijskoj stanici Bugojno, gdje je priznao izvršenje ovog krivičnog djela.

Policija sumnja da je Čaušević eksplozivnu napravu aktivirao na daljinski upravljač.

Čaušević je od ranije poznat organima gonjenje zbog vršenja krivičnih djela, a Srna u policiji saznaje da je ranije u Islamskom centru Bugojno verbalno napao i lidera SDA Sulejmana Tihića.

Srna saznaje da je u eksploziji teške povrede glave zadobila policajka Edina Hindić (26), koja je prevezena u Klinički centar Sarajevo.
slika
slika

Avatar
nnejra
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7303
Pridružen/a: 15 Apr 2009 19:48

Re: Crna hronika

#266 Post Postao/la nnejra »

Nadam se da će policija i tužiteljstvo učiniti sve da ovakav čin ostane samo izolovan slučaj , a ne česta pojava u BiH.

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Crna hronika

#267 Post Postao/la nella26 »

Dvije osobe poginule u teškoj saobraćajnoj nesreći u sarajevskom naselju Dolac Malta

Nesreća se dogodila oko 3 sata ujutro, na glavnoj cesti u sarajevskom naselju Dolac Malta

Kako saznajemo do nesreće je došlo kada je "audi A8" švedskih registarskih oznaka za čijim se upravljačem nalazio 25-godišnji D. A. izgubio kontrolu nad automobilom te udario u automobil "golf 2" koji se u tom trenutku nalazio parkiran na proširenju za autobusko stajalište na Dolac Malti, pri čemu je parkirani golf odbačen nekoliko metara ispred a usljed udara uništen je i pano na stajalištu.

U ovoj stravičnoj nesreći smrtno su stradali vozač Audija D. A. i njegova saputnica S. A. (1987), lakše povrede zadobili su B. N. i njegova saputnica B. Dž. koji su se nalazili u Golfu. Kako nezvanično saznajemo vozač audia kretao se u pravcu prema Ilidži brzinom od 200 km/h.


Ograničenje 50 a dečko vozi preko 200km/h policije nigdje [eusa_wall.gif]


Biljana Jandrić, glasnogovornica Klničkog centra Univerziteta u Sarajevu, potvrdila je da su dvije osobe koje su lakše povrijeđene puštene kući.

Radi se o Džani Boloban (1987.) i Nerminu Pači (1982.), koji su se nalazili u vozilu golf
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: Crna hronika

#268 Post Postao/la andro »

nella26 je napisao/la:

Ograničenje 50 a dečko vozi preko 200km/h policije nigdje [eusa_wall.gif]

zalosno je sto mladi zivoti na taj nacin okoncavaju svoj zivot i sto u svemu tome stradaju i neduzni , ali vjeruj da nema patrole policije koja bi i mogla zaustaviti vozilo pri toj brzini osim da naidje presretac .koji bi ga pratio i pokusao da zaustavi mada je i to rizicno pogotovo u naselju tj. na gradskim ulicama
slika
slika

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Crna hronika

#269 Post Postao/la nella26 »

andro je napisao/la:
nella26 je napisao/la:

Ograničenje 50 a dečko vozi preko 200km/h policije nigdje [eusa_wall.gif]

zalosno je sto mladi zivoti na taj nacin okoncavaju svoj zivot i sto u svemu tome stradaju i neduzni , ali vjeruj da nema patrole policije koja bi i mogla zaustaviti vozilo pri toj brzini osim da naidje presretac .koji bi ga pratio i pokusao da zaustavi mada je i to rizicno pogotovo u naselju tj. na gradskim ulicama
Znam ja da ga ne može zaustaviti ali nigdje na ulici od Čaršije pa do Malte nije bilo patrolnog auta, radi se o tome da je to glavna saobraćajnica, da je to ulica od desetak kilometara, jednostavno nisu tu kad trebaju biti, svaku noć su trke po toj ulici ali oni se zavuku u manje ulice i zaustavljaju normalne vozače pa ih peglaju oko gluposti i uzimaju mito (iz vlastitog iskustva govorim)
I nije mi žao majmuna koji je poginuo nisu ga trebali ni pokupiti sa ulice, žao mi je ljudi koji nisu ni krivi ni dužni i što je najtužnije kriju informacije momak iz golfa nije lakše povrijeđen već je maloprije izašao tek iz kome :(
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Crna hronika

#270 Post Postao/la nella26 »

Prije koncerta Zdravka Čolića upućena lažna dojava o bombi

Pripadnici MUP-a Kantona Sarajevo uhapsili su pripadnika radikalne selefijske grupe Semeda Jašarevića koji je uputio lažnu dojavu o postavljenoj eksplozivnoj napravi pred početak koncerta Zdravka Čolića 31. jula na stadionu Koševo u Sarajevu.

MUP Kantona Sarajevo dojavu o postavljenoj napravi primio je uoči početka koncerta uz poruku "Bit će vam kao u Bugojnu". U trenutku dojave na stadionu je bilo desetine hiljada posjetilaca.

Portparol MUP-a Kantona Sarajevo Irfan Nefić potvrdio je da je jedno lice uhapšeno, a da će tokom dana imati više informacija.

Bojeći se panike i stampeda, policija je odmah na lice mjesta uputila pripadnike kontradiverzine zaštite koji su detaljno pregledali stadion i utvrdili da se radi o lažnoj dojavi i da nema razloga da se koncert prekine.
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Odgovori